Uydumuz Ay

• Konbuyu başlatan Zynep
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde Zynep tarafından oluşturulan Uydumuz Ay başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,776 kez görüntülenmiş, 3 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı Uydumuz Ay
Konbuyu başlatan Zynep
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan özlem1980
Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Uydumuz Ay, üzerimizdeki etkisini hatırlamamızı bekliyor!

Gökyüzünde ışıktan bir tepsi gibi duran ay insana her zaman esin kaynağı olmuştur. İnsan onun etkisiyle şiirler yazmış, tanımlanamaz duygularla bezenmiştir. Ayın gezegenimizi, bütün varlıkları ve üzerinde yaşayan bizleri derinden etkilediği bir gerçek. Sadece büyülü görünümü ile değil durduğu yerdeki çekimi ve fiziksel durumu ile de günlük yaşamımızı derinden etkiler.
Geçmişte, insanın doğa ile daha yakın ilişkiler kurduğu zamanlarda yaygın olarak ve günümüzde de yaşamlarını doğal şartlar altında sürdüren kırsal topluluklarda ayın gökyüzündeki durumu izlenir, beslenmeden tarlaların sürülmesine, ev yapımından turşu kurmaya kadar günlük işler büyük oranda ayın durumuna göre yapılır, yerine getirilir. Örneğin, Anadolu'daki birçok köylü 'ay yeni iken turşu kurulmaz, tohum atılmaz, bu işler ay eskidikçe (büyüdükçe), ortaya çıktıkça yapılır, zira ne turşu tutar, ne de atılan tohum verimli olur' diyerek ay takvimini hala kullanmakta olduğunu belirtmektedir.
Gerçekten de yapılan araştırmalar ve kişilerin tecrübeleri göstermektedir ki, ay büyürken yeryüzü ve bizler 'almakta', küçülürken 'vermekte'dir. Peki bu basit kural kırsal bir bölgede yaşamadığımızda, tarla ekip biçmediğimizde günlük yaşamlarımıza nasıl etki eder?. Almaya eğilim, her türlü maddeyi kabul etmek bünyeye katmak, temele yapıştırmak konusunda bir avntaj sağlar. Vermeye eğilim ise arınmayı, temizlenmeyi ifade eder. Böylece vücudumuz ay büyürken daha çabuk kilo alır, ay küçülürken ev temizlemek daha kolay, çamaşır için harcanacak sabuntozu daha azdır, çünkü çamaşırlar kiri daha kolay bırakırlar. Ayın küçüldüğü sondördün döneminde yapılacak bir arınma kürü bedeni bütün toksinlerinden arındırabileceği gibi, takip eden ilkdördünde planlanmış iyi bir beslenme ile ihtiyacı olan bütün besinleri karşılayabilir.
Uydumuz Ay, üzerimizdeki etkisini hatırlamamızı bekliyor!
Herkese iyi serüvenler...

Alıntı

C

crnkcclr

Kullanıcı
25 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
evet uydumuz Ay çok ciddi olarak çekim etkisine bizi de alıyor...
ben uykusuzluk sorunum yüzüden doktora gittiğimde doktor bana ayın etkisi altında kaldığımı bu sebepten uykusuzluk problemi yaşadığımı söylemişti... sonrasında yaptığım araştırmalarda da bunu gördüm.. fakat paylaştıklarından haberdar değildim Zynep teşekkür ederim...

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
bende ayın etkisine inanlardanım bu konular hakkında fazla bir bilgiye sahip olmasamda insanları ilişkileri etkilediğine inanmışımdır belki batıl inanç bilmiyorum ama öyle hissediyorum ama yazdıklarını ilk kez duydum çok ilginç ve enteresan gerçekdende