USTA VE ÇIRAK

• Konbuyu başlatan caylak_caylak
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kim, Neyi, Nasıl Başardı? kategorisinde caylak_caylak tarafından oluşturulan USTA VE ÇIRAK başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 8,339 kez görüntülenmiş, 23 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kim, Neyi, Nasıl Başardı?
Konu Başlığı USTA VE ÇIRAK
Konbuyu başlatan caylak_caylak
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan inanılmaz
C

caylak_caylak

Kullanıcı
15 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
    yıllar önce osmanlı zmanında bir çömlekçi ustası varmış ve bunun bir çırağı yıllar geçtikçe çırak büyümüş ve işinin ehli olmuş ve ustasının yaptığı çömleklerin aynısını yapmaya başlamış ve birgün kral bütün çömlekçileri toplamış bir yarışma düzenlemiş çırak ve usta ayrı ayrı katılmışlar çırak ustasına ben seni geçtim artık demiş bunu göstericem sana demiş çırak çömleği yapmak için kendini işine vermiş ve saatler süren çalışmadan sonra çömleği yapmış usta ise hiç ugraşmadan bir tane çömlek yapmış çırak ve halk şaşırmış neden böyle bir çömlek yaptın demiş bu sadelik içinde bir çömlek sadece kullanılmak için yapıldı. ama çırak süslemiş çömleği ve kral durun demiş diger katılan çömlekçilerde bitirmişler ve herkez yaptığı çömleği güneşin altına koymuş süslenen çömlekler tek tek çatlamış çırağın yaptığı çömlek ve ustanın en sonuna kalmış ve çırağın kide çatlamış çırak şaşırmış aynı malzeme demiş.

USTA SADECE BİR CÜMLE SADELİĞİNİ KAYIP ETMİŞ BİR ÇÖMLEK ASLA SAĞLAM OLMAZ
VE BİZİM İNSANLARIMIZ GİBİ HER ZAMAN GERÇEK YÜZÜNÜ SAKLIYIM SAHTE MASKE TAKIP GEZDİKLERİ GİBİ VE MASKE YÜZÜNDEN ÇIKINCA ARKASINA BAKMADAN KAÇMASI GİBİDİR ARKASINDA KAÇ KİŞİNİN KIRILDIĞINA BAKMADAN KAÇMASI GİBİDİR.

O

okyanusya

Kullanıcı
3 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
hepimizin bir gün USTA olması dileğiyle...
teşekkürler..

O

okendigelen

Kullanıcı
15 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
izmir
EVET SON CÜMLEYİŞ BENDE ANLAYAMADIM ANCAK GÜZEL BİR PAYLAŞIM.

C

caylak_caylak

Kullanıcı
15 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
son cümlede düşünmeden arkasını dönen insanları anlatılıyor

P

pınar2007

paylaşım için tşkl çok hoşuma gitti her zaman sadelikten yanaydım zaten :)

M

menzup

Kullanıcı
9 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
konya
gerçekten çok güzel bir yazı umarım herkez kıssadan hissesini çıkarmıştır...paylaşım için teşekkürler

A

amuura

Kullanıcı
2 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
KISA VE NET VE GUZEL TESEKURLER :)

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
bende anlamadım sadeligini kaybetmiş insanlar degilmi kırılan, diger sadeligini kaybetmiş insanlara bakmadanmı arkasını dönüp gidiyorlar  ??? ??? ??? ama genel olarak güzel paylasım saol..

O

only bjk

Kullanıcı
20 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
izmir
Çırağı ustasından ayıran özellik bu değilmidirki..
Hayattada bu böyledir.
Paylaşım için tşkkürler

T

Tuzlu Kahve

Kullanıcı
14 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
çırak ustasından çömlek yapmayı öğrenmiş, ama her zaman farklı bir ayrıntı vardır ve bu ayrıntılar keşfedildikçe ustalaşılacaktır.elbette boynuz kulağı geçmeli ki başarılar artsın.ama geçmek için değil,gerçekten de o olanda ustalaşmak için hep daha iyisinin olabileceğini düşünerek hareket etmek daha yeniyi ve güzeli getirecektir kanaatindeyim.