üniversite-iş.. fikir?

• Konbuyu başlatan ozlaedi
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Meslekler Rehberi kategorisinde ozlaedi tarafından oluşturulan üniversite-iş.. fikir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 15,429 kez görüntülenmiş, 42 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Meslekler Rehberi
Konu Başlığı üniversite-iş.. fikir?
Konbuyu başlatan ozlaedi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan GulsahToptas
O

ozlaedi

Kullanıcı
16 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
sağolun,yardımcı oluyorsunuz tabi ki,ve haklısınız..1 sene dondurup sınava girsem okul puanım düşer ama,
öyle biliyorum :-[ yada hiç bişey bilmiyorum off,ben dersaneye gitmedim bu sene fikir alamadım kimseden.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Dersaneye gitmeden İst İşletme kazandıysanız, bu harika zaten.:)
Okul puanı düşse bile başarabilecek yeteneğiniz var demektir.
Sitede çok hoş bir örnek var bu konuda, "Sınavda başarabilir miyim? diye düşünmeyin, ya da ne soracaklar... sadece çalışın ve yapmanız gerekenin sadece çalışmak olduğunun bilincinde olun, ve vakit gelince sınava gidin, öncesinde sınav stresi yapmayın, sadece çalışmaya odaklanın." diye.
Hayırlısı olur umarım.
Çünkü okumak istediği bölümde okumanın keyfini ben yaşadım.:) Çok yüksek bir puanla, ki o puandan daha düşük puanla üniye girip şu anda Diş Doktoru olan arkadaşlarım var, tek tercihim Hacettepe İdari Bilimler'i bitirdim ve daha sonra 2.üniversite okuyarak mesleğe başladım.

O

ozlaedi

Kullanıcı
16 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
neyse bakalım,önce bi gitmek nasip olsun ist.e, sonrasında iyice öğrenip karar veririm,
belkide severim okulu,bilmem..aslında olurdu ank. daha iyi çalışabilirdim ama başka sorunlar vs. olmadı işte..
mesela ist işletmeden-iktisattan ankara iktisata geçsem,orayı kazanam 2. yıl, dersleri saydırabilir miyim.
çok soru soruyorum kusura bakmayın,cevap yazmayabilirsiniz valla,meşgul ettim sizi de,ama çok sağolun verdiğiniz bilgiler için.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Yatay geçiş, kaldığınız yerden devam edersiniz elbette. İki fakülte dersleri arasında fark olduğunuda sanmam.

T

tnctrkcell

öncelikle biz ne söylesersek söyleyelim bu senin hayatın hiç kimse senin hayatın için senin  kadar ayrıntılı düşünmez...yani en doğru kararı senin vereceğine eminim.
Sonra tabiki bir insanın hayallerinin peşinden gitmesi çok güzel şey,bence bu yılda  siyasal yaz belki gelir demekten başka bişey gelmiyo içmden  

O

ozlaedi

Kullanıcı
16 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
kötü bir fikir mi sizce peki,saçma mı yani? avantajı dezavantajı..yazın ne düşünüyorsanız lütfen.. :-[

O

ozlaedi

Kullanıcı
16 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
bi üstteki kişiye sordum '
'zynep'' size sormadım yani ,siz fikirleriniz yazdınız sağolun.

T

tnctrkcell

sırf cv de faydası olacak diye 2 yılını harcaman bence yersiz yani benimde üniversiteye gelemden önce böyle bir fikrim vardı ama bence o an neyi yapıyorsan en iyisini yapmaya çalışmalısın işletme okuyosan 2 yıl sonra siysl okumayı değilde bölümünü birincilikle bitirmeyi düşünmen bence çok daha mantıklı

O

ozlaedi

Kullanıcı
16 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
cv de faydası olucak diye değil,zaten ''zynep'' faydası olmaz dedi..
sadece orada okumayı çok istemiştim o yüzden yani..
teşekkürler hepinize yorumlar için..

T

tnctrkcell

ozlaedi' Alıntı:
cv de faydası olucak diye değil,zaten ''zynep'' faydası olmaz dedi..
sadece orada okumayı çok istemiştim o yüzden yani..
teşekkürler hepinize yorumlar için..
evet cv ye yararı olacağıda muaallak.Ya ben aslında yorum yapmak istemeye istemeye yorum yaptım yani dediğim gibi bu senin hayatın en doğru kararı sen vereceksin biraz karmaşık ama vakit ayır düşün sonra verdiğin kararın sonuna kadar arkasında dur...
rica ederim yardımcı olabilmeyi çok isterdim  :) allah sana kolaylık versin arkadaşım  :)

O

ozlaedi

Kullanıcı
16 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
çok sağol,amin. bir gidiym ist. üniye bakalım,şu an kafam karışık zaten.

O

ozlaedi

Kullanıcı
16 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
aslında böyle karışık işlerle uğraşmak yerine,
dil öğrenmeye falan çalışırım daha mantıklı değil mi?
işsiz kalmam dimi yaa,
istanbul iktisat-işletme nasıl sizce ama olursa türkçe olur,kursa giderek dil öğrenebilir miyim ki.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
İlk yanıtı vermek yine bana düştü.:)
Elbette öğrenebilirsin. Daha okula başlamadan, işsiz kalmak korkusunu ve telaşını bence düşünme.

O

ozlaedi

Kullanıcı
16 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
özgeçmişle falan alakası yok aslında,ben kamu istiyorum.
ankara üni,de kpss de başarılıymış çok,hem orada siyaset bilimi okumak istediğim için..kötü üni-bölüm
okuyunca iş bulamayınca,kpss yi şunu bunu kazanamayınca zaten 1 yılın falan gidiyor..gerçi daha karar vermedim tabi de.
yinede sağolun yorumlar için.

birde bişi sorcam,üni.den 24 yaşında mezun olmak geç mi ki..?  :-\

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
ozlaedi' Alıntı:
özgeçmişle falan alakası yok aslında,ben kamu istiyorum.
ankara üni,de kpss de başarılıymış çok,hem orada siyaset bilimi okumak istediğim için..kötü üni-bölüm
okuyunca iş bulamayınca,kpss yi şunu bunu kazanamayınca zaten 1 yılın falan gidiyor..gerçi daha karar vermedim tabi de.
yinede sağolun yorumlar için.

birde bişi sorcam,üni.den 24 yaşında mezun olmak geç mi ki..?  :-\
Neye göre geç kime göre geç. Bence sen git bi dolaş nefes al. Hayatı yaşa. Daha şimdiden 5-6 sene sonrasını planlıyosun.

O

ozlaedi

Kullanıcı
16 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
tamam :-[

ya merak ettim sordum sadece,geç mi diyee

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Bence yazılanları yanlış anlıyorsunuz!

Elbette sormak fikir alışverişinde bulunmak güzel bir şey ama yazdıklarınızı okuduğunuzda anlarsınız demek istenileni. :)