Ülkemizin Şehirleri Neleri İle Ünlü?

• Konbuyu başlatan derman86
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde derman86 tarafından oluşturulan Ülkemizin Şehirleri Neleri İle Ünlü? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 25,576 kez görüntülenmiş, 55 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı Ülkemizin Şehirleri Neleri İle Ünlü?
Konbuyu başlatan derman86
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan hayalhane
F

feridis

Kullanıcı
7 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
n_i_s_a' Alıntı:
"AFYON
Haşhaş, Kaymak, Afyon Sucuğu, Afyon Mermeri, Çağlayan Mesire Yeri, İscehisar Kayalıkları, Bayat Kilimleri, Hüdai, Gazlıgöl, Dinar ve Sandıklı Kaplıcaları"
aaa en önemli yeri unutmuşsun  :) Afyon Kalesi...
dimi nisacım afyonun kaleside meşhurdur ;)

M

mavili

Kullanıcı
29 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
ERZURUM
Palandöken Kayak Merkezi, Çifte Minareli Medrese, Tortum Şelalesi, Oltu Taşı, Aziziye Tabyaları, Üç Kümbetler, Çağ Kebabı, Tepsi Minare ( Saat Kulesi ), Erzurum Kalesi, Rüstem Paşa Bedesteni, Erzurum Kongresi Binası, Çobandede Köprüsü, Narman Peribacaları

erzurumluyum ve dadaşları unludur ve kadayaf dolması suböregi

BURSA
Yeşil Türbe, Ulu Cami, Kozahan, İznik Çinileri, Cumalıkızık Köyü ve Evleri, Uludağ Milli Parkı, Kestane Şekeri, Şeftali, Bıçak, Havlu, Gemlik ve Mudanya nın Zeytini, İnegöl Köftesi, Çekirge-Oylat Kaplıcaları, İskender Kebabı, İnkaya Çınarı, Mihaliç Peyniri, İznik Gölü,Emsali zor bulunan IRGANDI köprü, Osman Gazi ve Orhan Gazi Türbesi, Emirsultan türbesi,Molla Gürani Türbesi, Molla Fenari Türbesi, Karagöz ve Hacivat, Üftade Türbesi, Hisar ve Orta Pazar mahallelerindeki surlar ve Osmanlının Bursa ya ilk girdiği Kapı (Saltanat Kapı Yeni Yapılan Değil),Emsali zor bulunan IRGANDI köprü

yaşadıgım yer

S

simurg_288

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
hayal kırıklığının başkenti
süper bilgiler bende siirtliyim
werdiğin bilgileri bilgisayarıma kaydettim bile
şırnak cudi dağı dikkatimi çekti teröristlerin mekanı
allah onların belasını werecek
kahrolsun hepsi

TERÖRE HAYIR

hepimiz kardeşiz

K

Kardelen

erzurumluyum ve dadaşları unludur ve kadayaf dolması suböregi 
aynen katılıyorum mavili bende erzurumluyum dadaşım ee bide ketemiz varrrr :) su böreğini çokta severim ben :)

yaşadığım yer yalova ama turistlik bi yer yiyecek olarak pek ünlü bişiyi yok buranın yerleri var kaplıca felan :) ne ayıp dimi yaşadığı yerin nesi meşhur bilmiyom :D  ;D

M

mavili

Kullanıcı
29 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
dadaşımbe hemşeri buldum bitene yaşasın ;D

D

dürrüşehvar

Kullanıcı
14 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
sivas(kangal).. kangal köpeği..

I

ibrahimcaca

Kullanıcı
8 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
denizli
DENİZLİLİYİM

Pamukkale Travertenleri, Hierapolis Antik Kenti, Buldan Bezi, Havlu ve Bornoz Üretimi, Güney Şelalesi, Karahayıt Kaplıcaları, Kızıldere Jeotermal Kaynağı , Denizli Horozu

D

derman86

Kullanıcı
2 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
ibrahimcaca' Alıntı:
DENİZLİLİYİM

Pamukkale Travertenleri, Hierapolis Antik Kenti, Buldan Bezi, Havlu ve Bornoz Üretimi, Güney Şelalesi, Karahayıt Kaplıcaları, Kızıldere Jeotermal Kaynağı , Denizli Horozu
denizlimisin. güzel babamda denizlide askerlik yapmış

O

okyanusya

Kullanıcı
3 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
ADANA nın altında SAKIP SABANCI yazıyor .yanlışşşşşşşşşşşşşşşşşşşşş, o KAYSERİ nin en büyük medarı iftarlarından biridir.......
vermem SAKIP amcayı hiç kimseye  :mad:

T

tnctrkcell

re-Member' Alıntı:
ANKARA
Ankara Kalesi, Anıtkabir, Tiftik Keçisi ( Ankara Keçisi ), Hacı Bayram Veli Türbesi, August Tapınağı, Roma Hamamı, Gordion ( Frigyanın Başkenti ), Atakule, Karum İş Merkezi, Kızılcahamam-Ayaş Kaplıcaları, Beypazarı Evleri
VAN
Van Kedisi, Akdamar Adası, Van Gölü, Hoşap Kalesi, Muradiye ve Bendimahi Şelaleleri
KAYSERİErciyes Dağı Kayak Merkezi, Kayseri Pastırması, Bünyan Halısı, Sultansazlığı Kuş Cenneti, Kapuzbaşı Şelaleleri, Gesi Bağları, Talas Kenti, Gevher Nesibe Tıp Merkezi
::) :)

VAN
+ otlu peynir
:)

K

Kristal

Mersin
Tantuni,cezerye,şalgam,narenciye......sıcakları,denizi......

B

buLut

Kullanıcı
29 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
AFYON
Haşhaş, Kaymak, Afyon Sucuğu, Afyon Mermeri, Çağlayan Mesire Yeri, İscehisar Kayalıkları, Bayat Kilimleri, Hüdai, Gazlıgöl, Dinar ve Sandıklı Kaplıcaları
::)memleketimi özledim :-[

M

mina

Kullanıcı
10 May 2007
En iyi cevaplar
0
0
aydın
AYDIN
Dağlarından yağ ovalarından bal akan memleketim. zeytini,zeytin yağı,inciri,pamuğu,efeleri ile bilinen diyarımız her şehrinin de ayrı ayrı festivalleri olur misal: sultanhisar portakal festivali, atça çilek festivali,umurlu incir festivali..... mevsimiyle havasıyla meyveleriyle bilinir. şimdilik aklıma gelenler bunlar...sonra gelirse yazarım yine..... ama bu bölümü açmanız çok ii olmuş bende bilmediklerimi öğreniyorum

M

meltemm14

Kullanıcı
2 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
BOLU
yedigöller,abant,-en önemlisi aşçılar-,kartalkaya,gölcül...vs :)

superisi23

superisi23

Kullanıcı
30 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
ELAZIĞ
Harput Kalesi ve Şehri, Keban Baraj Gölü, Hazar Gölü, Buzluk Mağarası, Çaydaçıra Halkoyunu, Ağın Kaplıcası,Hazarbaba Kayak Merkezi,Arap Baba Türbesi

E

erhan1067

Kullanıcı
6 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
BALIKESİR
delileri ile ünlüdür bunu kesinlikle unutmayınız...Gerçekten herkes tarafından da bilinir :)

ben de BANDIRMALIYIM...