Üçgenin içerisinde ne yazıyor,okuyun beyninizin çalışmasını test edin.

• Konbuyu başlatan su perisi
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Zeka Soruları ve Bilmeceler kategorisinde su perisi tarafından oluşturulan Üçgenin içerisinde ne yazıyor,okuyun beyninizin çalışmasını test edin. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 12,976 kez görüntülenmiş, 52 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Zeka Soruları ve Bilmeceler
Konu Başlığı Üçgenin içerisinde ne yazıyor,okuyun beyninizin çalışmasını test edin.
Konbuyu başlatan su perisi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan GulsahToptas
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com
Cevabı bilmiyorum.
Ancak "kalıplaşmış şeylerin ne kadar çağrıştırıldığı ile ilgili" küçük bir soru diye düşünüyorum. Sanırım beyinin hangi lobunun daha aktif olduğunu görmek konusunda bir yorum getirilecek.

Ama duruma ben de uyayım.

İlk okuduğum da "bir taşla iki kuş kuş vurmak" şeklinde okudum. Sanırım yazan da bu...

M

M

Kullanıcı
31 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
hıı evet olabilir çoğu kişi aynı şekilde okudular..Ben de başta olmaz üzere :) :)

A

albican

Kullanıcı
25 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
bir tasla iki kus vurmak ;D ;D ;D ;D

B

brklanet

Kullanıcı
5 Ocak 2009
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
bir taşla iki kuş kuş vurmak (zaten 2 kuş demiş bide kuş kuş demiş)=bir taşla 4 kuş vurmak

gibi birşey herhalde

morkiz

morkiz

Kullanıcı
10 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
bir taşla iki kuş kuş vurmak  :)

B

bişileryapmaklazım

Kullanıcı
14 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
BİR
TAŞLA
İKİ KUŞ
KUŞ VURMAK

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Su Perisi' Alıntı:
Kaybederken kazandık aslında:) burdan alacagımız ders neymiş :) Beynimizin sol lobunu tembel alıştırdığımızı ve sol lobunda çalışması için hep sag lopa yüklenmememiz gerektigini,onunda üzerine düşecek görevleri vermemiz gerektigidir...Hadi kolay gele...Tembeller dersinizi iyi çalışın..Bundan sonra anca beraber,kanka beraber ilkesi ile gayret göstereceğiz....

Ufak bir bilgi vereyim.. Beynimizin sag ve sol lobuna düşen görevlerle ilgili...

Beynin sol tarafı bilgiyi mantıklı ve doğrusal olarak işlemekte, sağ lop ise artistik tarafı oluşturmakta, detaydan çok resmin bütünüyle ilgilenmekte ve bilgiyi şekil ve hayal gücüyle işlemektedir...

Hadi, hep beraber artistik günlere el ele... ;)

Konu içinde sorulan bilmecenin yanıtı, konuyu açan üyemiz tarafından belirtildiğinden konu kilitlenmiştir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...