Tuvaletten sonra ellerini yıkamadı beyni kurtlandı!!!

• Konbuyu başlatan su perisi
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler kategorisinde su perisi tarafından oluşturulan Tuvaletten sonra ellerini yıkamadı beyni kurtlandı!!! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 8,218 kez görüntülenmiş, 17 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler
Konu Başlığı Tuvaletten sonra ellerini yıkamadı beyni kurtlandı!!!
Konbuyu başlatan su perisi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Yağmur
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0

Tuvaletten sonra ellerini yıkamadı beyni kurtlandı   

ABD'de kolunda uyuşma ve bulanık görme şikayetleriyle doktora giden Rosemary Alvarez adlı kadının beyninden tümör yerine kurtçuk çıktı....

Ameliyat yapan doktorlar beyindeki kurtcuğu görünce şok oldu

ABD'de kolunda uyuşma ve bulanık görme şikayetleriyle doktora giden Rosemary Alvarez adlı kadının beyninden tümör yerine kurtçuk çıktı.

Alvarez'in MR sonuçları geldiğinde doktorlar şok geçirdi. Genç kadının beyninde, dokuları yiyerek derinlere ilerleyen kurtçuğu gören doktorlar, hemen hastayı ameliyata aldı ve Alvarez'in 'beynini kemiren' kurtçuk çıkartıldı. Alvarez’in durumunun iyi olduğunu belirten Dr. Petre Nakaji, Alvarez'in beynine giren kurtçuğun, tuvaletten sonra ellerini yıkamamasından kaynaklanmış olabileceğini öngörüyor.

Kadınca...

M

M

Kullanıcı
31 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Sağlıkta temızlığin neden çok önemli oldugunu anladım..TEşekkürler paylaşım için ;)

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bizimde musluklardan akan sularımız kurtlu,aslında daha büyük tehlike arzediyor :)

espri bir yana paylaşım için teşekkürler,yalnız tv de izlemiştim yabancılar tuvaletten sonra elini yıkamıyor,çok enteresan ???

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
Bu haber doğru ama ellerini yıkamaması nedeniyle olan bilgi kısmen yanlış. işte orjinal haber.

http://abcnews.go.com/Health/PainManagement/Story?id=6309464&page=1

Bu habere göre beyninden çıkan kurtcuk Taenia solium adında ve genellikle domuz dokularında gözüküyor. Yıllardır da dünyada yaşayan bir tür bakteri.

Peki bu kurtcuk beyne nasıl gitmiş dersiniz. İlk önce bu kurtcuk mideye yerleşir. Daha sonra orda yaşamına başlar. Bu tarz hayvanlar binlerce yumurta bırakabiliyor. Bu yumurtalar ise kan dolaşımında ilerleme yeteneğine sahip. Hayatta kalmayı başaranlardan bir tanesi beyne ulaşmış.

Latin amerika ve meksikada çok sık rastlanırmış. Az pişirilmiş domuz eti yiyen insanlar ellerini yeterli derece yıkamadığı zaman bu yumurtaları birbirine bulaştırabiliyor..

Doktorun yalancısıyım.

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Teşekkürler  maxMESA  Bilgilendirme için.. Sonuçda tuvaletten sonra yada iyi temizlenmeyen ellerden geçen bir mikropdan bulaştığını öğrenmiş olduk...
Ne yapacak mışız..El temizligine daha dikkat edecek mişiz :)

M

M

Kullanıcı
31 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
su perisi' Alıntı:
Teşekkürler  maxMESA  Bilgilendirme için.. Sonuçda tuvaletten sonra yada iyi temizlenmeyen ellerden geçen bir mikropdan bulaştığını öğrenmiş olduk...
Ne yapacak mışız..El temizligine daha dikkat edecek mişiz :)

Yalnızzz naapmıcekmişiz... Ellerimizi yıkamadan çıkmıceeezzz..(Bayılıyorum o reklama sen öyle  diyince o geldi aklıma) :)

D

dileklerperisi

Kullanıcı
8 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ayyy kurtçuk mu?
İçim ürperdi ya.

Evet var böyle insanlar tuvaletten çıkınca ellerini yıkamıyorlar. :sinirli

W

white_angel

Kullanıcı
12 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ay temizlik imandan gelir ama onlar imansız olduğu için normal bişey :)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
maxMESA' Alıntı:
Bu haber doğru ama ellerini yıkamaması nedeniyle olan bilgi kısmen yanlış. işte orjinal haber.

http://abcnews.go.com/Health/PainManagement/Story?id=6309464&page=1

Bu habere göre beyninden çıkan kurtcuk Taenia solium adında ve genellikle domuz dokularında gözüküyor. Yıllardır da dünyada yaşayan bir tür bakteri.

Peki bu kurtcuk beyne nasıl gitmiş dersiniz. İlk önce bu kurtcuk mideye yerleşir. Daha sonra orda yaşamına başlar. Bu tarz hayvanlar binlerce yumurta bırakabiliyor. Bu yumurtalar ise kan dolaşımında ilerleme yeteneğine sahip. Hayatta kalmayı başaranlardan bir tanesi beyne ulaşmış.

Latin amerika ve meksikada çok sık rastlanırmış. Az pişirilmiş domuz eti yiyen insanlar ellerini yeterli derece yıkamadığı zaman bu yumurtaları birbirine bulaştırabiliyor..

Doktorun yalancısıyım.
Ben bu yalancı doktora katıldım ve bilgilendirme için teşekkürler Harun.

T

tugba 44

Kullanıcı
26 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
16
ayyyy igrenc  :-\

D

DENİZ YILDIZI1

Kullanıcı
10 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Paylaşımın için teşekkürler, temizliğin önemini vurgulamış oldun. ;)

G

gözlük

Kullanıcı
5 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
Adana
ayy haketmiş diceğim demiyorum o da ellerini yikasamiş canim

B

BİŞREV

Kullanıcı
3 Ara 2009
En iyi cevaplar
0
0
ANKARA
BU BİLGİYİ KOPYALADIM.ÖĞRENCİLERİME OKUTACAĞIM......ETKİLİ OLUR DİYE DÜŞÜNÜYORUM.. ;)

T

turtur

Kullanıcı
8 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ebru' Alıntı:
Bizimde musluklardan akan sularımız kurtlu,aslında daha büyük tehlike arzediyor :)

espri bir yana paylaşım için teşekkürler,yalnız tv de izlemiştim yabancılar tuvaletten sonra elini yıkamıyor,çok enteresan ???
yabancılar derken ?  :) mesela hangi millet olsun ::)

Y

Yağmur1

Kullanıcı
24 Haz 2009
En iyi cevaplar
0
0
Malatya
daha önce okumuştum.. dışardan geldiğimizde ,telefon aldıgımızda,kumanda aldıgımızda ,paraya dokundugumuzda vs vs  oo gider böyle yıkamalıyız mutlaka :)