Türkiye'de Ve Dünyada İlginç Ve Garip Ölümler....

  • Konbuyu başlatan emine38
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler kategorisinde emine38 tarafından oluşturulan Türkiye'de Ve Dünyada İlginç Ve Garip Ölümler.... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 28,217 kez görüntülenmiş, 96 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler
Konu Başlığı Türkiye'de Ve Dünyada İlginç Ve Garip Ölümler....
Konbuyu başlatan emine38
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ibrahim58
E

emine38

Kullanıcı
5 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
Yaşamak kadar gerçek olan ölüm, kabullenilmesi zor bir durum. Ölüm, sadece trafik veya uçak kazalarıyla gelmiyor. Çok küçük işler gibi görünen birçok olay da can kaybına neden olabiliyor. Kişinin karşısına nerede ve nasıl çıkacağı belli olmayan ölüm, bazen ilginç vesilelerle geliyor.

İşte en ilginç ölümler:

- Buenos Aires’te karısına sinirlenip onu öldürmeye karar veren adam, otelin 23. katındaki odalardan karısı aşağıya atar. Kadın elektrik tellerine takılır. İşini sağlama almak isteyen adam, karısın peşinden atlar. Tellere tutunamaz, yere çakılır.

- Mısırlı çiftçi, Nil Nehri’ne düşen tavuğunu kurtarmak için suya atlar. Ancak girdaba yakalanır. Kıyıya dönemeyince, bağırarak yardım ister. Bu kez oğlu atlar suya. O da girdaba kapılır. Beraberce yardım isterler. Derken adamın kızı, karısı da aynı kaderi paylaşır. Sonunda tavuk kurtulur ama ardında 6 ölü bırakır.

- Iraklı terörist Khay Rahnajet, içinde bomba olan paketi postayla suikast adresine göndermeye kalkar. Ancak yeterli sayıda pul yapıştıramadığı için, paket ev adresine geri gönderilir. İçinde bomba olduğunu unutan acemi terörist paketi açar ve sonrası malum.

- Astronot biliminde çığır açan Danimarkalı bilim adamı Tycho Brahe, vaktinde tuvalete giremediği için öldü. 16. yüzyılda yemek bitmeden sofradan ayrılmak hakaret sayılırdı. O gece, şölene gelmeden önce tuvalete girmeyi unutmuştu. Yemekte içkiyi fazla kaçıran Brahe, izin isteyemeyecek kadar nazikti. İdrar kesesi patlayan bilim adamı, 11 gün acı çektikten sonra öldü.

- Güney Afrika’nın Cape Town Şehri’ndeki bir hastanede gizemli olaylar oluyordu. Üstelik ölümlerin hepsi, cuma günleri 311 numaralı yoğun bakım odasında gerçekleşiyordu. Hemşireler ve doktorlar buna bir çözüm bulamayınca, devreye polis girdi. Araştırmalar sonuç vermedi. Sır ölümlere uzun süre açıklama getirilemedi. Uzmanlar, odanın havası bakteriyolojik olarak kontrol ettiler. Sonuç sıfırdı. Bu arada ölümler devam etti. Sonunda oda sürekli olarak gözetim altına alındı ve neden ortaya çıktı. Cuma sabahları saat 06.00’da odaları temizleyen görevli, hastanın başındaki solunum cihazın fişini çekerek elektrik süpürgesinin fişini takıyordu.

- Marco ve Roberto adlı iki kardeş, hiç geçinemiyorlardı. Roberto’nun sık sık kendisiyle dalga geçmesine dayanamayan Marco, kardeşini öldürdü ama onun ölümünden 5 dakika sonra kendisi de öldü. Çünkü Marco ile Roberto, aynı donanım sistemini paylaşan ikizlerdi. Roberto ölünce, Marco’nun da kan dolaşımı durmuştu.

- ABD’nin Alabama Eyaleti’nde 25 yaşındaki bir asker tükürme alışkanlığın kurbanı oldu. Pencere kenarında oturarak tükürüğünü sokak lambasına isabet ettirmeye çalışan bir asker, dengesini kaybedip 11. kattan düşerek hayatı kaybetti.

- 1995 yılında Coca Cola makinesinden bedava soda almaya çalışan bir adam, aniden fırlayan kola kutusu yüzünden hayatı kaybetti.

- Jake Fen isimli Macar adam, eşini korkutmak için kendisini asmış pozu verdi. Eve gelen eş, kocası o halde görünce bayıldı. Kapıyı açık gören komşu kadın içeriye girince, iki cesetle karşılaştığı sanıp evi soydu. Topladıkları ile çıkarken, Jake kadına bir tekme attı. Cesedin canlandığı sanan kadın, korkudan öldü.

- New York’ta caddede bir adama araç hafifçe çarptı. Adama bir şey olmamıştı. Şoförle konuştu ve kalkacakken olayı gören biri yanına gelerek, kalkmazsa sigortadan para alabileceğini söyleyince yeniden aracın önüne yattı. Araç sürücüsü ise adamın gittiğini düşünerek gaza bastı ve adam öldü.

- Bayan Carson, Amerika’nın New York Kenti’nde yaşıyordu. Bir gün eğlenmek için cenaze işleri yapan bir şirketle anlaştı. Şirket eve telefon etti ve bayan Carson’un kalp krizi geçirip öldüğünü söyledi. Aile hemen koştu. Bu sırada tabutun içinde yatan bayan Carson, birden doğruluverdi. Ama kızı o anda kalp krizi geçirip öldü.

- Romollo Ribaldo, işsizdi. Pisa Kenti’nde oturan 42 yaşındaki bu İtalyan, bir gün tabanca ile intihar etmeye hazırlandı. Eşi onu engellemek için dil döktü. Sonunda Romolo, ağlamaya başladı ve intihardan vazgeçip silahı yere fırlattı. Ateş alan tabancadan çıkan mermi eşine isabet etti ve eşi öldü.

- Sibirya’nın köylerinden birinde cenaze mezarlığa götürülüyormuş. Mısır tarlasın ortasında, tabut köylülerin ellerinden düşüvermiş. Tabutun içindeki ceset düşüp dereye yuvarlanmış. Akıntı, cesedi dinamitle avlanan balıkçıların yanına sürüklemiş. Balıkçılar ”Acaba adamı dinamitle biz mi öldürdük?” diye endişeye kapılarak, cesedi askeri kışlanın tellerine bırakmışlar. Nöbetçi er, bölgeye birinin yaklaştığı düşünerek cesedi yaylım ateşine tutmuş. Hemen ambulans çağrılmış. Delik deşik olan ceset, hastaneye kaldırılmış. Operasyon 6 saat sürmüş. Ameliyattan çıkan doktor, alnından akan terleri silmiş ve ”Çok zor oldu ama galiba yaşayacak” demiş

- 1983’te mağazada hırsızlık yaparken yakalanan San Diegolu bir kadın, polislere ’eğer onu bırakmazlarsa’ morarana kadar nefesini tutacağı söyledi. Polisler kadı bırakmadılar, o da gerçekten ölünceye kadar nefesini tuttu.

ALINTI
 
I

iki_kelime

Kullanıcı
26 Şub 2007
En iyi cevaplar
0
0
Gerçekten bu ölümler çok ilginç.Teşekkürler  ;)
 
E

etki84

Kullanıcı
10 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
uşak
gerçekten çok ilginçti...teşekkürler...
 
E

ebru_61

Kullanıcı
29 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
trabzon
nasıl yaşarsanız öyle ölürsünüz. Nasıl ölürseniz öyle de dirilirsiniz! TESEKKURLER...
 
D

derman86

Kullanıcı
2 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
AY NE İLGİNÇ ÖLÜMLER. ÖLÜMÜN BİLE KÖTÜSÜ OLABİLİYORMUŞ
 
C

caglar_erciyes

Kullanıcı
25 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
kayseri
gerçekten komik ve düşündürücü olaylar
  paylaşımın için saol
 
E

emine38

Kullanıcı
5 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
Evet hepsi birbirinden ilginç!yorumlarınız için tşk nice paylaşımlara :)
 
P

Paradoks

Dünyada, kayitlara geçmis en ilginç ölüm, yakin tarihten. 1996 yili. Bizde oldugu gibi Yunanistan da yaz döneminde orman yanginlariyla bogusuyordu. Yunanistan itfaiye ekibi büyük bir yangini söndürmüs ama oldukça genis bir alani da kurtaramamislardi.

Yangin sonrasi uzmanlar, yanan alanda arastirma yaparken, gördükleri karsisinda küçük dillerini yutarlar. Görünen, denizden bir kaç kilometre uzakta ve yüksekte olmasina karsin yanmis bir balikadamdir. Snorkeli ve zipkini da elindedir üstelik.

Sen, balik avlamak için denize dal ...Sonra bir yangin söndürme helikopteri gelip seni çeksin ve yanginin üzerine biraksin...
 
Üst