Turkcell'den GPS Bilgileri

• Konbuyu başlatan barisya
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde barisya tarafından oluşturulan Turkcell'den GPS Bilgileri başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,036 kez görüntülenmiş, 14 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Turkcell'den GPS Bilgileri
Konbuyu başlatan barisya
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan dideM
B

barisya

Kullanıcı
21 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
16
Merhaba,

Sizlerle önemli olduğunu düşündüğüm bir bilgiyi paylaşmak istiyorum. Hiç ihtiyacınız olmamasiı dileğiyle ama aklınızda olsun. 15 saniye sonra falan cevap geliyor.

Turkcell abonelerine yeni bir servis hizmete soktu. ACIL yada NEREDEYIM yazıp 7777 veya 2222 numarasına mesaj gönderirlerse, kendilerine asağıdaki mesaj gönderiliyor. Normalde 2sms/4 kontör. Fakat kontörü olmasa da mesaj gönderiliyor. Turkcell'lilerin bilmesinde fayda var.

NEREDEYIM YAZDIM 2222 YE GÖNDERDIM.

GELEN CEVABI AYNEN YAZIYORUM:

BULUNDUGUNUZ BÖLGE ISTANBUL, SISLI, MASLAK, ISTANBUL TEKNIK ÜNIVERSITESI KAVSAGI COGRAFI KONUMUNUZ (41 DERECE 06 DK 31 SN KUZEY,29 DERECE 01 DK 12 SN DOGU) SIZE EN YAKIN NOKTALAR MASLAK KARAKOLU 789 M (+902122761161) ÖZEL DEDEOGLU POLIKLINIGI 1.0 KM, POLIS IMDAT 155,ALO JANDARMA 156,HIZIR ACIL 112, ITFAIYE 110.

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Helikopter düşmeden önce; maillerde bu dolaşıyordu ve ben inanmamıştım bu bilgiye...
fakat denediğimde; gayet iyi bir bilgi dedim kendi kendime.
En azından nerede olduğumuzu bilebiliyoruz.

Teşekkürler bilgilendirme için.

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Teşekkürler Barış.
Bu tarz bilgileri kesinlikle öğrenmemiz gerekiyor artık.

B

barisya

Kullanıcı
21 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
16
Gülşah' Alıntı:
Helikopter düşmeden önce; maillerde bu dolaşıyordu ve ben inanmamıştım bu bilgiye...
fakat denediğimde; gayet iyi bir bilgi dedim kendi kendime.
En azından nerede olduğumuzu bilebiliyoruz.

Teşekkürler bilgilendirme için.
Geçtiğimiz aylarda Uludağda genç bir insan hayatını kaybetmişti, yine kısa bir süre önce Muhsin Yazıcıoğlu'nu kaybettik. Şehir içinde bilmediğimiz bir yer olduğunda bu servis ile yerimizi çok daha rahat tespit edebiliriz. Ayrıca bu gibi şeylerin doğruluğunu mutlaka kontrol eder öyle paylaşırım.

B

barisya

Kullanıcı
21 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
16
dideM' Alıntı:
Teşekkürler Barış.
Bu tarz bilgileri kesinlikle öğrenmemiz gerekiyor artık.
Çok haklısın Didem, fakat bu servisten haberi olmayan o kadar çok insan var ki.. Turkcell onca kampanya reklamı yapacağına bu servisinde tanıtımını azda olsa yapması çok iyi olurdu.

S

spiritualsigns

Bu teknolojiye sahip olmak güzelde... telefonun diğer ucunda onu dikkate alacak adam varmı ondan kuşkum var...

Uçak helikopter dedikte aklıma geldi.. Cumartesi yaşlı bir adamcağız yere düştü ve kafasının arkası yarıldı...kan durmuyor bende elimde ne varsa başına tampon yapıp yakasını bağrını açtım... kalp krizi geçiriyor korkusuyla ağzındaki dişleri çıkardım bacaklarını çantamla yükseltip etraftan yardım istedim... insanlar bön bön bakmaktan öte ay ve vah sesleri ile kaçışıyolardı... Sonra şekerinin düştüğünü öğrendim.. neyse 112 yi aradım ve bana gayet lakayıt cevaplar veren biriyle yaklaşık 10 dk savaş verdim... bir süre sonra ambulans geldi sakız çiğneyen sağlık ekibiyle... isyan ettim...

ister gps ister 3g ne olursa olsun buna duyarlı insanlar olmalı etrafımızdakiler.... acil durumlarda kullanım için ideal ancak bağlantılı teknolojilerede hız kazandırılmalı ki bir işe yarasın.....

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Turkcell onca kampanya reklamı yapacağına bu servisinde tanıtımını azda olsa yapması çok iyi olurdu.
Çok iyi dedin bak onu, kesinlikle haklısın. :)

Bu teknolojiye sahip olmak güzelde... telefonun diğer ucunda onu dikkate alacak adam varmı ondan kuşkum var...
Telefonun diğer ucunda biri yok, servis var zaten. O yüzden dikkate alınıp alınmama gibi bir durum söz konusu değil Nil'cim. :)

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
dideM' Alıntı:
Turkcell onca kampanya reklamı yapacağına bu servisinde tanıtımını azda olsa yapması çok iyi olurdu.
Çok iyi dedin bak onu, kesinlikle haklısın. :)

Telefonun diğer ucunda biri yok, servis var zaten. O yüzden dikkate alınıp alınmama gibi bir durum söz konusu değil Nil'cim. :)
Birisi derken mesela ben bu koordinatları falan aldım acil servisdekine söyledim. Karşıdaki bunu anlamıyorsa bir işe yararmı demek istemiş sanırım :)

Bence faydalı bir şey. Umarım  kimse kullanmak zorunda kalmaz.  :)

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Karşıdaki bunu anlamıyorsa bir işe yararmı demek istemiş sanırım :)
Anlamıyorsa o işte ne işi var be abicim. Tüm koordinatlarıyla vermişim, anlamıyorsa hiç yaşamasın artık yani.

B

barisya

Kullanıcı
21 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
16
bu servis ile size koordinatların dışında en yakın hastane, karakol telefonlarıda geliyor. kimseyle muhatap olmuyorsunuz yani :) konu 112 servis konuşmalarına gidiyor gibi geldide :)

S

spiritualsigns

olay gps kullanımı değil ki...

servisi denedim benim kastettiğim atıyorum kaza yaptım ve bulunduğum bölgeyi bilmiyorum.. bu servisten faydalandım... onu kime yollayıp destek bekliycem... var mı Türkiyede böyle bir hizmeti yapan... yazdıklarımı okusana.. bir 112 yi çağırmak için 10 dk cebelleştim benimle konuşan 112 yetkilisiyle... kaldı ki bu servis verileriyle birilerini yönlendirmek imkansız gibi bir şey...  önemli olan sizi gps kullanımında destekleyecek hizmet ağı... 

ben gene becerdim... hızlı hareket etmenin dezavantajı bu ;D

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
onu kime yollayıp destek bekliycem... var mı Türkiyede böyle bir hizmeti yapan... yazdıklarımı okusana..
barisya' Alıntı:
bu servis ile size koordinatların dışında en yakın hastane, karakol telefonlarıda geliyor. kimseyle muhatap olmuyorsunuz yani :) konu 112 servis konuşmalarına gidiyor gibi geldide :)
Barış cevabı vermiş, oku istersen:))

S

spiritualsigns

barisya' Alıntı:
sevgili barış... telefonlardaki yer bulma sinyali var halihazırda.... helikopterdekileri o sinyalle bulamayan gpsyle nasıl bulsun... ayrıca 112 çalışanlarını sanırım gözümüzde fazla büyüttük...  koordinatın ne olduğunu sor bakalım bilecekler mi?

neyse konu uzamasın  :)

S

spiritualsigns

dideM' Alıntı:
onu kime yollayıp destek bekliycem... var mı Türkiyede böyle bir hizmeti yapan... yazdıklarımı okusana..
barisya' Alıntı:
Barış cevabı vermiş, oku istersen:))
okudumda varsayımla iş olmaz... yaşayalım ve görelim... benimde bilgim var konu hakkında ve bildiğim bu teknolojiye hazır sistem yok Türkiyede... olacaktır inşallah :)

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
ayrıca 112 çalışanlarını sanırım gözümüzde fazla büyüttük...  koordinatın ne olduğunu sor bakalım bilecekler mi?
Ya koordinatı bile söylüyor demek istiyoruz. Komple bulunduğun yeri söylüyor ki bilmemeleri mümkün mü yaa! İnsan hayatı bu kadar mı yani! Bunun için var onlar, bilmediklerini hiç zannetmiyorum.