Toplu taşıma araçlarında sakız çiğnemek yasaklansın!!!

• Konbuyu başlatan crnkcclr
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde crnkcclr tarafından oluşturulan Toplu taşıma araçlarında sakız çiğnemek yasaklansın!!! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,349 kez görüntülenmiş, 16 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Toplu taşıma araçlarında sakız çiğnemek yasaklansın!!!
Konbuyu başlatan crnkcclr
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan bir dost
C

crnkcclr

Kullanıcı
25 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Toplum içerisinde yapmamız ve yapmamamız gerekenler, kendi sınırlarımızı belirttiğimiz durumlar ve karşı taraftan saygı beklediğimiz zamanlar vardır. Toplum bir kurallar bütünüdür ve kuralı ihlal eden her birey toplum tarafından bir şekilde cezalandırılır. Belki ilk bakışta çokta önemli gibi görünmeyen sakız çiğneme vakası kapalı mekanlarda içilen sigara kadar rahatsızlık verebilen bir durumdur. Gürültü insanın yapısı itibarı ile tepkisini ters yönlü ortaya koyduğu ve rahatsızlık duyduğu bir durumdur.
Toplu taşıma araçlarında konuşma sesimizi ayarlamak durumunda olduğumuz gibi, sigara içemediğimiz gibi sakız çiğnemenin de yasaklanması gerektiğini düşünüyorum. Yada belli kurallar içerisinde çiğnenmeli.
- Dün otobüsle evime doğru yol alırken arka koltukta ve yanımda oturan iki bayan ağızlarındaki sakızları son derece sinir bozucu şekilde sanki her an ağızlarından fırlayacakmış gibi çok itici bir şekilde gürütlü çıkartarak çiğniyorlardı. En sonunda dayanamayarak geri dönüp rica ettim.-
Oldukça sık rastaldığım ve çoğu zaman beni sinirlerimi kontrol edemeyecek noktaya kadar getiren bu konuyu sizinle paylaşmak istedim. Sanırım hepimizin söyleyebileceği birkaç kelime vardır.

S

Sarhoş Tosbağ

Kullanıcı
6 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Katılıyorum.. Çok yerinde bir tespit.. Sadece bununlada kalmamalı..

Minibüslerde para üstünü inene kadar elde tutmakta yasaklansın. Yasaklansın ki paraları birbirine sürtüp gcıırrtt gıcıırrttt die ses çıkaramasın insanlar..
Toplu taşımada elde tesbih olmasıda yasaklansın.. Şıkır şıkır çekemesin kimse..
Ayrıca havaya atınca bıcıgıırtttttt die ses çıkaran mıknatıslı stres toplarıda yasaklansın sokulmasın birdaha bu ülkeye.. daha çok strese sürüklüyo çevredekileri..
Otobüslerde de akbil kısıtlaması olmamalı.. Otobüse vapur jetonu atabilmeliyiz..

Hıck..

F

Feveran Estomp

Kullanıcı
6 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
Sarhoş Tosbağ' Alıntı:
Ayrıca havaya atınca bıcıgıırtttttt die ses çıkaran mıknatıslı stres toplarıda yasaklansın sokulmasın birdaha bu ülkeye..
Evet buna ben de katılıyorum. İnsanı daha çok strese sokuyor.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Hele bozuk para, anahtar şıkırtısı! En neşeli olduğum anda bile beynimi tırmalayarak, nerdeyse delirmeme yol açacak kadar boğuyor beni.
Odyolog olarak çalıştığım yıllarda aldığım hizmet içi eğitim programında bunun konusu edildi ve çok şaşırdım.
İngiliz karı koca evde tv izlerken, ve üstelik neşeli bir program, kadın birden yerinden fırlıyor ve camı açarak kendisini 9.kattan aşağı atıyor!
Nedeni mi?
Kocasının elinde tuttuğu bozuk paraları şıkırdatmasının kadında yarattığı rahatsızlık.
Bazı kişilerin duyma eşikleri yüksek ve bu seslerin beyinde yankılanması korkunç bir strese neden olabiliyor.

Sakız çiğneme konusu; Ne şekilde olursa olsun, kimileri değişik nedenlerle çiğnediklerini söyleselerde, sigara bırakma konusunda yardımcı olduğu en yaygın inançtır, kesinlikle çok itici bulduğum bir durum!
Sigara bırakırken değişik bir kötü alışkanlık edinme modeli olarak düşünmüşümdür hep. :)
Ancak son yıllarda piyasaya sürülen ve ağız kokularını yok eden sakızların, alınan rahatsız edici kokuları önlme amacıyla kısa bir süre çiğnenmesine hoş bakabilirim.

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
Sarhoş Tosbağ' Alıntı:

Minibüslerde para üstünü inene kadar elde tutmakta yasaklansın. Yasaklansın ki paraları birbirine sürtüp gcıırrtt gıcıırrttt die ses çıkaramasın insanlar..
Ayrıca havaya atınca bıcıgıırtttttt die ses çıkaran mıknatıslı stres toplarıda yasaklansın sokulmasın birdaha bu ülkeye.. daha çok strese sürüklüyo çevredekileri..
Otobüslerde de akbil kısıtlaması olmamalı.. Otobüse vapur jetonu atabilmeliyiz..

Hıck..
HHahahahha... oldu olacak otobüste birbirine sarmaş dolaş sarılmakta yasaklansın. rahatsız oluyorum. Ayrıca yaşlılaların düz oturması yasaklansın. Hepsi ters otursunlar. Beni rahatsız ediyor bu durum. Kısa boyluların otobüse binmesi yasaklansın. Tutunma yerlerine tutunmaya çalışırken koltukaltları görünüyor. Metal müzik dinlemekte yasaklansın toplu taşıma araçlarında. Yüksek sesle dinlendiği zaman kulağımı tırmalıyor.

C

crnkcclr

Kullanıcı
25 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
konuya nerden baktığınla doğru orantılı koltuk altının görünmesi belki rahatsız edici bir durum olmaz ama ter kokusu dikkat edilmesi gereken bir durum olabilir.. bahsettiğimiz şey insaların birbirlerine saygı duyması gerekliliği.. yüksek sesle müzikte dinlenmesin evet orası disco değil otobüs...

F

Feveran Estomp

Kullanıcı
6 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
Toplu taşıma araçları yasaklansın. Herkes yürüyüş yapsın.

C

ContaQ

Kullanıcı
18 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
www.turkcemiz.net
Yasak, sanırım bizim milletimizin hoşuna giden, onları ilgili yasağı çiğnemeye zorlayan itici bir güç gibi bence.Toplu taşıma araçlarında yüksek sesle müzik dinleyen, bağırır gibi konuşan o kadar insan varki bence asıl mesele yasaklamak değil başka bir çözüm bulunmalı.Kendimden bir örnek vereyim bir veya iki hafta önce bir sabahtı, gece çok geç yatmıştım ve trende uyumayı düşünüyordum. Yanımdaki bir arkadaş ! müzik dinliyor telefonundan sanırım hayatımda metalika denen müziği dinlemedim hoşumada gitmiyor bu arkadaş öyle yüksek sesle dinliyorki en sonunda ya onu kapat yada kafanı kırmak zorunda kalacağım dedim kapadı. İlginç olan da yolculuk kuralları tabelasının karşısında oturuyor olmasıydı. Sorun şu bu kurallara uymayanların kafasını mı kıracağız ?

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Toplu taşıma araçlarını bilmem ama iş yerlerinde yasaklanmalı mesai arkadaşımı uyarmaktan canım çıktı yinede banamısın demiyor cıkkıdı cıkkıdı akşama kadar maşallah ne çene varsa anlamadım

H

harariye

Kullanıcı
22 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
:)
valla haklısınız bunların hepsi inanılmaz derecede rahatsız edici durumlar..
ama şu da var tabi, hangi yasağa uyuyoruz ve yasak olunca çiğnenmiyor mu daha çok..
otobüslerde cep telefonuyla konuşmak yasak GÜYA..
geçende otobüste cep telefonuyla konuşan bi adamı uyardığımızda: adam kırmızı ışığın yandığını ve otobüs hareket edince kapatacağını söyledi yaa  ;D ;D

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Zynep' Alıntı:
Hele bozuk para, anahtar şıkırtısı! En neşeli olduğum anda bile beynimi tırmalayarak, nerdeyse delirmeme yol açacak kadar boğuyor beni.
Katılıyorum sana Zeynep...Daha geçen gün yanımda oturan adamı bozuk para şıkırtısı yüzünden uyarmak zorunda kaldım(yiyeceğim her lafı göze alarak),sağolsun o da insanmış ki vazgeçti,çünkü kimisi uyarılınca sinirlenip küstahlaşıyor,birsürü laf sayıyor

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
harariye' Alıntı:
ama şu da var tabi, hangi yasağa uyuyoruz ve yasak olunca çiğnenmiyor mu daha çok..
otobüslerde cep telefonuyla konuşmak yasak GÜYA..
Aslında Mercedes Benz firmasının bir açıklamasını okumuştum,otobüslerde kullanılan cep telefonun zararı olmadığı yönünde,çünkü çok daha yüksek elektromanyetik dalgaya göre üretiliyormuş,ancak tamiri ve bakım yapılmayan,iyi kullanılmayan otobüslerde koruma önlemi zayıflıyormuş.Kalp pili ve işitme cihazı kullanan kişilere ise otobüste daha çok zararı oluyormuş.

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Sarhoş Tosbağ' Alıntı:

Hıck..
Sen başta olmak üzere, bazılarınız sanırım hakkaten sarhoş tosbağalarsınız.
Bence sizlerin toplumdan yasaklanmanız lazım.

Hem bu gibi konuları tartışmamış oluruz.
Yani öyle toplumsal bir konuya, parmak değil ayak basmışsınızki altında eziliyorum vala.

Neyse...

M

Mrs.Jadem

Kullanıcı
7 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bende pazar günü sabahı yağmura yakalanmış,millet sınavda soru çözerken ben ıslanan saçlarımı sıkmaya çalışıyorum,soğuk da oturacak yer bulamamak falan vs. bütün aksilikler üst üste gelmiş yorgun argın bir şekilde evime gitmek için otobüse bindim benim yaşlarımda yada bende 2/3 yaş büyük bir genç bayan sakız çiğnemesin hatta tam karşımda yuh dedirtecek türdendi yani insanın ister istemez sinirleri bozuluyor,sonuçta evet herşeyin bir adabı olmalı yani toplu taşıma araçlarını çoğunlukla bay yolcular kullanır ha kendimin ve bazılarını bayan olmasından geçtim,erkeklerin içinde hiç mi hiç yapılmaması gereken bir davranış adeta utandım ve kınadım!!

bende buna karşıyım ama insanlarımızın olursa evdelerinden çıkmadan önce 1 bardak karanfil içseler çok memnun olurum..  ;D ;D ;D

D

doğu-incim

Kullanıcı
13 Ocak 2009
En iyi cevaplar
0
0
yasaklansa nolcak ki insanlar çiğnemeye devam etcek tıpkı sigara yasağı gibi herkes istediği gibi istediği yerde sigara içiyo hala sesini çıkaran yok işin tuhafı sigara bariz bişi belli olur içtiğin görürüsün yanii sakızda öle bişi söz konuus değil ki toplu taşıma araçlarına binmeden önce şöför tek tek yolcuların ağızlarına bakıp sakız var mı yok mu diye kontrol mu edecek yaniii

heyy senn cak cak sakız çiğneyen adam in lan ordan aşağıı atın penceredenn bu mu olcak yanıı yasaklanırsaa :):)

B

bir dost

Kullanıcı
19 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
Konya
yasaklanacak o kadar şey var ki hangisinden başlasak?