TANRI İLE SOHBET SERİSİNDEN 4.KİTAP (Ölümden sonrası)

• Konbuyu başlatan nesrin nur
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kitap Önerileri kategorisinde nesrin nur tarafından oluşturulan TANRI İLE SOHBET SERİSİNDEN 4.KİTAP (Ölümden sonrası) başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 10,321 kez görüntülenmiş, 31 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kitap Önerileri
Konu Başlığı TANRI İLE SOHBET SERİSİNDEN 4.KİTAP (Ölümden sonrası)
Konbuyu başlatan nesrin nur
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan karagün
E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
İlginç bi kitaba benziyor merak uynadırdı bulurum inşallah okiyacağım mutlaka ;)

I

ilenay

Kullanıcı
28 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
Evet kitap ismi biraz iddialı ama içeriği müthiş  :)
Nedeni ise, hani bazen deriz ya içimdeki ses diyor ki, biraz durup düşündüm de...yada kendi kendimize sorular sorar ve cevaplarız ya...
Yazar içindeki sesin farkına varmış ve içindeki sesi dinlemeye başlamış, sonrasında ise onunla konuşmaya...
Vaktin olduğunda kitapçında bir göz at derim :)
[/quote]
teşekkür ederim... demek ki ismine bakıpta çok önyargılı olammak gerekirmiş  :)

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Hayatta tesadüflere inanmam.

Bu kitabı okuyalı epey bir zaman oldu.
Geçen hafta biraz ruh halim belki de hasta olmamdan kaynaklı karamsardı.
Televizyon seyretmem ama o akşam nedense kanallar arası zampik yapmak istedim ve o da ne;
Tv kanallarından birinde "Tanrı İLe Sohbet" filmi. :)

İLkanda inanamadım çünkü kitabı da çook beğenerek okumuştum ve filmi olduğunu bilmiyordum.
Hoş bir enstantene oldu benim için. İzledim ve keyfim biraz yerine geli, hemde kitapdan bazı bölümleri tekrar hatırladım. :)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Tanrıya yanlış sorular yöneltilmiş. Ortada fazlaca yanlış cevapta var.
Anlaşılan sohbetten öteye gitmemiş.

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Yabancı bir yazarın yazdıgı bir kitap..Sorular bizim sorular ama yanıtlar nasıl acaba..Merak ettim...Kitapçıma gidip bir bakmalı..
Teşekkürler..

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Sorular basit, cevaplar da ama ...
önemli olan kendi iç sesimize kulak vermede.
Kitapta da yazar bunu vurgulamak istemiş, aslında diyor " bana özel bir şey değil Tanrı ile sohbet"
ben sadece fark ettim, siz de fark edebilirsiniz, her birimiz kendime özgü özeliz demekte...

Tavsiye ederim Superisi :)

K

karagün

"Tanrı İle Sohbet "  ilginç .
Acaba bunu kim ne kadar başarabiliyor bilinmez .
Hernekadar hepimizin kendince farklı bir bakış açısı olsada
Bu konu sonsuzluğun içerisinde  ulaşılamayan ,şifresi kesinlikle çözülemeyen gizemli sırdır ...

S

spiritualsigns

Evet Tanrıyla sohbet edemeyecek kadar değersiz görüyorum kendimi... Yazarıda şanssız buluyorum açıkcası... Tipik bir şizofreni örneği sergilemiş resmen... Amerikalı bir yazar... Rhonda Byrne Muadili...

Kime göre neye göre sohbet... Tanrıyla sohbet etme şerefine nail olmuş bu sırrı ve farkı yaşamış bin insanın parayla pulla kitapla baskıyla çeviriyle işi ne ?  Neden farkı yaşayarak göstermiyor bize,,, Onca bilinmeyeni çözmüş bir adamın ticaretle işi ne ? neden kitabı bedava dağıtmıyor tüm insanlık faydalansın... Hele ki Amerikalı ve serileriyle gündemde olan bir yazarı ben neden okuyayım...

akıcı bir çeviri... süslü bir üslup ve albenili sözler bütünü.... hepsi bu... Aklınızda sadece acaba soruları uyandırabilir... ötesine veya  daha derinine inmenizi sağlayacak biri olamaz asla... bildiği soru işareti yaratmak ve kafa karıştırmaktan öte olamaz bu piyasavari yazarların... bu bir tanıtım yazısı ise zaten kitabı okumaya gerek yok.. gerekli lanse ve reklamı çok iyi yapmış....

Önyargılı diyebilirsiniz ama kitabı okumak istemiyorum üstte yazılanları gördükten sonra...

K

karagün

Bu kitabı henüz bende (Tanrı İle Sohbet) okumadım
Ancak adındanda anlaşıldığı gibi oldukça iddialı ilginç bir kitap okumak gerek.
Okumadan kitap ile ilgili  fazla yorum yapmak yanlış olur.
Ancak düşüncelerimizi ifade etmektende çekinmenin bir anlamı yok.
Çünkü insanoğlu evrenin düşünebilen tek canlısıdır ve bence çok değerlidir.
Tanrı'ya bi'şekilde  kesinlikle ulaşacaktır.Bunun şerefle şerefsizlikle ne ilgisi var?
Ancak  "Tanrı ile Sohbet" gibi flaş düşünceler sadece varsayımdır .
Henüz insanoğlu bu şifreyi çözebilecek güçte değildir. (Tabii bu benim kişisel düşüncem olsada bu konuda yanılmadığımı düşünüyorum)

S

spiritualsigns

karagün' Alıntı:
Tanrı'ya bi'şekilde  kesinlikle ulaşacaktır.Bunun şerefle şerefsizlikle ne ilgisi var?
Bu beyefendi yada hanımefendi her kimse, din bilimcilerin ve alimlerin yıllardır araştırmakta olduğu bazı gerçeklere bu basit soruların karşılığında cevap vermiş... Bence demek ki yıllardır kafa patlatmak kutsal kitapları hatmetmek araştırmalar yapmak gereksiz miş? Bu kadar net ve kesin bir ifade kullanmışsa o şerefe nail olan kendisi gibi görünüyor... Demek ki tanrı herkese adil davranmıyor.... Bende bu konu üzerine bir kitap yazayım...

Bu yazar bu sorulara sizce nasıl cevap verebilir... Cem Yılmaz'ın cevapları çok daha mantıklıdır bana göre  8)

neyse..

K

karagün

spiritualsigns' Alıntı:
karagün' Alıntı:
Bu beyefendi yada hanımefendi her kimse, din bilimcilerin ve alimlerin yıllardır araştırmakta olduğu bazı gerçeklere bu basit soruların karşılığında cevap vermiş... Bence demek ki yıllardır kafa patlatmak kutsal kitapları hatmetmek araştırmalar yapmak gereksiz miş? Bu kadar net ve kesin bir ifade kullanmışsa o şerefe nail olan kendisi gibi görünüyor... Demek ki tanrı herkese adil davranmıyor.... Bende bu konu üzerine bir kitap yazayım...

Bu yazar bu sorulara sizce nasıl cevap verebilir... Cem Yılmaz'ın cevapları çok daha mantıklıdır bana göre  8)

neyse..
Araştırmacı din bilginlerine  karşı olumsuz bi'şey sölemedim sadece konu ile ilgili düşüncemi belirttim ,
Yeterince bilgi ve birikime sahipseniz tabiki de kitap çıkartmak en doğal hakkınızdır.
Başarılar: )