Suç ve Ceza!

• Konbuyu başlatan gökteki yıldız
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kitap Önerileri kategorisinde gökteki yıldız tarafından oluşturulan Suç ve Ceza! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 9,505 kez görüntülenmiş, 34 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kitap Önerileri
Konu Başlığı Suç ve Ceza!
Konbuyu başlatan gökteki yıldız
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan MAVİMSİ
G

gökteki yıldız

Kullanıcı
13 May 2009
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
Suç ve ceza nın yazarı Dostoyevski...

Yoksul düşmüş bir öğrenci olan Raskolnikov,toplumun yararına olacaksa kuralların,kanunların çiğnenebileceği düşüncesinden hareketle bir cinayet işlemekte;yaşaması için hiçbir neden görmediği tefeci kadını öldürmektedir.Bu cinayet sonucunda SUÇ ve CEZA kavramları derinlemesine tartışılmaktadır.Raskolnikov ve hayatları en az Raskalnikov'unki kadar ikilemler,iç çatışmalar üzerine kurulmuş diğer karakterler aracılığı ile tolumsal,ahlaki,dini değerler derinlemesine irdelenir...

Beni çok etkileyen bir kitap...Gerçekten konu çok güzel aktarılmış...Arkadaşlarıma tavsiye ettim size de tavsiye edim bu değerli kitabı :)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Vay be. Bir dostoyevski okuyanımızın olması güzel.
Helede suç ve ceza..

Tebrik ederim.

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Uzun zaman önce. Ama bitirme kısmet olmadı. Kaç sene geçmiş be yav :d
Bizde o zamanlar okumayı bırakıp. Kendimizce demokratik cezalar kesiyorduk. Anti demokratik olanlara  :d

Konu siyasete girecek, iyisimi ben çıkayım. Suç'tu ceza'ydı yasa'ydı Hukuk'tu :d
Alığ başımızı gideceğiz.
Ama bence herkesin okuması ve üzerinde uzun uzadıya fikir yürütmesi gereken bir eser.
Ayrıca yazarıda bir o kadar irdelenmesi gereken bir kişilik.
Hani edebiyatın duayenleri bunlar. Dostoyevsli,tolstoy,kafka, birde ucundan albert camu.
Yabancıları saydım bir o kadrada yerli yazarlarımız var.
Ama biz neler okuyoruz ? Valla aşikar. Ne siz sorun nede ben buraya yazayım.
Tekrar teşekküler.

G

gökteki yıldız

Kullanıcı
13 May 2009
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
Korsan' Alıntı:
Uzun zaman önce. Ama bitirme kısmet olmadı. Kaç sene geçmiş be yav :d
Bizde o zamanlar okumayı bırakıp. Kendimizce demokratik cezalar kesiyorduk. Anti demokratik olanlara  :d

Konu siyasete girecek, iyisimi ben çıkayım. Suç'tu ceza'ydı yasa'ydı Hukuk'tu :d
Alığ başımızı gideceğiz.
Ama bence herkesin okuması ve üzerinde uzun uzadıya fikir yürütmesi gereken bir eser.
Ayrıca yazarıda bir o kadar irdelenmesi gereken bir kişilik.
Hani edebiyatın duayenleri bunlar. Dostoyevsli,tolstoy,kafka, birde ucundan albert camu.
Yabancıları saydım bir o kadrada yerli yazarlarımız var.
Ama biz neler okuyoruz ? Valla aşikar. Ne siz sorun nede ben buraya yazayım.
Tekrar teşekküler.
Çok şey kaybetmişin kitabın bitiş kısmı çok güzeldi :)gec değil tekrar oku
İlgin için ben teşekür ederim...

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Elbette geç değil. Şu an kitap karşımda rafta duruyor. :d İstediğim zaman okurum aslında ama. Okumama kararı almıştım bir kaç yıl önce. Halende o kararımın arkasındayım.
Ama en azından bu kitap için bir düzenleme yapabilirim o kararımda.
Ve rica ederim.

G

gökteki yıldız

Kullanıcı
13 May 2009
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
Korsan' Alıntı:
Elbette geç değil. Şu an kitap karşımda rafta duruyor. :d İstediğim zaman okurum aslında ama. Okumama kararı almıştım bir kaç yıl önce. Halende o kararımın arkasındayım.
Ama en azından bu kitap için bir düzenleme yapabilirim o kararımda.
Ve rica ederim.
Nasıl okuma kararı aldın ya :) ???

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
gökteki yıldız' Alıntı:
Okumama yazcaktım...
Hmm. Ya okuduklarımdan öğrendiklerimi hayatla yüzleştirdim ve sınadım. Ortaya çıkan sonuç özellikle insana dair olan sonuçlar hiçte iç açıcı değildi. Ve okuduklarımla baştan sona çelişiyıordu. Bende bıraktım.
Okuduklarımın aslında gerçek hayattı tanıma ve keşfetme konusunda yetersiz olduğunu öğrendim..
Sonrasındada gerek duymadım..

G

gökteki yıldız

Kullanıcı
13 May 2009
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
Korsan' Alıntı:
gökteki yıldız' Alıntı:
Okumama yazcaktım...
Hmm. Ya okuduklarımdan öğrendiklerimi hayatla yüzleştirdim ve sınadım. Ortaya çıkan sonuç özellikle insana dair olan sonuçlar hiçte iç açıcı değildi. Ve okuduklarımla baştan sona çelişiyıordu. Bende bıraktım.
Okuduklarımın aslında gerçek hayattı tanıma ve keşfetme konusunda yetersiz olduğunu öğrendim..
Sonrasındada gerek duymadım..
Öyle düşünme ya düşün en azından etkileyeci hayatların içinde kendine yer buluyosun o da güzel değil mi...
Hem birebir örtüşmek zorunda değil herkesin de kendine ait eşsiz bi romanı var diyelim...

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Sıkıcı olması yada akıcı olması fark etmioda :d
Nasıl olursa olsun tarzı bir durum heheh..
Neyse ben konunu işgal etmeyeyim daha fazla.
Ne demiştik ? Suç ve ceza'yı okuyun.

G

gökteki yıldız

Kullanıcı
13 May 2009
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
Evet suç ve cezayı yarım bırakmadan okuyun :) :)

M

M

Kullanıcı
31 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Yarıda bıraktım suç ve cezayı tekrar okumayı istedim başlamadım daha sonrada en azından cinayet kısmına gelmiştim ;D

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
M' Alıntı:
Yarıda bıraktım suç ve cezayı tekrar okumayı istedim başlamadım daha sonrada en azından cinayet kısmına gelmiştim ;D
Bir yarım bırakan daha :d Memnun oldum..