Su kaplumbağası besleyen var mı?

• Konbuyu başlatan mabed528
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde mabed528 tarafından oluşturulan Su kaplumbağası besleyen var mı? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,554 kez görüntülenmiş, 6 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Su kaplumbağası besleyen var mı?
Konbuyu başlatan mabed528
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan mabed528
mabed528

mabed528

Kullanıcı
3 Nis 2009
En iyi cevaplar
0
16
Ankara
Merhaba arkadaşlar, 4-5 aydır besliyorum, iki hafta önce yem almıştım çok kötü kokusu var ve zor parçalanıyor kaplumbağam yemekte zorlanıyordu ve yemi sevmediğini düşünüyorum önceki yemden atar atmaz yerdi bu su üzerinde uzun süre duruyor. Son bir haftadır rahatsız gibi akvaryumun kuytu köşesine geçip sessiz sessiz duruyor. Son zamanlarda ağzını sudan çıkarıp dik bir şekilde durmaya başladı normalde çok hareketlidir ama son hafta pek hareketli değil. Pazar günleri evde olduğum için sadece o gün güneşe çıkarabiliyorum diğer günler görmüyor.
Siz hangi yem kullanıyorsunuz, yem dışında ne veriyorsunuz, uv lambası gerekli mi?

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Benim kaplumbağam yok ama hasta ise eğer daha fazla kötüleşmeden bir veterinere götür istersen.

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bizim evde yok yok :)

Kısaca bilgi vereyim....
Yeni aldıgımızda bizim kaplumbaglarda çok hareketli ve sürekli kapından kaçma planları yapan  adını" özgür ruhlu dedigim kaplumbagmız bir kere sudaki taşının üzerinden kaçma çabasını gerçekleştirip iki gün bulamadıgımız bir yerde saklanınca aklı başına geldi,bir daha kaçma girişiminde bulunmadı..Ama kaçma girişiminden sonra eskisi gibi olmadı,hayal kırıklıgı yaşadı ve şu an garip davranışlar sergiliyor...
Günden güne daha az hareketli,yeme konusunda iştahsız eskisi gibi yemiyor,koku konusunda ise sularını her gün degiştirerek bu sorunu ortadan kaldırdım..Ama geçen gün suyun dışında durdugu için kabukları beyazlaşıp çatladı diye küçük kızımın arka grem sürmesi ile kabuklarında aşırı bir yumusama iyi gelmedi,yakında bir cenaze töreni yaparız heralde :)

S

spiritualsigns

kaplumbağalar yalnızlığı sevmezler... sebep bu.. yanına bir tane daha alın...

benim rahmetli çipçak yalnızlıktan gitti.. veteriner arkadaşımın yalancısıyım valla..

G

GÜLBANU38

Kullanıcı
21 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Kayseri
kaplumbağalar yalnızlığı sevmezler... sebep bu.. yanına bir tane daha alın...

benim rahmetli çipçak yalnızlıktan gitti..
bu doğru benimde 2 tane kaplumbam vardı biri öldü sonra diğeride öldüüü :aglama

mabed528

mabed528

Kullanıcı
3 Nis 2009
En iyi cevaplar
0
16
Ankara
Su Perisi' Alıntı:
Bizim evde yok yok :)

Kısaca bilgi vereyim....
Yeni aldıgımızda bizim kaplumbaglarda çok hareketli ve sürekli kapından kaçma planları yapan  adını" özgür ruhlu dedigim kaplumbagmız bir kere sudaki taşının üzerinden kaçma çabasını gerçekleştirip iki gün bulamadıgımız bir yerde saklanınca aklı başına geldi,bir daha kaçma girişiminde bulunmadı..Ama kaçma girişiminden sonra eskisi gibi olmadı,hayal kırıklıgı yaşadı ve şu an garip davranışlar sergiliyor...
Günden güne daha az hareketli,yeme konusunda iştahsız eskisi gibi yemiyor,koku konusunda ise sularını her gün degiştirerek bu sorunu ortadan kaldırdım..Ama geçen gün suyun dışında durdugu için kabukları beyazlaşıp çatladı diye küçük kızımın arka grem sürmesi ile kabuklarında aşırı bir yumusama iyi gelmedi,yakında bir cenaze töreni yaparız heralde :)

Su Perisi şu an kaplumbağa acı çekiyordur belki kabuk sertleştirici ilaçlardan kullan bence
Ya ben bişey soracam. Kaplumbağanın hareketlisi nasıl oluyor. Bildiğim kadarıyla sarı zeybek modunda yavaş yavaş hareket eden bir hayvan kendisi :)
Harun su kaplumbağaları hareketli oluyorlar en azından benimki hareketli : )
bu doğru benimde 2 tane kaplumbam vardı biri öldü sonra diğeride öldüüü
İnşallah 3.yü almazsın : )