Sosyal adaptasyonunuz nasıllar...

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde korsan tarafından oluşturulan Sosyal adaptasyonunuz nasıllar... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,523 kez görüntülenmiş, 16 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Sosyal adaptasyonunuz nasıllar...
Konbuyu başlatan korsan
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Zynep
K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Toplumunuzla iyi geçinmek için davranışlarınıza vurmanız gereken bir ölçülülük kilidi vardır. Sadece bu değil  onunla karşı karşıya iken onla iletişimie geçebilmek için de onun standart kabul ettiği bir davranma ahengine de sahip olmalısınız.

Öyle her isteyen örneğin topluluk içinde kalkıp söz alamaz. Siz o kişi değilseniz adı konmamış bir memnuniyetsizlik halkası tarafından daraltılır ve susturulursunuz.

Çünkü toplumun tuhaf zihninde yarattığı belli insanlar ancak onun içinde varlık gösterebilir.

Toplum kendine adapte olamayan , olmayan insanları sadece soyutlamaz ,bir tür ablukaya alır ve hayatla bağlarını kesmek istercesine sınırlarını hem de gizli kapaklı zorlar.

Topluma adapte olmakta zorluk çekenler niye vardır..bunlara nasıl bir ceza uygulanmalı ki doğru yolu bulup dönsünler..

Tamam şöyle.

Toplum bireyleri kendine uydurabilmek için ne tür yaptırımlar uygular ve birey topluma uymakta neden zorlanır?

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Bu aralar, emin değilim bir adaptasyon sorunu çekiyorum insan kaynaklı.
Ama düzelir düzelmez sosyal adaptasyon ve ben nasılız yazıcam.
Şimdilik mazur görün.

M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Eh işte diyeyim, sürüden biri olmayı sevmedim, sevmeyince de adaptasyon sorunu çekiyorsunuz ara ara.

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Toplum bireyleri kendine uydurabilmek için ne tür yaptırımlar uygular..
Ya Mustafa öyle konular açıyorsunki parmaklarımın ucunda kalıyor yorumlar!
Bu da kalsın bakalım:)

L

lakot

Kullanıcı
16 Kas 2006
En iyi cevaplar
0
0
Hatay
www.lakot.tr.cx
Öncelikle toplumlarda kendi içinde farklılıklar yarattığından kişinin düşünceleri ve davranışları girdiği toplumla eşdeğer olmalıdır.Şuan mesela her ne kadar Türk Toplumu olarak zengin bir kültüre sahiplik ederken , kimilerimiz Avrupa kültürüne ayaklık etmeye çalışmakta.Kültürler çatışması da burada doğuyor.Birey kendini kültür yobazlaşması içinde benliğini yitiriveriyor.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Sosyal adaptasyon nedir?
Konumunuz, mevkiiniz, kimliğiniz ne olursa olsun, herkese hakettiği değeri verebiliyor musunuz, size değer veriyorlar mı?... Bu soruların tartışması mı güncel olarak?

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Neyse...:)
Ben bu konularda epey birşeylar yazabilirim ama sorularım yanıtsız kalıyor, size hoş tartışmalar. Okurum.

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
dideM' Alıntı:
Toplum bireyleri kendine uydurabilmek için ne tür yaptırımlar uygular..
Ya Mustafa öyle konular açıyorsunki parmaklarımın ucunda kalıyor yorumlar!
Bu da kalsın bakalım:)
İnan seni anlıyorum didem. Yazışırız bir ara BİREY İÇİN NE yapabilir toplum.
Benim bu konuda çok derin tesbitlerim var.
Yazıcam, ama sansürden geçirmem lazım ondan sonra.

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Ya,sosyal adaptasyon, dedinmi hep korkmuşumdur.

Bu aralar asosyalim vesselam.Yalnız bu bana dayatılan bir durum değil.
Ben asıl sosyalliğin insanlara dayatıldığını düşünüyorum.
O yada bu şekilde ve hep şaşırmışımdır, yani insan kendisine dayatılana nasıl bilerek ve isteyerek adapte olur anlamam.
Arkasından, benim gibileri,dışlanmış görürler, aslında  içeriye çekildiklerinin farkında değildirler

Sonrada, sanki bozukluk bende imiş gibi kendilerince beni düzeltmeye kalkarlar.Anlaşılır bir durum değil.
Hiç bozukluğun kendilerinde olabileceği ihtimalini düşünmezler.

Bilmiyorum valla, dediğim gibi adaptasyon sorunum var,böylesi bir sosyalliğe kendimi adapte edemiyorum.
Belkide en iyisi bu bana göre, dayatılana adapte olmak, benim gibi birisinin başarabileceği bir durum değil.

Teşekkür ederim.

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
İnan bana bazı kablarda su durumuyor abi :)
Sanırım kaçak var kablarda.

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Heheheh, yok ben böle iyiyim abi kab mab bilmem.
Kabın sığmaz bir dururmum var benim. kabından taşar gibi.

Zaten bu şekilciliğe karşıyım, hoş neye karşı değilimki, oyun hamuru gibi olduk valla, bir kaç yerde daha dedim bunu.
İlla insanların istediği kaba girip istedikleri şekli alıcan :)

Benim kab eğer var ise çok köşeli bir kab oldugu kesin yönümü bulamıom anansını satayım.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Dün aklıma takıldı bu konu benim, üstelikte dolmuşta tanık olduğum iki gencin sohbeti sırasında. Aslında bu tip konuşmalara çoktandır rastlıyorum.
Sosyalleşmenin anlamının gençler arasında artık farklılaştığınına inanır oldum,  aralarında yaygın olan sohbetlerine bakarak.
İnternet kullanmayan sosyal sayılmıyor artık pek.
Ama interneti nasıl kullanmak?
Facebook hesabın yoksa en baştan kaybettin zayen "sosyal insan" sıfatını. Msn'inde bulunan kişi sayısının çokluğu senin sosyallik kriterin.
İnternette Türkçe'yi katletmiyorsan, harfleri yerli yerinde yazıyorsan hiç deme "ben sosyalim" falan filan. Değilsin çünkü.
Yoldan geçen 10 genci çevirin, sosyalleşmenin kriterlerini sorun, alacağınız yanıtları ben buraya onlardan önce yazabilirim.
Çok ümitsiz değilim elbette ama "dayatılmaya" çalışılan bu kültür yozlaşmasına gerçekten çok karşıyım.

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
Zynep' Alıntı:
Dün aklıma takıldı bu konu benim, üstelikte dolmuşta tanık olduğum iki gencin sohbeti sırasında. Aslında bu tip konuşmalara çoktandır rastlıyorum.
Sosyalleşmenin anlamının gençler arasında artık farklılaştığınına inanır oldum,  aralarında yaygın olan sohbetlerine bakarak.
İnternet kullanmayan sosyal sayılmıyor artık pek.
Ama interneti nasıl kullanmak?
Facebook hesabın yoksa en baştan kaybettin zayen "sosyal insan" sıfatını. Msn'inde bulunan kişi sayısının çokluğu senin sosyallik kriterin.
İnternette Türkçe'yi katletmiyorsan, harfleri yerli yerinde yazıyorsan hiç deme "ben sosyalim" falan filan. Değilsin çünkü.
Yoldan geçen 10 genci çevirin, sosyalleşmenin kriterlerini sorun, alacağınız yanıtları ben buraya onlardan önce yazabilirim.
Çok ümitsiz değilim elbette ama "dayatılmaya" çalışılan bu kültür yozlaşmasına gerçekten çok karşıyım.
Evet doğru dedin abla. Dayatılmaya çalışılan. Geçenlerde burda okumuştum sanırım dünyada msn i en çok Türkler kullanıyormuş. Facebook içinde aynı şey geçerlidir sanırım. Bence büyük ve gelişmiş dünya ülkeleri, diğer gelişmemiş ya da gelişmekte olan ülke gençliğini oyalamak için bu tarz taktikler geliştirmeye başladı. Sanki bir virüs gibi yayıyolar ve herkes buralarda oyalanıp vaktini harcıyor. Ülkemizde internetin kullanım alanının % 90 ı, sohbete, oyun oynamaya, arkadaşlık siteleri vb. yerlerde zaman öldürerek geçiyor. 
Tamam herkes istediğini yapmakta özgür ama o zaman bu kişilerin " Ya adamlar uzaya çıktı biz hala araba üretemedik" gibi veryansınlar etmesin de çok anlamsız.

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
gelişmemiş ya da gelişmekte olan ülke gençliğini oyalamak için bu tarz taktikler geliştirmeye başladı.
Gelişmiş dediğimiz ülkelerdede aynı sorun var.Amerika ülkesini yönetebilecek iki milyon kişiyi çok iyi yetiştiriyor,geri kalanı cahil,kısacası cahil kalması işine geliyor.Gençlik uyutuluyor/uyuşturuluyor

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ve ne yazık bu durumu çok az gençle tartışabiliyoruz artık, onlarında zaten Facebook hesabı yok. :)
Bu arada bu tür hesapların olması ya da olmaması filan değil elbette sorunum, olsun ama sosyalleşme kriterleri bu olmasın.
Ebru açıklamalarına katılıyorum, bu yıllardır benim söylemim zaten.
Ve sonuçta hep çıktığımız kapı aynı ve site kuralları... :)
Eğitim şart.
Sosyal adaptasyon için, ikili ilişkiler için, çoklu ilişkiler için, yani herşey için!