Son Okuduğum Kitap: Dava

• Konbuyu başlatan GulsahToptas
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde En Son Okuduğum Kitap kategorisinde GulsahToptas tarafından oluşturulan Son Okuduğum Kitap: Dava başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,365 kez görüntülenmiş, 9 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı En Son Okuduğum Kitap
Konu Başlığı Son Okuduğum Kitap: Dava
Konbuyu başlatan GulsahToptas
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan GulsahToptas
G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Son okuduğum kitaplardan bir tanesi de ; Kafka'nın Dava isimli kitabı.

Tavsiye edermiyim : Hayır.
nedeni ise kitap direk konuya başlıyor ve son sayfasına kadar Davanın konusundan bahsedilmiyor.
Konusu sıkıcı ve  anlatım dilide kötüydü arkadaşlar.Kitabı  sonuna kadar okudum ama .... :(

Konusu: K. bir sabah uyandığında odasında Tanımadığı kişilerle karşılaşır.O kişilerde mahkemenin tayin ettiği görevlilerdir.Olay bu şekilde başlıyor ve kitabın sonuna kadar dava ile ilgili mahkeme salonunda ve yargıç,avukat... çerçevesinde devam ediyor.Fakat dava konusu belirtilmiyor.Sonunda yazarı öldürüyorlar.

The end.

B

bluegg

Kullanıcı
22 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
arakadaşlar son okuduğum kitap
Gabriel García Márquez’in ''benim hüzünlü orospularım''dı...
konusu:başkişisi, yaşamı boyunca hiçbir kadınla parasını ödemeden sevişmemiş yaşlı bir gazeteci. Yalnızlığının çaresini gündelik, sıradan ilişkilerde aramış bu çirkin ve çekingen ihtiyar,90. yaşgününde kendine hiç alışılmamış bir armağan vermeye kalkışır. Eskiden tanıdığı bir genelev patroniçesini arar, el değmemiş bir genç kızla birlikte olmak istediğini söyler. Patroniçe, onun bu istediğini yerine getirecek, ama yaşlı adam her ziyaretinde ‘uyuyan güzel’ Delgadina’yı seyretmekle yetinmek zorunda kalacak, yaşamının güzünde kendisine böylesi bir oyun oynayan yazgısına boyun eğecek; ne ki bu ayrıksı ilişkiden o güne değin hiç tatmadığı bir aşk doğacaktır.

benim soyleyecegım sey cok da keyıf alamadım kıtaptan arkadasım tavsıye etmısti ama pek umduğum gibi dildi :-\

B

bluegg

Kullanıcı
22 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
belki okudukça merak uyandırıyor ama nasıl diyim durağandı...bilmem anlatabildin mi

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
İlk okuduğumda "tavsiye eder miyim : hayır" demiştim.
Ama bir kaç kitabını ıkuduktan ve internetten araştırmalar yaptıkça anladım ki ilk başta kitabı tam anlayamamışım.
Bu yüzden şimdide tavsiye ederim.  :)
hayatımda ilk kez bir kitap için fikrim değişti ama her şeyin bir ilki varmış  :)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Gülşah' Alıntı:
İlk okuduğumda "tavsiye eder miyim : hayır" demiştim.
Ama bir kaç kitabını ıkuduktan ve internetten araştırmalar yaptıkça anladım ki ilk başta kitabı tam anlayamamışım.
Bu yüzden şimdide tavsiye ederim.  :)
hayatımda ilk kez bir kitap için fikrim değişti ama her şeyin bir ilki varmış  :)
Gülşah,ikilemde bırakıyorsun insanları  :) önce tavsiye etmem,sonra ederim :)
Önce neden tavsiye etmedigini söylemek isterim...Her kitap bri degildir,bazı kitapları anlayabilmek için öncesinde deneyimlerin  ve birikimin iyi zeminlerde olması gerekir..Oscar ödülü almış bir filmi çekici bulmayan insanlar oldugu gibi,o ödülü hak edecek ana temayı anlamakda zorlandıkları ve begenmedikleri gibi...
Bende bu hataya düşdüm,özellikle öncelik Klasiklerden başladım okumaya,ve şimdi tekrar okusam kesinlikle bakış açım farklı olacakdır eminim....
Geriye dönüşümlü olarak konusunda anlamadıgım yada begenmedigim ama begenilen bir kitap ise,tekrar okuyorum ve çoçuklarımada okurken merdivenleri ikişer ikişer degilde,teker teker çıkmaları için uygun yaşda uygun kitaplar öneriyorum.. :)

Kesinlikle okumak isterim,teşekkürler :)

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Evet Superisi; önce tavsiye etmem dedim, sonra bir kitabını daha okudum ve anlatmak istedikleri daha bir anlam kazandı aklımda...

Sonra anladım ne demek istediğini ve hatamı telafi etmek adına sonraki düşüncelerimi paylaşmak istedim. :)