SOKRATES’in Sözleri

• Konbuyu başlatan alptraum
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kim Ne Söylemiş? kategorisinde alptraum tarafından oluşturulan SOKRATES’in Sözleri başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 204,334 kez görüntülenmiş, 46 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kim Ne Söylemiş?
Konu Başlığı SOKRATES’in Sözleri
Konbuyu başlatan alptraum
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan gcinar
C

ContaQ

Kullanıcı
18 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
www.turkcemiz.net
1- Ne pahasına olursa olsun, evlenin. Karınız iyi çıkarsa mutlu olursunuz,yok fena çıkarsa o zaman    da filozof olursunuz.

tüm sözleri önemli ve anlamlı ama bu söz gözüme bir ayrı carptı

R

R@ZİYE

Kullanıcı
14 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
Denizli
Gülşah' Alıntı:
Sokrates'ten bekledim ama  :-[
Cahit Sıtkı Tarancı çıktı  :)
                                saçma olduğunun farkina vardiğimda çoktan göndermiştim. :ahah

S

sevdags

Kullanıcı
30 Nis 2009
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Arkadaşlar tiyatrosunu izledim tek kelime ile süperdi simdi sözlerini okuyunca sahne gözümün önünde canlandı muhteşem bir zeka...

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
alptraum' Alıntı:

• Cahil insan kendinin bile düşmanı iken, başkasına dost olması nasıl beklenir

• Sokretes'i eleştirmek haddimek hadiime bile düşmez 
    Ancak
    Hekesin koşulları aynı değil .Kişi  eğitim görmemiş temel bilgilerden yoksun kalmış olabilir .Bu onun kendisine düşman olduğunu göstertmez .

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
M.Ö yaşamış bir insanın sözlerinin günümüze kadar ulaşması,o insanın büyüklüğünü gösterir
Tarihin ilk düşünce suçlusu,mükemmel bir kafa

K

kurtgözü

Kullanıcı
21 Ara 2009
En iyi cevaplar
0
0
samsun
kainatta tesadüfe tesadüf edilmez gerçekten bence çok doğru elektronların atomun etrafında dönüşü, yıldızların dönüşü ve ona bağlı peyklerin ( gezegenlerin ) dönüşü bir ahenk içerisinde hereket etmeleri bence kainatın akıllı ve bilinçli hareket ediyor.  bunu tam kavrayamayışımızın sebebide bilgi ve muhakeme kabiliyetimizin yetersizliğinden olduğuna inanıyorum. selamlar...[color=orange[/color]]

K

kurtgözü

Kullanıcı
21 Ara 2009
En iyi cevaplar
0
0
samsun
BİR KONUYU ANLAYAMAMAK ONUN OLUMSUZLUĞUNA  DELALET ETMEZ. 

KURTGÖZÜ

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
kurtgözü' Alıntı:
BİR KONUYU ANLAYAMAMAK ONUN OLUMSUZLUĞUNA  DELALET ETMEZ. 

KURTGÖZÜ
Senin sözün mü yoksa Sokrates'in  mi?

H

hanedeyim

sokratı severim sözleri çok güzel
paylaşım için tşk.. ::)

Otu Çek Köküne Bak

Otu Çek Köküne Bak

Kullanıcı
21 Ara 2009
En iyi cevaplar
0
0
alptraum' Alıntı:
Endişelerinizden kurtulmak istiyorsanız , yaşamaktan en çok korktuğunuz şeyin bir gün başınıza geleceğini kabul edin.
Ben endişelerimden kurtulmak istemiyorum en çok korktuğum şeyin başıma gelecek olmasını kabullenmekten iyidir.  ;D

H

hayal73

Kullanıcı
4 Ocak 2010
En iyi cevaplar
0
0
En faziletli insan, rûhen yükselmeye çalışan, en mutlu insan da yükseldiğini duyandır.

Tamamen katılıyorum ...paylaşım için teşekkürler ..

K

KIRŞEHİRLİ1

Kullanıcı
25 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
ANKARA
GERÇEKTENDE ÖYLE DEGİLMİ KAİNATTAKİ HİÇBİRŞEY TESADÜFLER ÜZERİNE KURULMAMIŞ..HERŞEYİN MUTLAKA BİR ACIKLAMASI VE NEDENI VAR..

M

mvö_4ever

Kullanıcı
9 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Endişelerinizden kurtulmak istiyorsanız , yaşamaktan en çok korktuğunuz şeyin bir gün başınıza geleceğini kabul edin.
allah korusun...ama tabi herşey mümkün bu hayatta

N

Nurettin

Kullanıcı
23 Ocak 2011
En iyi cevaplar
0
0
Ne pahasına olursa olsun, evlenin. Karınız iyi çıkarsa mutlu olursunuz,yok fena çıkarsa o zaman    da filozof olursunuz.

Çok güzelmiş teşekkürler

E

efem

Kullanıcı
7 Ocak 2010
En iyi cevaplar
0
0
hanedeyim
bu sözlerin bazıları veya sokrata atfedilen bazı hikayeler başkaları içinde söyleniyor keşke gerçekten sokrata ait olanları kesin olarak bilebilsek

T

tugbaa1

Kullanıcı
17 Ocak 2012
En iyi cevaplar
0
0
Eskişehir
Ne türlü sakıncalar karşısında, her şeyi yapmayı, her şeyi denemeyi göze aldıktan sonra, ölümden kurtulmak için nice nice yollar bulur insan.