sizce hayatın anlamı hangisi?

• Konbuyu başlatan ceylan2221984
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde ceylan2221984 tarafından oluşturulan sizce hayatın anlamı hangisi? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 12,514 kez görüntülenmiş, 63 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı sizce hayatın anlamı hangisi?
Konbuyu başlatan ceylan2221984
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan longcoming
K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
İlginç ülkemin güzel insanları  :)
Hayat Anlamları bile farklı hemde son derece marjinal.
Bravo demek geçti içimden ne diyebilirimki başka.

Ç

çiçek

Kullanıcı
4 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
Hayat; Anlamlı parçaları olan anlamsız bir bütündür.

en azından bnm için böle  ;)

B

busra309

Kullanıcı
22 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
Kayseri
Hayat; sevdiğimiz şeyleri yapabilmek için sevmediğimiz şeyleri yapmak zorunda kaldığımız süreç.
:)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Ya bir şiir yazmıştım uzun zaman önce o aklıma geldi şimdi.

Ben hayatı gördüm
Bir şafak vakti,

Bir şafak vakti hayat!
beyazlar giymiş ıslak bi bedendi
Sırılsıklam hüzün, ve yitirilmiş umutlardan ibaret
Neyse...
Bu şiir uzun yazmayayım şimdi,gördüklerim bende kalsın.
Şunu diyeyim,inanın bana hayat,sandıgınız gibi değilmiş.
Ben gördüm dicem,inanmayacaksınız.

longcoming

longcoming

Kullanıcı
10 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
Adana
Hayat bir filme benzer.Filmin sonunu izlemeden filmi anlayamayacağınız gibi,hayatın da sonunu yaşamadan,görmeden kendi hayatınızı anlayamazsınız.
                                                                                        İnsanın Anlam Arayışı Kitabından(Victor E. Frankl)

L

lavinyaa

Kullanıcı
16 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
turna233' Alıntı:
Hayat; bir oyun sahnesidir,neyi oynarsan onu yaşadığın,bu yüzdendir ki; rolleri seçerken iyice düşünmek gerekiyor. çok güzeldi.teşekkürler...
katılıyorum :)) cok guzel gercektende

M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Hayat bir mücadeledir bu aralar benim için.

B

bolett

Kullanıcı
11 Ocak 2009
En iyi cevaplar
0
0
Kayseri
bence hayat tanımını herkesin kendince yaptığı bi terim  :)

M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
hayat onuruna sahip çıkmaktır.

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
İyice anlamsızlaştı hayat'ım.

Boş boş cümlelerden oluşan bir şiir gibi.
İmlalar hep farklı, benim istemediğim yerlerde,en uzun kurduğum cümleler noktalar tarafından paramparça edilmiş.
Kaşsız,burunsuz,gözsüz bir surat gibi...

K

karaçocuk

Kullanıcı
4 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
Hayat; en çok gülerken güzeldir. bu yanıtı çok beğendim eminimki yazan keyfçi bir arkadaşımızdı. diğer çoğu mesaj ya alıntı ya klişeydi yada tribe girilip yazılmış mesajlardı ...
bana göre hayat maddedir çok net anlatımıyla bilirsiniz doğanın özü ana maddesi proton ve netron atomlarının elektronların çevresinde belli bir çekim etkisiyle dönmesi olayıdır yani bilim adamları dünyayı anlamaya çalışırken doğanın en küçük yapı taşını anlamaya çalışmışlar çünkü bu en küçük yapı taşı bütün hakkında fikirler verecek en önemli olaymış düşünün en küçük yapı taşı atomu inceliyorlar ve dikkat çeken bir olay ortaya çıkıyor milyonlarca atom parçacıkları protonlar ve netronlar elektronlar çevresinde  çekim etkisiyle birbirlerine belli bir mesafede çarpmadan dönüyorlar. ve şimdi ilginç olan dünyada milyonlarca yıldızın arasında güneşin etrafında çekim etkisiyle dönüyorlar ... neyse arkadaşlar uzatmak isterdim ama işim var ... şu kocaman galakside insanoğlu bir hiç.....  demeyeceğim tabi bilim adamları insanoğlunun doğanın bilinci olduğunu düşünürler çünkü......

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
karaçocuk' Alıntı:
Hayat; en çok gülerken güzeldir. bu yanıtı çok beğendim eminimki yazan keyfçi bir arkadaşımızdı. diğer çoğu mesaj ya alıntı ya klişeydi yada tribe girilip yazılmış mesajlardı ...
bana göre hayat maddedir çok net anlatımıyla bilirsiniz doğanın özü ana maddesi proton ve netron atomlarının elektronların çevresinde belli bir çekim etkisiyle dönmesi olayıdır yani bilim adamları dünyayı anlamaya çalışırken doğanın en küçük yapı taşını anlamaya çalışmışlar çünkü bu en küçük yapı taşı bütün hakkında fikirler verecek en önemli olaymış düşünün en küçük yapı taşı atomu inceliyorlar ve dikkat çeken bir olay ortaya çıkıyor milyonlarca atom parçacıkları protonlar ve netronlar elektronlar çevresinde  çekim etkisiyle birbirlerine belli bir mesafede çarpmadan dönüyorlar. ve şimdi ilginç olan dünyada milyonlarca yıldızın arasında güneşin etrafında çekim etkisiyle dönüyorlar ... neyse arkadaşlar uzatmak isterdim ama işim var ... şu kocaman galakside insanoğlu bir hiç.....   demeyeceğim tabi bilim adamları insanoğlunun doğanın bilinci olduğunu düşünürler çünkü......
çoğu yorumun klişe yada alıntı olduğundan bahsedip, son sözünüzü "bilim adamlarına göre...." diye bitirmek,
garip geldi bana, hem öyle deyip hem böyle bitirmek...
sizinde biraz alıntı olmuş ama  :-\

M

Marie

Kullanıcı
20 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Hayat; en çok gülerken güzeldir.Bnce de  ;)
Hayat; Anlamlı parçaları olan anlamsız bir bütündür.Parçaları doğru yerleştirmek gerekli... :)
Bir de şu var,
Hayat,karanlık geceye rağmen buğulanmış pencere camına güneşi çizebilmektir :) :) :) :) :)
Uzun zaman önce bir kitapta okumuştum bu sözü :).ama ne yazık ki kimin söylediğini hatırlamıyorum :(

Ç

çocuk

Kullanıcı
2 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
Nevşehir
Hayat; kimseyi mutlu edemeyen, kafasına göre insanları olur olmaz yerlere sürükleyen, senaryosu olmayan bir film.

K

karaçocuk

Kullanıcı
4 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
  insan özüde maddedir yani doğanın bir parçası tek hücreli canlılardan başlayan evrimsel süreçler sonucunda ellerini  kullanmayı öğrenmişler. sonra yaşam için doğayla mücadele edebilmek için birlik olmak birlikte iş yapmak gerektiğini anlamışlar tabi bu doğallığında onların dilini geliştirmiş ve insan konuşabilmeyi öğrenmiş bu onu bildiğimiz dünyanın imparatoru yapmış ....

bu yazdıklarım klişe değil bilimsel olandır