Sizce ayakkabıyla eve girmek doğru mu ?

• Konbuyu başlatan merto53
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde merto53 tarafından oluşturulan Sizce ayakkabıyla eve girmek doğru mu ? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,819 kez görüntülenmiş, 7 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Sizce ayakkabıyla eve girmek doğru mu ?
Konbuyu başlatan merto53
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan merto53
M

merto53

Kullanıcı
27 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Arkadaşlar bu akşam bir yarışma programında  eve ayakkabıyla girip girmemek dert oldu, bana göre eve ayakkabıyla girip çıkmak çok yanlış küçüklüğümden beri hep bu şekilde benimsemişiz ve bize bu şekilde öğretilmiş bu saaten sonra ben bu huyumu değiştiremem eve ayakkabıyla girince çağdaş mı oluyoruz acaba ?  Bazen kendi kendime soruyorum acaba ben mi çok sabit görüşlüyüm yoksa doğru olan o mu  sizinde fikirlerinizi almak istedim sadece ...

M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ben doğru bulmuyorum. Tuvalate girdiğiniz ayakkabıyla evinize girmenin neresi doğru olabilir ki.
En azından kimse evime bu şekilde giremez.

morkiz

morkiz

Kullanıcı
10 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
ben de diyorum evet her yere gidiyoruz ayakkabılarla.ve o pisliği eve sokmak doğru olmaz bence de  :)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Gülümsedim merto. :)
Aslında çok gerekli olmayan bir konu ama madem sormuşsun yanıtlayayım uzun uzun.
Abim evlendiği zaman karşı dairemizde otururlardı ve ne zaman kapıyı çalsak, eşini ayakkabı hatta kıyafetine uygunsa çizmeleriyle görür, sorardık; "Dışarı mı çıkıyorsun?"
Alışkın olmadığımız bir durumdu yani.
Ben sevmiyorum, evde ev ayakkabısı dışında ayakkabı ile gezilmesini.
Çağdaşlaşmak bununla olacak bir şey değil tabi ki. Bu bizim kültürümüzde yerleşmiş bir temiz bir adet.
Ancak televizyon dizilerine bakıyorum, eğer konu orta halli bir ailenin yaşamıysa, mutlaka ayakkabılar çıkarılıyor eve girişte, hatta Yaprak Dökümü'nde bu sahnelerin toplam süresi bir bölümü kapsar kanımca, ama insanların sosyal refah düzeyi artınca maşallah hepsi ayakkabılarla geziniyorlar.:) (Aşk-ı Memnu)
Şimdilerde bir de galoş modası çıktı.
Bir kaç ev ziyaretimde bana o garip mavi şeyleri dayadılar, kendimi doktor muayenehanesinde filan sandım. Hijyen olarak belki de çok doğru, çünkü ev sahibinin uzattığı terliği bizden önce kimlerin giydiğinide bilemeyiz.
Benim sadece evde giydiğim ayakkabılarım var, nereye gidersem onları götürüyorum. Çok fazla kullanılmadıkları için yıllarca eskimiyorlar zaten.

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bencede yanlış..Anlamadıgım tvlerde ki programalrda bende denk geliyorum,dışarı ayakkabısıyla eve giripde evde ne bir leke,nede bir toz görünüyor..O beyaz halıların üzerine basıyorlar...Normal ev terligiyle basıldıgı halde temizlemek için çok yorulurken.. :-X

Z

zuzu835

Kullanıcı
26 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
bana göre hiç hoş değil  hijyenik değil bi kere nasıl dışarda giydiğin ayakkabıyı  evin içerisinde giyersinde ben çok titizim  diye geçinirsin anlam veremiyorumm.. bu ne yaman  çelişki  ???

M

merto53

Kullanıcı
27 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Peki bunlar kendilerini kimlere kanıtlamak istiyorlar    :-\        Dikkat ediyorumda hep avrupayı taklit etmeye çalışıyoruz