SİMYACI'DAN DERLEME

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kitap Önerileri kategorisinde Zynep tarafından oluşturulan SİMYACI'DAN DERLEME başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 8,135 kez görüntülenmiş, 19 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kitap Önerileri
Konu Başlığı SİMYACI'DAN DERLEME
Konbuyu başlatan Zynep
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Zynep
Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Simyacı, daha önce tanıtılmıştı, ancak bu konu kitaptan derlemeler; İlginizi çekeceğini umduğum için farklı bir başlık açmayı uygun gördüm. Teşekkürler.

- Umutsuzluğa teslim olma, dedi Simyacı alabildiğine tuhaf, yumuşak bir sesle. Yoksa , yüreğinle konuşmana engel olur.
-Ama nasıl rüzgara dönüşebilirim bilmiyorum.
- Kendi Kişisel Menkibesi'ni yaşayan kisme neye ihtiyacı varsa hepsini bilir. Bir düşün gerçekleşmesini bir tek şey olanaksız kılar: Başarısızlığa uğrama korkusu.
.....

_...evrenin ruhu'nu bizler besliyoruz ve üzerinde yaşadığımız dünya, bizim daha iyi ve daha kötü olmamıza göre daha iyi ya da daha kötü olacaktır.
.....

Evrenin Ruhu, bir düşü gerçekleştirmeden önce yol boyunca öğrenilen her şeye değer biçer. Bize karşı kötü duygular beslediği için böyle devranmamaktadır: Düşümüzü gerçekleştirmemizin yanısıra, ona doğru ilerlerken aldığımız dersleri de iyicie öğrenmemizi istemektedir. Ama insanların çoğunluğu işte bu anda vazgeçerler. Çölün dilinde biz bu durumu şöyle tanımlamaktayız: VAHA'nın palmiyeleri ufukta görünmüşken susuzluktan ölmek.

Araştırma her zaman acemi tahili ile başlar. Ve her zaman Fatih'in sınavı ile sona erer.
'EN KARANLIK AN, ŞAFAK SÖKMEDEN ÖNCEKİ AN'DIR.
.....

-Öyleyse neden yüreğimi dinlemek zorundayım?
_ Çünkü onu susturmayı hiç bir zaman başaramazsın. Hatta onu dinlemiyormuş gibi yapsan da o hep oradadır, göğsündedir,hayat ve dünya hakkında ne düşündüğünü tekralayacaktır.
- Bir hain olsa da mı?
- İhanet senin beklemediğin bir darbedir. Ama sen yüreğini tanıyacak olursan; sana baskın yapmayı hiç bir zaman başaramayacaktır. Çünkü ounn  düşlerini ve arzularını tanıyacaksın, hesaba katacaksın. HİÇ KİMSE KENDİ YÜREĞİNDEN KAÇAMAZ. Bu nedenle en iyisi onun söylediklerini dinlemek. Böylece kendisinden beklemediğin bir darbe indirmeyecektir kesinlikle sana.
.....

-Yüreğim acı cekmekten korkuyor, dedi bir gece Simyacıya, aysız gökyüzüne bakarlarken.
-Yüreğine acı korkusunun , acının kendisinden de kötü birşey olduğunu söyle. Düşlerinin peşinde olduğu sürece hiç bir yürek kesinlikle acı çekmez. Çünkü araştırmanın her anı; TANRI ve SONSUZLUK ile karşılaşmadır.
.....

- İşte 'Evrenin Dili'ni kavrıyorum..dedi ve bu dünyada herşeyin bir anlamı var, atmacaların uçuşuna varana kadar...
.....

- Senin her zaman gerçekleştirmek istediğin şeydir. Hepimiz gençken Kişisel Menkıbe'mizin ne olduğun ubiliriz.
- Hayatın bu döneminde herşey açık ve seçiktir, her şey mümkündür ve hayal kurmaktan, hayatında gerçekleştirmek istediğin şeylerin olmasını istemekten korkmaz. Ama zaman geçtikçe gizemli bir güç, Kişisel Menkibe'nin gerçekleştirilmesinin olanaksız olduğunu kantılamaya başlar.
.....

Olumsuz gibi görünen güçlerdir bunlar, ama aslında sana Kişisel Menkibe'ni nasıl gerçekleştireceğini öğretirler. Zihnini ve iradeni bunlar hazırlar, çünkü dünyada bir büyük gerçek vardır. Kim olursan ol, ne yaparsan yap, BÜTÜN YÜREĞİNLE BİRŞEY İSTEDİĞİN ZAMAN, EVRENİN RUHU'NDA BU İSTEK OLUŞUR. BU SENİN YERYÜZÜNDEKİ GÖREVİNDİR.
.....

VE BİRŞEY İSTEDİĞİN ZAMAN BÜTÜN EVREN ARZUNUN GERÇEKLLEŞMESİ İÇİN İŞBİRLİĞİ YAPAR.

A

ayben

-Yüreğim acı cekmekten korkuyor, dedi bir gece Simyacıya, aysız gökyüzüne bakarlarken.
-Yüreğine acı korkusunun , acının kendisinden de kötü birşey olduğunu söyle. Düşlerinin peşinde olduğu sürece hiç bir yürek kesinlikle acı çekmez. Çünkü araştırmanın her anı; TANRI ve SONSUZLUK ile karşılaşmadır.
Teşekkürler Zep. Ben bu kitabı 5 sene önce okumaya çalıştım. Çalıştım diyorum o zamanlar pek bir anlam yükleyememiştim okuduklarıma ama okumalıyım. Bu büyük bir eksiklik benim için. Tekrar teşekkürler...

G

Gozde

Kullanıcı
9 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Lüleburgaz
Öyleyse neden yüreğimi dinlemek zorundayım?
_ Çünkü onu susturmayı hiç bir zaman başaramazsın. Hatta onu dinlemiyormuş gibi yapsan da o hep oradadır, göğsündedir,hayat ve dünya hakkında ne düşündüğünü tekralayacaktır.

Yüreğim acı cekmekten korkuyor, dedi bir gece Simyacıya, aysız gökyüzüne bakarlarken.

yüreğimi dinlemeyi, acılardan korkmamayı öğretecekse ki eminim öyle olacak okumaya değer
bizler herbirimizin farklı olduğunu düşünsekte hepimiz aynıyız.şu birkaç satırda bile kendimize yakın birşeyler bulabilmemizden belli değil mi ?  
teşekkürler  :)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Benim önerim, bu kitabın her sene bir kez daha okunmasıdır. Yani her yaş alışımızda.

K

Kristal

Tanrı,herkesin izlemesi gereken yolu yeryüzüne çizmiştir,yazmıştır.Senin yapman gereken,senin için yazılanları okumak yalnızca.

Derlemeler için teşekkürler.Yeniden okumaya karar verdim. :)

B

berrak

Kullanıcı
28 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
pembe...
İşte 'Evrenin Dili'ni kavrıyorum..dedi ve bu dünyada herşeyin bir anlamı var, atmacaların uçuşuna varana kadar...
.....
bende okudum ve çok beğenmiştim herkesede tavsiye ettiğim bir kitap... teşekkürler yeniden hatırlattınğın için...

kemal_zengin

kemal_zengin

Kullanıcı
7 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
Malatya
bende simyacıyı ilk  lise donemimde okumuştum o zaman  fazla ilgi çekiçi gelmemmişti şimdi tekrar okumaya karar verdim
tesekkurler  :)

kemal_zengin

kemal_zengin

Kullanıcı
7 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
Malatya
bu  hafta sonu simyacıyı okudum muhtesem bir kitap  buyusunden daha kurtulamadım yeni bir kitap  okuyacağım ama daha simyacının etkisi altındayım::):):):)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
kemal_zengin' Alıntı:
bu  hafta sonu simyacıyı okudum muhtesem bir kitap  buyusunden daha kurtulamadım yeni bir kitap  okuyacağım ama daha simyacının etkisi altındayım::):):):)
Doğrudur .:)

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
ben 5 yıl önce okudum ve geçen sene br kez daha okudum anlatımı müthiş bütün kitaplarını okudum ve insan kitap bittiği zaman bilşe uzun bir süre etkisinden kurtulamıyor bir kiatbı varki o da güzel "beşinci dağ"

G

gkcv

Kullanıcı
10 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
bilimser.blogspot.com
Kitabı bikaç ay önce okuduktan sonra ağzımda "kişisel menkıbe kişisel menkıbe" diye söylenip durmuştum, epey bi süre etkilemişti beni

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
gkcv' Alıntı:
Kitabı bikaç ay önce okuduktan sonra ağzımda "kişisel menkıbe kişisel menkıbe" diye söylenip durmuştum, epey bi süre etkilemişti beni
Bencede beğenilmeyecek bir kitap değil.Ayrıca içinde bana göre çok ince nüanslar var benim düşüncelerim de değişme olmuştu bu kitaptan sonra  ;)

G

gkcv

Kullanıcı
10 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
bilimser.blogspot.com
Net anlayamadım. Beni onayladınız mi yoksa yanlış anlaşılma mı oldu "bencede" yazdığınız için karıştırdım. Ben de beğenmediğimi değil beni etkilediğini hatta kitapta sıkca geçen kalıpları kullanmama yol açtığını belirtmek istemiştim :)

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
beğendiğimi ve satır aralarında gizli olan detayların beni etkilediğini ve hayatıma bir şeyler kattığını belirtmek istedim. :)

C

crnkcclr

Kullanıcı
25 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Zynep' Alıntı:
- Umutsuzluğa teslim olma, dedi Simyacı alabildiğine tuhaf, yumuşak bir sesle. Yoksa , yüreğinle konuşmana engel olur.
-Ama nasıl rüzgara dönüşebilirim bilmiyorum.
- Kendi Kişisel Menkibesi'ni yaşayan kisme neye ihtiyacı varsa hepsini bilir. Bir düşün gerçekleşmesini bir tek şey olanaksız kılar: Başarısızlığa uğrama korkusu.
.....

, BÜTÜN YÜREĞİNLE BİRŞEY İSTEDİĞİN ZAMAN, EVRENİN RUHU'NDA BU İSTEK OLUŞUR. BU SENİN YERYÜZÜNDEKİ GÖREVİNDİR.
.....

VE BİRŞEY İSTEDİĞİN ZAMAN BÜTÜN EVREN ARZUNUN GERÇEKLLEŞMESİ İÇİN İŞBİRLİĞİ YAPAR.

teşekkürler Zynep  bu kitap her yıl bir kez okuduğum bir kitaptır...
herkes okumalı diye düşünüyorum...

:)

M

murat bey

Kullanıcı
9 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
simyacıyı defalarca okudum her okuduğumda kendimi kitabın içinde gibi hissediyorum çok harika bir kitap

K

kolayo

Kullanıcı
4 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
ankara
simyacıyı hep tavsiye etmişimdir kusursuz bi sanat eseri

T

Tuzlu Kahve

Kullanıcı
14 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
başakasının ağzıyla tad alamayız, onun için hemen okunmasını tavsiye ederim acizane. okuyanlar bilir.doğru bir tercih

C

catzilla

Çok güzel bir kitap, uzun zaman önce okumuştum.
kesinlikle tavsiye ederimm.. :)
Ayrıca tekrar etmekte fayda var, hatta dediğiniz gibi senede bir kere... :)
Teşekkürler Zeynep Abla... ;)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Tuzlu Kahve' Alıntı:
başakasının ağzıyla tad alamayız, onun için hemen okunmasını tavsiye ederim acizane. okuyanlar bilir.doğru bir tercih
Biz öneriyoruz, derliyoruz okunması için zaten. :)