SEVGİ

• Konbuyu başlatan prenses_o6
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde prenses_o6 tarafından oluşturulan SEVGİ başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,621 kez görüntülenmiş, 23 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı SEVGİ
Konbuyu başlatan prenses_o6
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan adildoy
P

prenses_o6

Kullanıcı
5 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Sevgi

Rahip mezarlıktaki işini bitirmek üzereydi . O anda elli yıllık karısını kaybeden 78 yaşındaki adam : " Onu ne kadar çok sevdim ." diyerek çığlık çığlığa ağlamaya başlamıştı . Yaşlı adamın yaşlı sesi törenin asil sessizliğini bozmuştu . Mezar başındaki diğer aile bireyleri ve dostlar şok olmuslardı , utanç içindeydiler . Yetişkin çocukları alı al moru mor babalarını yatıştırmaya çalıştılar : "Tamam , baba . Seni anlıyoruz ." Yaşlı adam gözlerini dikmiş kazılan mezara yavaş yavaş inen tabuta bakıyordu ...

Rahip törene devam etti . Törenin sonunda , aile bireylerini ölüm töreninin kapanışı olarak tabutun üstüne toprak atmaya çağırdı . Yaşlı adam hariç hepsi sırayla toprak attılar . Yaşlı adam hala : "Onu ne kadar çok sevdim" diye sesli sesli konuşuyordu . Kızı ve iki oğlu konuşmasını engellemek istediler , ama o devam etti , "Onu sevmiştim !"

Kalabalık mezarlığı terk etmeye hazırlanırken , yaşlı adam gitmemekte direniyordu . Gözlerini mezara dikmiş bakıyordu . Rahip yaklaştı : "Kendinizi nasıl hissettiğinizi biliyorum , ama gitme zamanı geldi . Buradan ayrılmalı ve kendimizi hayatın akışına bırakmalıyız ." dedi . Yaşlı adam çaresizlik içinde bir kez daha "Onu ne kadar çok sevdim ."diyerek söylendi . "Beni anlamıyorsunuz ," dedi rahibe "Ama ben bunu ona sadece bir kere söyleyebildim ."

Zil çalmadığı sürece zil değildir .

Şarkı söylenmediği sürece şarkı değildir .

Sevgi gönlümüzde tutsak olsun diye yaratılmamıştır .

Sevgi insanlara verdiğiniz sürece sevgidir ...

alıntıdır

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
:'( çok güzeldii...

sevgi insanlara verdiğiniz sürece sevgidir..

G

greenhome

Kullanıcı
6 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
çok güzeldi paylaşımın için teşekkürler  :'(

K

kartalx8

Kullanıcı
19 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
Batman
sevdiğimiz ve de bize çok yakıştığını düşündüğümüz kıyafeti ulu orta bırakmaz ve sadece özel anlarda kullanırız... sevdiğini söyleme ve gösterme anı da böyledir inşallah böyle bi anı kaçırmam... ;ama amcam kıyafeti hepten saklamış...

Ş

Şeker Prenses

Mezarlıkta, elli yıllık karısını kaybeden 78 yaşındaki adam:
“Onu ne kadar çok sevdim.” Diyerek hıçkırıklarla ve bağırtılarla ağlıyordu.
  Mezar başındaki diğer aile bireyleri ise bu kadar feryada anlam veremeseler de onu teskin etmeye çalışıyorlardı. Yetişkin çocukları, kendisini bu kadar paralayan babalarını yatıştırmaya çalıştılar.
“Tamam baba! Seni anlıyoruz.”
  Yaşlı adam gözlerini dikmiş kazılan mezara yavaş yavaş inen tabuta bakıyordu. Daha sonra, duaların sonunda, aile bireyleri tabutun üstüne toprak atmaya başladı. Yaşlı adam hariç hepsi sırayla toprak attılar.
  Yaşlı adam:
“Onu ne kadar çok sevdim.” Diye sesli sesli kendi kendine konuşuyordu.
  Kızı ve iki oğlu konuşmasını engellemek istediler ama o devam etti;
“Onu sevmiştim!”
  Kalabalık, mezarlığı terk etmeye hazırlanırken, yaşlı adam gitmemekte direniyordu. Gözlerini mezara dikmiş bakıyordu. Yaşlı adamın arkadaşlarından biri yaklaştı:
“Kendini nasıl hissettiğini biliyorum;ama gitme zamanı geldi. Buradan ayrılmalı ve kendimizi hayatın akışına bırakmalıyız.”dedi.
  Yaşlı adam çaresizlik içinde bir kez daha “Onu ne kadar çok sevdim.” Diyerek söylendi.
“Beni anlamıyorsun.”dedi arkadaşına.
“Ben bunu ona sadece bir kere söyleyebildim.”

HANOCH MC CARTY, ED.D.

B

BERRA

Kullanıcı
11 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
İSTANBUL
Geç kalmadan hatırlamak lazım
"Acaba bugün yapmadıklarımızın gelecekteki sonuçları neler olacak"
Ben bu notu duvarıma astım unutmamak için.

Y

YEŞİLAY

Kullanıcı
6 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ay çok kötü ya off :'(

S

semazen

Kullanıcı
19 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
  teşekkürler cok anlamlı bir yazıydı..

K

Kristal

Duygular yerinde ve zamanında söylendiğinde anlamlıdır. :'(

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
prenses_o6' Alıntı:
Zil çalmadığı sürece zil değildir .
Şarkı söylenmediği sürece şarkı değildir .
Sevgi gönlümüzde tutsak olsun diye yaratılmamıştır .
Zildir, şarkıdır,3 üncü şık doğrudur.

4 üncü şık için bir şener şen repliği vardı.

Zatı hep veririk heç aldığımız yohtir çok şükür, diye :d