"Seni Seviyorum"a değer biçildi.

• Konbuyu başlatan Harun
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde Harun tarafından oluşturulan \"Seni Seviyorum\"a değer biçildi. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,701 kez görüntülenmiş, 19 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı \"Seni Seviyorum\"a değer biçildi.
Konbuyu başlatan Harun
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan dideM
H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
İngiltere'de yayımlanan yeni bir kitapta, parasal karşılığı olmayan değerlere fiyat biçildi.

Bir internet sitesindeki habere göre, İngiliz Brainjuicer'ın 1000'den fazla kişiyle yaptığı araştırma, "Seni Seviyorum" sözünün değerinin yaklaşık 416 bin TL olduğunu ortaya koydu.

Hayatta paradan daha önemli kıymetler olduğunu göstermeyi amaçlayan Steve Henry ve David Alberts, araştırmanın neticelerini "You Are Really Rich, You Just Don't Know It Yet" (Aslında Zenginsin, Sadece Henüz Bunun Farkında Değilsin" adlı kitapta topladı.

Araştırmaya katılanlara, kendilerini mutlu eden 50 farklı olay ve deneyimlerini, lotodan kazanacakları paranın vereceği hazla orantılandırmaları istendi.

Neticede, en değerli mutluluk kaynağı yaklaşık 458 bin TL ile sağlık olurken, "seni seviyorum" sözü yaklaşık 416 binle ikinci sırada yer aldı.

Sağlam bir ilişkinin değeri yaklaşık 394 bin TL,
Barışçı ve güvenli bir ülkede yaşamak 329,5 bin TL,
Çocuk sahibi olmak 314,5 bin TL,
Aileyle zaman geçirmek 280 bin TL,
Gülmek 275 bin TL
Cinsel ilişki 268 bin TL
Tatile gitmek 233,5 bin TL
Huzurlu olmak 228,5 bin TL
Dostlarla zaman geçirmek yaklaşık 161 bin TL
Kitap okumak yaklaşık 137 bin TL'lik
mutluluk verirken, bunları sinemaya gitmek ve iş yerinde mutluluk izledi.

kaynak:ntvmsnbc.com

---
Gülmek bu kadar ediyorsa çok zenginim demek  ;D ;D

S

spiritualsigns

Duyguların, en önemli değerlerin, erdemlerimizin parayla ölçülmesi çok vahim bir durum.. İçim acıdı..

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
spiritualsigns' Alıntı:
Duyguların, en önemli değerlerin, erdemlerimizin parayla ölçülmesi çok vahim bir durum.. İçim acıdı..
Ama amacımız aslında bu kadar yüksek parasal değer biçtiğimiz şeylere sahipken hala neden paranın esiri olduğumuzun araştırılması sanırım  :)

S

spiritualsigns

Harun' Alıntı:
spiritualsigns' Alıntı:
Ama amacımız aslında bu kadar yüksek parasal değer biçtiğimiz şeylere sahipken hala neden paranın esiri olduğumuzun araştırılması sanırım  :)
Bunu parayla ölçüp "ayy ne yüce duygular, bak biz ne zenginmişiz." diyecek kadar hanzomuyuz (hanzo yerine başka bişi kullanacaktım ama forum kuralları)  afedersin.

Harun yapma en azından sen??  :(

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bunu parayla ölçüp "ayy ne yüce duygular, bak biz ne zenginmişiz." diyecek kadar hanzomuyuz (hanzo yerine başka bişi kullanacaktım ama forum kuralları)  afedersin.
kendilerini mutlu eden 50 farklı olay ve deneyimlerini, lotodan kazanacakları paranın vereceği hazla orantılandırmaları istendi.
İnsanların duygularına, aldıklara hazza göre puan vermişler varsayın o zaman siz. :)

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
spiritualsigns' Alıntı:
Harun' Alıntı:
spiritualsigns' Alıntı:

Harun yapma en azından sen??  :(
Haklısın. Değiliz aslında, yani maddi olan para başka şey, paha biçmek başka şey. Kimse aa ne güzel gülüyorsun diye yemek vermiyor  :)

S

spiritualsigns

Benim kriterlerime uymuyor bu puanlamalar... Örneklesem bazı yaşanmışlıklarımı deşifre edeceğimden hoş durmayacak... Duyguların ölçülebilecek bir değeri yoktur.. olamazda...

F

Flamingo

Kullanıcı
31 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
Madem değeri varmış, sataLım o halde.
O değer fiyatLa değil, insanın dışa yansıttığı güzellikLerLe meydana geLir kanımca.
Buna da paha biçiLemez...

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Daha ne kadar yozlaşıcak insanlık bakalım.
Bu durumu ortaya atan kitap'ın yazarlarının beynine değer biçsemmi acaba ? Bilmiyorum. Artık.
Ah kapitalist beyinler  ah. Her şeye değer biçiolar :d
Boşuna dememişler "gölgesini satamadığı ağacı keser" diye
Neyse.
Zengin olanları şimdiden tebrik ediyorum.
"Seni seviyorum" sözünün doğru yerde doğru kişiye söylendiğinde paha biçilemez olduğunu düşünüyorum.
Teşekkür ederim.

A

agokalper

Kullanıcı
9 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
araştırmalarında cılkı çıktı biraz  :-\ :-\

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ya bana dediğiniz kadar yozlaşmış gelmedi nedense. Demekki insanlara mutlu olmaları için sahip olduklarını ancak parayla anlatabiliyoruz. Araştırma başka bir araştırmanın sonucu ile yapılmış. Burada araştırmayı yapanları hiç haksız bulmuyorum. İnsanların istediklerini, farkındalıklarını araştırmış ve puan vermişler bi şekilde. Bence burada eleştirilmesi gereken insanlar..!

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Valla kendi adıma araştırmaya yoz demedim zaten.
"Daha ne kadar yozlaşacağız" demiştim. Zaten insanlardan bahsediyorum. Araştırmayı yapmanın hakkı haksızlığınını hiç yazmıyorum.

İnsana dair sonucununu değerlendirdim vesselam.
Halende ileri derecede yozlaştığımızı düşündürüyor bu araştırma sonucu bana.
Nassı edek bilmim valla :d

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Korsan' Alıntı:
Valla kendi adıma araştırmaya yoz demedim zaten.
"Daha ne kadar yozlaşacağız" demiştim. Zaten insanlardan bahsediyorum. Araştırmayı yapmanın hakkı haksızlığınını hiç yazmıyorum.

İnsana dair sonucununu değerlendirdim vesselam.
Halende ileri derecede yozlaştığımızı düşündürüyor bu araştırma sonucu bana.
Nassı edek bilmim valla :d
He yav, öyle valla:)))

S

spiritualsigns

İnsanlara anlatılması gereken bir şey değil bu araştırma konuları... Yaşanmalı hissedilmeli herşeyden önce.. zaten hissetmeyen insana bu hissetmediği duygu ve değerleri parayla ifade etmenin bir anlamı yok ki.... Onun için zaten metasal değerler önem kazanmış hayatında yar almıştır...

Konu oldukça saçma anlamının dışında.. piyasavari ve insanları küçümser nitelikte... Bu duyguları yaşayanlar gerçek anlamda bu yazılanları okuduğunda benim gibi yıkıma uğrarlar... Okurken ben içim sızladı... Benim duygularım, yaşamsal değerlerim bu kadar basit bir ölçütle değerlendirilemez ki... üzüldüm..

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ben üzülmedim, bunu hak ediyoruz demekki! Bugün nasıl türkiye hakkettiği yerde ise(!), aynı şekilde. İnsanlar bunu istiyorlar, adamlar da veriyor. Gayet doğal bir döngü.

S

spiritualsigns

Biz değil ingilizler haketmiş görünüyor araştırma konusu lokal bir alanda yapılmış zaten...  Bu gün dünyada 7-8 milyar insan varsa 1000 kişinin bir veri tabanı oluşturması oldukça komik olur  ki bunu bir internet sitesi yapmış...

Bilimsel bir araştırma olsa idi belki böyle bir yaklaşımda bulunmazdım ama bilim adamlarınında mantığı-duyguları  böyle bir araştırmayı uygun görmez diye düşünüyorum...

Her ne kadar duygu toplumu olmaya megabytelarımız yetmesede duygularımızı bu kadar ayağa düşürmeyiz..

S

spiritualsigns

dideM' Alıntı:
Biz değil ingilizler haketmiş görünüyor
Ben lokal belirtmedim, insanlık olarak hakediyoruz yani!
:)
Yanlış anlamışsın Didem.. tekrar oku diycem ama neyse...  Ünleme gerek yoktu yahu  ;) İnsanlık bunu haketmiyor.. Gerekçelerimi yukarıda belirttim...

Teşekkürler..

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Yanlış anlamışsın Didem.. tekrar oku diycem ama neyse...  Ünleme gerek yoktu yahu  İnsanlık bunu haketmiyor.. Gerekçelerimi yukarıda belirttim...
Galiba iletişimde bir problem yaşıyoruz Nil. Ben kendi yorumumu açıkladım orada. Tekrar okunması gereken benim yorumum..

Teşekkürler.