Sarhoşun Çocukları

• Konbuyu başlatan Şeker Prenses
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde Şeker Prenses tarafından oluşturulan Sarhoşun Çocukları başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,366 kez görüntülenmiş, 15 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Sarhoşun Çocukları
Konbuyu başlatan Şeker Prenses
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan smaile
Ş

Şeker Prenses

Uyuşturucu bağımlısı, sarhoş bir adamın ömrünün büyük bir bölümü hapishanede geçer. Hapiste olmadığı zamanlarda bile eviyle ve çocuklarıyla ilgilenmez. İki oğlu, anne ve baba terbiyesinden yoksun olarak büyürler.
Oğullarından biri de babası gibi uyuşturucu bağımlısıdır ve hapishanede yatmaktadır. Diğeri büyük bir şirketin genel müdürüdür.
Olay gazetecilerin ilgisini çeker ve bu adamla röportaj yapmaya giderler. Röportaj sırasında adam, oğullarına asla farklı muamele yapmadığın söyler. Çünkü ikisiyle de hiç ilgilenmemiştir.
Gazeteciler önce hapisteki çocuğu ziyaret eder ve ona niçin bu durumda olduğunu sorarlar. Cevap üzücü fakat o kadar da açıktır: “Babamı tanıyorsunuz, başka ne yapabilirdim ki?”
Olayın en çarpıcı yanı, şirket yöneticisi olanın düşüncesidir. Gazeteciler onunla da röportaj yaparlar ve ona da nasıl bu duruma geldiğini sorarlar. Cevap çok ilginçtir: “Babamı tanıyorsunuz, başka ne yapabilirdim ki?”

Alıntı

A

alparslan

Kullanıcı
2 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
çok güzeldi
ben anlamam gerekeni aldım kendi payıma
çok teşekkürler
;) :)

R

roze

İş insanın kendisinde biter. Yeter ki istesin...
Paylaşımın için teşekkürler, Şeker Prenses ;)

L

lilaslmn

hayata hangi açıdan baktığımız önemli..teşekkürler şeker prenses.. :)

Y

yaratici_idea

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Teşekkürler çok hoş :)

G

Gozde

Kullanıcı
9 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Lüleburgaz
algılama fakı dedikleri bu olsa gerek
başımıza gelen olaylar bizim suçumuz değildir ama onlara verdiğimiz tepkiler , seçtiğimiz yollar bizim elimizde
teşekkürler güzel bir hikaye

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
hayata nerden baktığımız çok önemli gerçektende :)

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Hayatında başına gelenlerden ders çıkartan ve başarı adımlarını tırmanan herkezi yürekten alkışlıyor ve takdir ediyorum :)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Vayyy... :)
Çok harika bir örnek ama sadece bir hayal ürünü yazı sanırım.:)
Yine de alınabilecek ders için teşekkürler.

S

smaile

Kullanıcı
15 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Vaay süper işte bakışaçısını önemi!  O0
Teşekkürler..