şansmı, yalanmı

• Konbuyu başlatan agokalper
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde agokalper tarafından oluşturulan şansmı, yalanmı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,447 kez görüntülenmiş, 10 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı şansmı, yalanmı
Konbuyu başlatan agokalper
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan bir dost
A

agokalper

Kullanıcı
9 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
Hani bazı insanlar vardır ya hep onları örnek gösterirler bizlere. Bak adama nerelerden nerelere gelmiş diye. Mesela sakıp sabancı hamballıktan başlayıp çok çalışıp başarıyı elde etmiş ve dünya üzerinde en önemli işletmeler arasına girmeyi başarmış bir isim.. Ülke içinde ve ülke dışında yapmış olduğu yatırımlar sonucunca Türk halkına çok şeyler katmıştır. Kendisini saygıyla anıp rahmet diliyorum..
Ve sizlere birşey  sormak istiyorum bu ülkede hiç yoksa 50 milyon hambal var bunların hepsi birer sabancımı olacak yoksa hambalmı kalacak?? 

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Biraz şans, biraz hırs, biraz çalışkanlık ve tabiiki zeka. Bunda yalan birşey olduğunu hiç düşünmüyorum. Başlangıcında tabii.. Para kazanmaya başladıktan sonra çok farklı şeyler de işin içine girebilir ki bu da muhtemel.

Pardon bu arada hambal nedir?

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Nüfus zaten 70 milyon 50 milyonunun hammal olacağını sanmıyorum,yok eğer mecazi anlamda kullandım diyorsan yorumum farklı olur

A

agokalper

Kullanıcı
9 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
kelimenin yazılışını yanlış biliyormuşum(hamal) yanlış bilgi için okuyanlardan özürdilerim.. 50 milyon derken de mecazi anlamda söyledim yani o işle uğraşan çok fazla kişi oldugunu belirtmek için.. yorumlarınıza tşk.ler :)

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
agokalper' Alıntı:
kelimenin yazılışını yanlış biliyormuşum(hamal) yanlış bilgi için okuyanlardan özürdilerim.. 50 milyon derken de mecazi anlamda söyledim yani o işle uğraşan çok fazla kişi oldugunu belirtmek için.. yorumlarınıza tşk.ler :)
Senin yorumunu da bekliyoruz, konu sahibi olarak..  ;)

A

agokalper

Kullanıcı
9 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
Hani büyüklerimiz vardır ya hep birilerini örnek gösterirler, benim tepkim onlara.. çok bilmiş büyüklerim birkaç sefer sayın sabancının konusunu örnek verdilerde bende kızgınlıkla o soruyu yönelttim forumdaki arkadaşlara.. yani bu ülkede sabancının başladığı noktada olan çok insan var hepsi onun gibimi olacak gelecekte diyorum.. tabiki de değil ama; böyle örneklerin saçmalığını belirtip insanlara bilmişlik yaparak sanki olacakmış gibi gaza getirmesinler.. ;)

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
çok bilmiş büyüklerim birkaç sefer sayın sabancının konusunu örnek verdilerde bende kızgınlıkla o soruyu yönelttim
Kıyaslanmak hiç hoş değil, kesinlikle haklısın. Ama;

böyle örneklerin saçmalığını belirtip insanlara bilmişlik yaparak sanki olacakmış gibi gaza getirmesinler..
yine de gaza gelmek, hırslanmak iyi bişey değil mi? Belki sen de öyle olursun veya ben veya birimiz herneyse.. Hayatta birilerini örnek almak gerek bazen, kendi doğruların ve çalışma azminle birleştirerek daha da büyümek güzel olmaz mı?

B

bir dost

Kullanıcı
19 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
Konya
ya ben şu sözü çok severim.''Allah dağına göre kar verir.''Sakıp Ağa'nın bu çileyi çekip belli bir yerlere gelmesi gerekiyomuş ama bu elbette geneli bağlamaz.Bence bu iş biraz şans,biraz çaba karışımı bişey olsa gerek.