saçlarınız dökülüyor mu?

• Konbuyu başlatan aslı hemşire
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde aslı hemşire tarafından oluşturulan saçlarınız dökülüyor mu? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 25,689 kez görüntülenmiş, 64 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı saçlarınız dökülüyor mu?
Konbuyu başlatan aslı hemşire
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan blt.cemile
A

aslı hemşire

Kullanıcı
22 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
karabük
Saçınız mı dökülüyor ?

tarak
İşte bunun sebepleri ve korunma yolları…

Prof. Dr. Kerim Alpınar, bilinçsizce yapılan diyetlerin yol açtığı kansızlığın, saçların güçsüzleşmesiyle birlikte hızla dökülmesine neden olduğunu bildirdi.

Prof. Dr. Alpınar yaptığı yazılı açıklamada, özellikle hanımların güzelleşmek uğruna neredeyse ölüm diyetlerine girdiğini, yanlış uygulanan diyetler nedeniyle pek çok kişinin saçlarından olduğunu belirtti.

Sağlıklı ve dökülmeyen saçlar için gıdalarda protein, çinko, B12 vitamini, folik asit ve bakır eksikliği olmamasına dikkat edilmesi ve sebze-meyve gibi yiyeceklerin bol bol tüketilmesi gerektiğini kaydeden Alpınar, ”Bilinçsizce yapılan diyetlerin yol açtığı kansızlık, saçların güçsüzleşmesiyle birlikte hızla dökülmesine neden oluyor. Düzenli ve dengeli beslenme saç sağlığını korumak için birinci önceliği taşıyor” dedi.

Kerim Alpınar, bunun yanı sıra kalıtsal, hormon bozukluğu, mevsimsel şartlar, hava kirliliği, uygunsuz saç bakımı ve stres gibi faktörlerin de saç dökülmesine neden olduğunu dile getirerek, Türkiye’de her 100 kişiden 58′inin daha 38 yaşına gelmeden saçsız kalma tehlikesiyle karşı karşıya bulunduğunu bildirdi.

Prof. Dr. Alpınar, saç bakımında kullanılacak ürünlerin etkinliği ve güvenilirliğinin klinik deneylerle kanıtlanmış olmasının önemine işaret etti.

Bitkisel özlü ürünlerin tercih edilmesi gerektiğini ifade eden Alpınar, sağlıklı bir saç için şu önerilerde bulundu:

”Temiz ortamlarda bulunun. Çok sigara içilen, kimyasal madde buharlarının bulunduğu ortamlar, saçları yıpratır ve sağlıksız kılar.

Saçların uzun süre güneş ışığına ve deniz suyuna maruz kalmaması gerekir. En azından bir şapkayla saçlar güneşten korunabilir. Denizden çıkar çıkmaz da duş almak gerekir. Yağlı saçlar her gün bir kez, kuru saçlar ise iki günde bir yıkanmalı ve muhakkak çok iyi durulanmalı.

Zaman zaman da saç diplerinin zeytinyağı kullanarak beslenmesi de çok

önemli. Zeytinyağı en kolay ulaşılabilir, basit ve etkili bir madde. Saç bakımı ile ilgili ürünlerde de zeytinyağının bulunması bu açıdan önemli.”

S

sude19811981

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
ilaç olarak ne önerebilirsiniz.vitamin mi almak gerekiyor.
böyle bir konuya yer verdiğiniz için öncelikle teşekkürler...

A

aslı hemşire

Kullanıcı
22 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
karabük
tam olarak bi ilaç şuan için öneremem ama çevremdeki bi arkadaşim papatya suyunun iyi geldiğini söylemişti ve önermişti.ama kesin bi ilcacı varsa da haberdar ederim.araştırıcam :)

K

Kristal

Badem ve susamyağı iyi geliyor.
Saçlara canlılık veriyor ayrıca dökülmesini azaltıyor.

Ş

Şeker Prenses

benim saçlarım da iki yıl önce dökülmüştü hatta hiç denecek kadar az saçım kalmıştı.Daha sonra iğne tedavisiyle atlattım. Şimdi orman gibiler :) :D

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
Jole sürmeyi bıraktığımdan bu yana saçım dökülmüyor :)

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bende Bepanthene ve Evigen ampulü tavsiye edebilirim.Haftada bir defa;İki ampulu de kırıp  biraz badem yağıyla karıştırıp saçlarınıza friksüyon yapıyorsunuz.yarım saat bekledikten sonra yıkıyorsunuz.Saçlara faydası olan bir bakımdır.

M

militya44

Kullanıcı
4 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
mersin
benimde saçım dökülüyor ama hiç uzamıyor cansız neden

A

aslı hemşire

Kullanıcı
22 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
karabük
Saç Dökülmesine Kanıtlanmış Çözüm!
Yılan yağı, mucizevi bir şekilde güçsüz ve zayıf saçları güçlendirir. Saçların daha çabuk ve hızlı uzamasını sağlar. İrsi olmayan dökülmelerde saçların yeniden çıktığı, irsi dökülmelerde önce bölgede tüylenme olduğu ve zamanla saç çıktığı gözlenmiştir. Yılan yağı mevcut olan saçların kesinlikle dökülmesini önler. Kadın ve erkekler rahatca kullanabilirler.

ama bana kalırsa ilk önce kan değerlerine baktır.çinko eksikliği ve demir eksikliği sağlarda cansızlığa ve dökülmelere neden olabilir

A

ayrisim

Kullanıcı
17 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Kristal' Alıntı:
Badem ve susamyağı iyi geliyor.
Saçlara canlılık veriyor ayrıca dökülmesini azaltıyor.
buğday yağı cok iyi geliyor sac dökülmesine
ayrıca suna dumankayadan duymustum ve uygulamıstım kuru mayada sac dökülmesine iyi geliyo ::)

H

hatice şengül

Kullanıcı
12 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
.... diye bir hap var saç için ancak ben ilaç kullanmayı sevmiyorum
ben çam terebentini susaM yağı avocado yağı badem yağı nı karıştırıp
şampuana katıyorum her yıkamada bakımı sağlıyor 750 ml şişeye 50 ml karışımdan ekleyin kafada bekletip kıyafetleri batırmadan saç bakımı yapar durularkende hemen çıkıyoriyice çalkalamak gerek ama her kullanımda

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
hatice şengül' Alıntı:
.... diye bir hap var saç için ancak ben ilaç kullanmayı sevmiyorum
ben çam terebentini susaM yağı avocado yağı badem yağı nı karıştırıp
şampuana katıyorum her yıkamada bakımı sağlıyor 750 ml şişeye 50 ml karışımdan ekleyin kafada bekletip kıyafetleri batırmadan saç bakımı yapar durularkende hemen çıkıyoriyice çalkalamak gerek ama her kullanımda
Konu içinde bahsedilen,ilaç adı tarafımdan silinmiştir.
Sebebi ise,bu tarz sorunları olan kişilerin ( ama herkes değil tırnak içinde bahsediyorum) bazen tavsiye üzerine ilaçları alıp,deneyebiliyorlar.Bu sebeple ilaç adı silinmiştir.

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Entele otu saç uzatıyormuş diye duydum.Aktarlarda satılıyor.Ama zehirli bir bitki olduğu için cesaret edemedim.kesinlikle gözlere değmemesi gerekiyormuş.Kullanan arkadaşlar deneyimlerini paylaşırlarsa sevinirim

M

M

Kullanıcı
31 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ben de bi  ara çam terebenti esansını kullanmıştım çok iyi geliyor kullanmanızı tavsiye ederim tabi ki ,kısa bir yazısı var elimde ve sizlerle paylaşmak istedim:

Saç derisinde bulunan kılcal damarlardaki kan akımını destek verir ayrıca doğal yağ dengesini korumasına yardımcı oluyor..Bu sayede saçta meydana gelen dökülme ve kepeklenmeye de yardımcı olur.Ayrıca saç kırılması ve dökülmesini önlemede  olumlu etkiler göstermektedir.

E

enesxxx

Kullanıcı
7 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
dokulup gıden sacları gerı getırme sansımız var mı acaba  yardımcı alacak  veya  tavsıyede bulunacak bırısı lutfenn ... :)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
enesxxx' Alıntı:
dokulup gıden sacları gerı getırme sansımız var mı acaba  yardımcı alacak  veya  tavsıyede bulunacak bırısı lutfenn ... :)
Ana konuyu okursanız, pek çok bilgi bulabilirsiniz?

I

ilenay

Kullanıcı
28 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
benim sacım çok  dökülüyor yazdığı gibi kan testi de yaptırdım ama normal seviyesinde çıktı  ???