Saçını sağa tarayan daha başarılı

• Konbuyu başlatan Codex
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde Codex tarafından oluşturulan Saçını sağa tarayan daha başarılı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,718 kez görüntülenmiş, 13 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı Saçını sağa tarayan daha başarılı
Konbuyu başlatan Codex
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan su perisi
Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com
İlginç araştırma... Saçını soldan ayırıp, sağa doğru tarayan insanlar daha fazla liderlik yeteneğine sahip. Saçını soldan ayıran insanlar, dikkatleri yüzlerinin sol bölümünde topluyor. 

ABD’deki Marymount Manhattan College’ın bir araştırması aylık ekonomi dergisi PLATİN’e haber oldu. Araştırmaya göre, saçını soldan ayırıp, sağa doğru tarayan insanlar daha fazla liderlik yeteneğine sahip. Saçını soldan ayıran insanlar, dikkatleri yüzlerinin sol bölümünde topluyor. Beynin sol lobu mantıksal işlemleri gerçekleştirirken, sağ lobu da yaratıcılığı temsil ediyor.

Amerikan Fortune dergisi, bu teorinin ne kadar gerçek olduğunu inceledi. Sonuç, araştırmayı destekliyor. ABD’deki 50 büyük şirketin sadece 3’ünün CEO’su saçını sağdan sola tarıyor. Türkiye’de serveti 1 milyar doları aşanları incelediğimizde de benzer sonuçlar çıkıyor. Türk zenginlerde de saçını sola tarayanlar çoğunlukta. İşte analizi:

SOLDAN SAĞA TARAYANLAR

Yabancı patronlar

Warren Buffet : Berkshire Hathaway şirketi ile ABD’nin en zengin kişisi… En güçlü 11’inci ABD şirketini yönetiyor.

Jamie Dimon : JP Morgan Chase ile çağımızın en ünlü yatırım duayeni, Bear Sterns’ü hisse başına 10 dolar fiyata aldı.

Indra Nooyi : Pepsi’nin başındaki kadın. 39 milyar dolarlık içecek devini yönetiyor. Dünyanın en güçlü işkadını…

Yerli patronlar

Rahmi Koç: Koç Holding Şeref Başkanı, Türkiye’nin itibarı en yüksek iş adamı. Berberi Yunanistan’da, saçı yıllardır aynı.

Bülent Eczacıbaşı: Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı. 1.3 milyar dolarlık kişisel servetiyle, en zengin 20 Türk arasında.

Cem Boyner: Boyner Holding Murahhas Azası. İş dünyasında yaratıcı fikirleriyle tanınıyor. Yakışıklı ve bakımlı görünümünü saçları tamamlıyor.

SAĞDAN SOLA TARAYANLAR

Rick Wagoner (General Motors) : Şirketi geçen yılı 39 milyar dolar zararla kapattı. Koltuğu sallanıyor Fortune’a göre günleri sayılı…

Doug Parker (US Airways): Şirketi zor durumda… US Airways hisseleri 1 yılda yüzde 82 geriledi. Bu bilanço ile işi zor.

John Chambers (Cisco Systems): Bir dönem gözden düşmüştü… Ama şimdi durumu düzeldi 7.3 milyar dolarlık geliri yakaladı.

Murat Vargı (MV Holding Yönetim Kurulu Başkanı): Turkcell ile adını duyurdu, yeni yatırımları var. Kişisel serveti 1.6 milyar dolar.

Faruk Yalçın (Makyal Grubu): Yeğeni Aziz Yıldırım kadar ünlü değil. Bu yıl 1 milyar doların altına inince Forbes’a giremedi.

İmam Altınbaş (Altınbaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı): Son dönem yıldızı parlıyor. Yeni yatırımlarla hızla büyüyor...

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Sadece erkekler için mi geçerli acaba bu araştırma sonucu?

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
tühh ya bende niye olmuyor diyordum :-[
hemen saçımı tarama yönümü değiştireyim bari

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
ya eğer öyleyse uğraşmayalım boşuna

morkiz

morkiz

Kullanıcı
10 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Allah Allah...saçla ne alakası warmş ki  :-\

C

crnkcclr

Kullanıcı
25 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
_?_ yani.... 10 kişi üzerinden mi ulaşılmış bu sonuca_?_
paylaşan arkadaşıma teşekkür ederim.. :) biraz daha araştıracağım.. ;)

G

gencfb_322

Kullanıcı
22 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
bursa
ben hep soldan sağa tarıyom ama bişey olduğu yok :) :) ;D

D

dileklerperisi

Kullanıcı
8 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Yani saç tarama şeklinden de başarılı insanı ayırdılar ya helal olsun.
Ben sola doğru tarıyorum. ::)

Teşekkürler Özgür ilginç bir araştırma.

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Valla gerçekten ilginç bir arastırma imiş.
Dondum kaldım şimdi vesselam desene keller yandı ne saga ne sola tarayamıolar ben gibi :)
Saçım varkende sağa tarıodum hey gidi günler.
Valla ilginç bi o kadarda tuhaf bir arastırma

Y

yaratici_idea

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
:) Zaman zaman değiştiririm saçımı ayırdığım yönü :)
Şimdi ben ne oluyorum? Yaratıcı bir lider mi? :p

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Soldan sağa ayırırım ama daha hiç liderlik yapmadım:) ama potansiyelin olduğunu öğrenmekde güzelmiş:)

Teşekkürler codex..