Renklerin kişiliğinizi etkilediğini biliyor muydunuz?

• Konbuyu başlatan CaspeR
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde CaspeR tarafından oluşturulan Renklerin kişiliğinizi etkilediğini biliyor muydunuz? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,982 kez görüntülenmiş, 17 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Renklerin kişiliğinizi etkilediğini biliyor muydunuz?
Konbuyu başlatan CaspeR
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Harun
C

CaspeR

Kullanıcı
27 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
´Renk´ deyip geçmeyin. Üzerinize giydiğiniz kıyafetin, oturduğunuz odanın duvarlarının ya da eşyalarının renkleri de kişiliğinizi etkiliyor. Peki ya doğum tarihlerinize göre renkleriniz neler biliyor musunuz?

İşte doğum tarihinize göre renkleriniz ve kişilik özellikleriniz...
Renkler üzerine bilgi veren Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Huriye Kuruoğlu, "Renklerin oluşturduğu insanlar arası ilişki ve duygular insandan insana değişir. Yine de herkesçe kabul edilen hedefler ve ani etkileri (kendiliğinden oluşan etkileri) göz ardı edemeyiz. Örnek olarak portakal rengi bir yangını, günbatımını hatırlatır. Sonuç olarak, portakal rengi dinamizmi, gücü ve uyarımı simgeler, iletişim kurar, fikir verirler. Renkler fikirler uyandırır ve böylece duyguları yaratır ve bellekte çağrışımlar yapar” diyerek renklerin kişilerarası iletişimde de önemli olduğunu anlatıyor.

DOĞUM TARİHİNİZE GÖRE RENKLERİNİZ

23 ARALIK - 1 OCAK, 25 HAZİRAN - 4 TEMMUZ=Kırmızı

2 OCAK - 11 OCAK- 5 TEMMUZ - 14 TEMMUZ= Turuncu

12 OCAK - 24 OCAK, 15 TEMMUZ - 25 TEMMUZ= Sarı

25 OCAK - 3 ŞUBAT, 26 TEMMUZ - 4 AĞUSTOS= Pembe

4 ŞUBAT - 8 ŞUBAT, 5 AĞUSTOS - 13 AĞUSTOS= Mavi

9 ŞUBAT - 18 ŞUBAT, 14 AĞUSTOS - 23 AĞUSTOS= Yeşil

19 ŞUBAT - 28 ŞUBAT, 24 AĞUSTOS - 2 EYLÜL= Kahve

1 MART - 10 MART, 3 EYLÜL - 12 EYLÜL= Turkuaz

11 MART - 20 MART, 13 EYLÜL -22 EYLÜL= Bej

22 MART - 31 MART, 24 EYLÜL - 3 EKİM= Mor

1 NİSAN - 10 NİSAN, 4 EKİM - 13 EKİM= Lacivert

11 NİSAN - 20 NİSAN, 14 EKİM - 23 EKİM= Gümüş

21 NİSAN - 30 NİSAN, 24 EKİM - 11 KASIM= Beyaz

1 MAYIS - 14 MAYIS, 12 KASIM - 21 KASIM= Mavi

15 MAYIS - 24 MAYIS, 22 KASIM - 1 ARALIK= Altın

25 MAYIS - 3 HAZİRAN, 2 ARALIK - 11 ARALIK= Krem

4 HAZİRAN - 13 HAZİRAN, 24 HAZİRAN, 12 ARALIK - 21 ARALIK= Gri

21 MART= Siyah

RENGİNİZİ BULDUNUZ. SIRA ANLAMLARINDA...

KIRMIZI
Şirin ve sevgi doludur. Her zaman aşık olmasını sever. Genellikle neşeli ve hareketlidir ama arada mutsuz olduğu anlarda yok değildir. İnsanlarla iyi ilişkiler kurar, çekingenlik yapmaz.

MOR
Gizemli, çekici, anlayışlı, insanları etkilemeyi seven, asla bencil olmayan bir yapısı vardır. Arkadaşları arasında oldukça popülerdir. Gününün nasıl geçeceği belli olmaz, çünkü psikolojik durumu çok çabuk değişir.

KREM
Yarışma ruhuna sahip ve sportiftir. Kaybetmeyi asla sevmez ve çoğunlukla neşelidir. Güvenilir ve dışa dönüktür. Aşkı dikkatlice seçer, ancak çabuk aşık olmaz. Doğrusunu bulmak için uzun süre beklemeyi tercih eder.

BEJ
Sakindir, ama hemen strese girebilir. İlişkilerinde kıskançtır, küçük şeylerden mızmızlanır. Sezgileri güçlüdür ve çalışkandır, bencilliği hiç sevmez. Ayrıca merhametlidir. Arkadaşları için her türlü fedakarlığı yapar.

GÜMÜŞ
Hayal gücü yüksektir. Bu yüzden orijinal fikirleriyle ünlüdür. Utangaç, hırslı, gururlu, kendine güvenen ve yeni deneyimlere açık bir özelliği vardır. Kolay öğrenir. Çapkınlıkları yüzünden aşk hayatı biraz karışıktır.

GRİ
Çekici, hayat dolu, dost canlısıdır. Hayal gücü fazlasıyla yüksektir. Duygularını asla gizlemez, bazen bencil olur. Başkalarının gününü aydınlatır, doğru sözü doğru yerde söyler.

BEYAZ
Tutkulu ve hırslıdır. Bu yüzden çabuk kıskanır ve her şeye kolay tepki veremez. Asil bir ruhu vardır, takdir etmeyi de bilir. Bazen kendini diğer insanlardan farklı ve üstün görür.

YEŞİL
Her ortama ayak uydurur, kolaylıkla yeni insanlarla tanışır. Zarif, lüksü seven, kendine güvenen, sağlığına düşkün, kararlı, sabırsız ve başkalarını yönlendiren bir tiptir. Hayatının tek ve gerçek aşkını bekler.

SİYAH
Sağlam yaratılışlı, cesur, güçlü, bağımsız ve girişkendir. Acıma duygusu pek yoktur. Bir karar almadan evveli uzunca bir süre düşünür, ayaklarını yere sağlam basar. Aşkı da farklı yaşamayı sever.

ALTIN
Neyin doğru neyin yanlış olduğunu bilir. Neşeli, adil ve dışadönüktür. İnsanları etkilemeye çalışmaz. Çok kolay huzursuzluğa kapılır. İlişkilerinde hassastır, bu yüzden aradığını bulmakta güçlük çeker.

ZEYTİN YEŞİLİ
Sakin ve yumuşak mizaçlıdır. Şiddeti sevmez, kavgadan her zaman uzak duru. Yerine göre davranmasını ve konuşmasını iyi bilir. Hassas, nazik ve neşelidir. Kıskançlıktan hoşlanmaz. Adalet duygusu gelişmiştir.

PEMBE
Her zaman yapabileceğinin en iyisini yapmaya çalışır. Diğer insanları korumayı ve onlara yardım etmeyi sever. Ancak zaman zaman olumsuz düşüncelere sahiptir. Masallardaki gibi bir aşk ister.

KAHVE
Hareketli ve sportiftir. Başkalarını kendine yaklaştırmaz, kimseyle kolay kolay yakınlık kurmaz, kuramaz. Ancak buna rağmen çabuk aşık olur. Ateşi de çabuk söner. İdeal olanı bulana kadar da arayışlarını sürdürür.

SARI
Abartısız, müşfik, cömert ve tatlı bir tiptir. İnsanlara güvenir, ilişkilerde önder olma ruhuna sahiptir. Asla altta olmayı sevmez. Başkaları için karar vermeye bayılır. Romantik bir aşk arar.

MAVİ
Kendine fazla güvenmeyen, gerektiği zaman cesur olabilen bir yapıya sahiptir. Artistik bir doğası vardır ve aşık olmayı sever. Kalbinin sesini dinlemek yerine mantığını kullanmayı tercih eder.

LACİVERT
Dikkat çekici, zevkli, yaşamayı seven ve hayata bağlı bir tiptir. Genellikle yaptığı işe konsantre olmakta güçlük çeker. Aşkta duygusal, hassas ve tutkulu olabilir. Birisine kızdığı zaman çok zor affeder.

TURUNCU
Sorumluluğu ve uyumlu ilişkiler kurmayı sever. Bir şeye ulaşmak için çok çalışır, rekabetçidir. Arkadaşlık konusunda kimseye güvenmez, ancak doğru insanı bulunca ona sonsuza kadar güvenebilir.

TURKUAZ
Duyguları aniden ve kolay değişebilir. Genellikle yalnızdır. Seyahat etmeyi sever. Sadık ve iyi bir dinleyicidir, fakat anlatılanlara kolay inanır. Aşkı bulmak ona göre zordur, aşk yüzünden çok kolay incinebilir.

Kisiselbasari

C

CaspeR

Kullanıcı
27 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
1 NİSAN - 10 NİSAN, 4 EKİM - 13 EKİM= Lacivert

LACİVERT
Dikkat çekici, zevkli, yaşamayı seven ve hayata bağlı bir tiptir. Genellikle yaptığı işe konsantre olmakta güçlük çeker. Aşkta duygusal, hassas ve tutkulu olabilir. Birisine kızdığı zaman çok zor affeder.

Bak burda doğru söylemiş işte..  :)

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
BEYAZ
Tutkulu ve hırslıdır. Bu yüzden çabuk kıskanır ve her şeye kolay tepki veremez. Asil bir ruhu vardır, takdir etmeyi de bilir. Bazen kendini diğer insanlardan farklı ve üstün görür.
;)

Valla doğru! E bi yerde akrebim, normal :)

Teşekkürler Casper

K

kamuran

Benim doğum günümün rengi SARI. Şaşırıyorum gerçekten sarıyı hem severim hem de uygunluk gösteriyor.
Ayrıca hayatımda önem verdiğim bir şeye başladığım tarihe de baktım. O konudaki davranışlarımı da gerçekten TURUNCU çok uygun olarak ifade ediyor.
İlginç! ???

A

ayben

15 MAYIS - 24 MAYIS, 22 KASIM - 1 ARALIK= Altın

ALTIN
Neyin doğru neyin yanlış olduğunu bilir. Neşeli, adil ve dışadönüktür. İnsanları etkilemeye çalışmaz. Çok kolay huzursuzluğa kapılır. İlişkilerinde hassastır, bu yüzden aradığını bulmakta güçlük çeker.

Kesinlikle çok doğru ;)

Teşekkürler Casper.

K

Kristal

PEMBE
Her zaman yapabileceğinin en iyisini yapmaya çalışır. Diğer insanları korumayı ve onlara yardım etmeyi sever. Ancak zaman zaman olumsuz düşüncelere sahiptir. Masallardaki gibi bir aşk ister.

Uydu bana ;)
teşekkürler casper :)

G

Gozde

Kullanıcı
9 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Lüleburgaz
24 EYLÜL - 3 EKİM= Mor

MOR
Gizemli, çekici, anlayışlı, insanları etkilemeyi seven, asla bencil olmayan bir yapısı vardır. Arkadaşları arasında oldukça popülerdir. Gününün nasıl geçeceği belli olmaz, çünkü psikolojik durumu çok çabuk değişir.

??? ben mi neyse... teşekkürler paylaşım için  :)

B

Bülent

Turkuaz' Alıntı:
TURKUAZ
Duyguları aniden ve kolay değişebilir. Genellikle yalnızdır. Seyahat etmeyi sever. Sadık ve iyi bir dinleyicidir, fakat anlatılanlara kolay inanır. Aşkı bulmak ona göre zordur, aşk yüzünden çok kolay incinebilir.
Pek tutmadı bu.  :-\

Teşekkürler paylaşım için.

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Neden gözde??
Ben seni forumdan tanıdığım kadarıyla yukarıda yazılanların doğruluk payını yazayım müsaade edersen, gerçi bana düşmez ama bence uyumlu;

Gizemli :pek değilsin, için dışın bir  :)
Çekici   : Bunu bilemiyorum
Anlayışlı : Evet (iyimser de diyebiliriz)
İnsanları etkilemeyi seven : Eh biraz bundan da var.
Bencillik : Yok

Psikolojik durumun hakkında bişey diyemiicem, o kadar da tanımıyorum :)

Yani %80 uyuyor demek???

S

selda

HAZİRAN - 13 HAZİRAN, 24 HAZİRAN, 12 ARALIK - 21 ARALIK= Gri

GRİ
Çekici, hayat dolu, dost canlısıdır. Hayal gücü fazlasıyla yüksektir. Duygularını asla gizlemez, bazen bencil olur. Başkalarının gününü aydınlatır, doğru sözü doğru yerde söyler

gri rengi pek sevmem :mad: ama dedikleri beni anlatıyor :D :D

emeğine sağlık

S

semişş

Kullanıcı
8 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Benim rengim sarı normalde bu rengi sevmem ama;yazılanlar benimle örtüşüyo ....... ;) ???

K

kuboshhh

Kullanıcı
4 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
KAHVE
Hareketli ve sportiftir. Başkalarını kendine yaklaştırmaz, kimseyle kolay kolay yakınlık kurmaz, kuramaz. Ancak buna rağmen çabuk aşık olur. Ateşi de çabuk söner. İdeal olanı bulana kadar da arayışlarını sürdürür.

gerçekten de ölee :-[

V

voleybolcu_kübra

Kullanıcı
25 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
Batman
www.smf123.net
KIRMIZI
Şirin ve sevgi doludur. Her zaman aşık olmasını sever. Genellikle neşeli ve hareketlidir ama arada mutsuz olduğu anlarda yok değildir. İnsanlarla iyi ilişkiler kurar, çekingenlik yapmaz.

G

GTRST_ZEKİCİ

Kullanıcı
26 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
MOR
hemen hemen doğru..paylaşım için saoll..

Ç

çocuk

Kullanıcı
2 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
Nevşehir
SARI
Abartısız, müşfik, cömert ve tatlı bir tiptir. İnsanlara güvenir, ilişkilerde önder olma ruhuna sahiptir. Asla altta olmayı sevmez. Başkaları için karar vermeye bayılır.

A

ASLIHAN1

Kullanıcı
29 Ocak 2009
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
TURUNCU
Sorumluluğu ve uyumlu ilişkiler kurmayı sever. Bir şeye ulaşmak için çok çalışır, rekabetçidir. Arkadaşlık konusunda kimseye güvenmez, ancak doğru insanı bulunca ona sonsuza kadar güvenebilir.

Turuncu rengi hiç sevmem hayatta tutmaz dedim ama yazılanlar harfiyyen doğru çok şaşırdımm  :-\

V

vega

Kullanıcı
24 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Diyarbakır
KAHVE
ilk iki cümle pek uymuyo ama sonraki cümleleri okuyunca beni tanıyıp taımadıkları hakkında şüphe etmeye başladımm ;D ;D

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
15 TEMMUZ - 25 TEMMUZ= Sarı  ( al sana ipucu :)  )

SARI
Abartısız, müşfik, cömert ve tatlı bir tiptir. İnsanlara güvenir, ilişkilerde önder olma ruhuna sahiptir. Asla altta olmayı sevmez. Başkaları için karar vermeye bayılır. Romantik bir aşk arar.

[/quote]

Bu benmiyim. vay be doğru hepsi  :)