pişman olucak birşey yapmayın

• Konbuyu başlatan firstmoontr
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde firstmoontr tarafından oluşturulan pişman olucak birşey yapmayın başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 12,548 kez görüntülenmiş, 52 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı pişman olucak birşey yapmayın
Konbuyu başlatan firstmoontr
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan agokalper
E

Enya

Çok kötü oldum ben ya bunu bana arkadaşım slayt şeklinde göndermişti.

Ordan okumuştum. Teşkkürler....

F

firstmoontr

Kullanıcı
25 Şub 2007
En iyi cevaplar
0
0
sakarya
bu hikayeyi biliyorum fakat her okuduğumda aynı şeyleri hissettiriyor. İçim ürperiyor. öfkenin neler yaptırabileceğinin, büyük pişmanlıkların çok güzel bir örneği.

I

ibrahim

Kullanıcı
20 May 2007
En iyi cevaplar
0
0
eskişehir
                  ''parmaklarım ne zaman yeniden cıkacak''
dayanılacak gibi degil.insanın içini burkan,ama hakikatli bir mesaj veren bu paylaşımın için teşekkürler

A

azsemok

Kullanıcı
16 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
1
ama abi çok acıklı yaw..  :'(  :'(

kardelen5_9

kardelen5_9

Kullanıcı
9 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
gerçekten çok güzeldi ya.hala etkisindeyim...... :'( :-[
öfkeyle kalkan zararla oturur.

Z

zor_yilar

Kullanıcı
17 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
daha önce bunu burada okumuştum gene okudum insaının tüyleri diken diken oluyor yinde

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
pişman olucak birşey yapmayın ?

Artık çok geç diyeceğim bir polyannacı çıkıcak hiç bir şey için geç değildir dicek.
Sonra kan şekerim yükselicek.

Ama diyorum artık çok geç.

D

DonJuan

tabisi mi var ya ,
küçücük çocuk öyle tamah edilir mi ?
bence burda asıl verilmesi gereken ders , olgun olmayan bireylerin hayatta ki saçmalıkları ...

M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Her hatanın telafisi yoktur.

M

M

Kullanıcı
31 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bunun gibi bir hikaye de radyodan dinlemiştim...Çocuk çok yaramaz hiperaktif oldugu için babası ellerini sıkıca iple bağlıyor ve annesine de tembih ediyor ben gelene kdar sakın ha ellerini çözme diyerekten..Kadın çocugun ellerini hiç açmıyor.Tam üç gün sürüyor bu böyle ve dayanamayıp annesi açıyor ipleri.Açtığında morarma görüyor..Üç hafta sonra da doktora gidiyorlar ve kangren oldugunu öğrenıyorlar..Malum gerisi hikayede gibi aynı :-[ :-[ :-[

M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bunlar açık seçik maddi kayıplar, bir de insan ruhunun aldığı yaralar var ki telafi ettim onardım sansan da boşuna.

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
manas' Alıntı:
Bunlar açık seçik maddi kayıplar, bir de insan ruhunun aldığı yaralar var ki telafi ettim onardım sansan da boşuna.
Bazen ruhumuzda açılan yaralar hiç kapanmıyor,hep bizimle.Nereye gidersek gidelim hep sırtımızda taşıyoruz.
Bırakmayı öğrenmeliyiz.

K

KUTSAL

Kullanıcı
11 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
insana verilen en güzel özelliklerden biri unutmak

M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Kendimle ilgili birşeyi farkettim, aniden unutkan olmuştum, düüşündüm hayatımın zor bir dönemini atlatmıştım, kendime yaptığım telkin "geçecek herşeyi unutcaksın" sonunda geçti ve unuttum ama artık istemediğim kadar unutkandım artık. :-\

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Manas ve Kutsal; değindiğiniz gibi "beynimiz " o kadar ilginç bir sistematikle işliyor ki;
Eğer devamlı unutmak istediğimizi alt beynimize işleyince,belirli bir zamandan sonra unutmaya başlıyor  :)

superisi23

superisi23

Kullanıcı
30 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
Sinirlenmeyin... Sinirlendiyseniz Bunu Okuyun...
Adam yeni kamyonuna bakmak için evinden çıktığında, üç yaşındaki oğlunun gayet mutlu bir biçimde elindeki çekiçle kamyonunun kaportasını mahvettiğini görmüş. Hemen oğlunun yanına koşmuş ve çocuğun eline çekiçle vurmaya başlamış. Biraz sakinleşince oğlunu hemen hastaneye götürmüş. Doktor, çocuğun kırılan kemiklerini kurtarmaya çalıştıysa da elinden bir şey gelmemiş ve çocuğun iki elinin parmaklarını kesmek zorunda kalmış. Çocuk ameliyattan çıkıp gözlerini açtığında, bandajlı ellerini fark etmiş ve gayet masum bir ifadeyle, “Babacığım, kamyonuna zarar verdiğim için çok üzgünüm.” demiş ve sonra babasına şu soruyu sormuş: “Parmaklarım ne zaman yeniden çıkacak?” Babası eve dönmüş ve hayatına son vermiş...

Birisi masaya süt döktüğünde ya da bir bebeğin ağladığını işittiğinizde bu öyküyü hatırlayın. Çok sevdiğiniz birine karşı sabrınızı yitirdiğinizi anladığınızda, önce biraz düşünün. Kamyonlar onarılabilir, ama kırılan kemikler ve incinen duygular hiçbir zaman onarılamaz; genellikle kişiyle performansı arasındaki farkı göremeyiz. İnsan hata yapar. Hepimiz hata yaparız. Fakat öfkeyle ve düşünmeden yapılan şeyler, insanı sonsuza kadar rahatsız eder. Harekete geçmeden önce durun ve düşünün. Sabırlı olun. Anlayış gösterin ve sevin...