Perşin'in Kaleminden

• Konbuyu başlatan perşin
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Özgün Kalemler kategorisinde perşin tarafından oluşturulan Perşin'in Kaleminden başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,525 kez görüntülenmiş, 7 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Özgün Kalemler
Konu Başlığı Perşin'in Kaleminden
Konbuyu başlatan perşin
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan gökteki yıldız
P

perşin

Kullanıcı
4 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Soğanları pembeleştirmenin gururu yanına birde tel tel olmuş bir pilavın beğenilme umudu,kıyafetlere sinen mutfak kokusu ve hepsinden mühimi bir kadının küçük görünen büyük dünyası. Pembeleşmemiş hayallerini soğanların pembeleşmesine bırakmış,yarım bıraktıklarını pilavın tanelerine.

Bugünlerde daha iyi anlıyorum annemi ve birçok kadını. Mutfak,banyo,salon derken geçen koca bir günün ardından kalan parçaları toparlayıp yatağa uzanıldığındaki o kocaman boşluğu. Yalnızlıksa yanında uzanan birde dostlarını,arkadaşlarını,gereksiz birkaç sevgiliyide geride bıraktıysan hiç çalmayan telefonunu acaba bozuldumu diye kontrollerden geçiriyorsan zordur uzandığın an uyuması.  Bir yanda geçmişin bir yanda hiç gelmeyecekmiş gibi duran geleceğin bir yanda hesapların bir yanda yaptıkların ama görülmeyenler sonrası uyku arada uyanıp bozuk olmayan ama bir türlü çalmayan telefonuna bakmak,anlamak,yalnızlaşmak.

Tekrarlar, tekrarlar,kendini durmadan tekrar eden sen ve tekrar eden hayat. Tuhaf karşılaştığın her erkekte tıpkı diğerleri gibi kendini tekrar eder. Birkaç zoraki telefon görüşmesi,birkaç gereksiz mesaj, birkaç kısa görüşme sonrası bilenen tekrar. Ucundan gösterilip çekilen bir umut daha,sonra arkasına bakmadan giden bir masal kahramanı daha. Literatürlere geçen bir kayıp daha.

Alışmak kötüdür bir sevgiliye bir dosta değil yaşanılan hayalkırıklıklarına,kötü tesadüflere,kötü sonuçlara alışmak, olmadan tahmin etmek,tekrarları bilmek kötüdür. Güçlüyüm alışkınım nasılsa zırvalarıda saçmalıktır ilk olmuş gibi için acır her tekrarda ama çabuk geçer puff diye ortadan kaybolan masal kahramanları çabuk unutulur,telefonun sessizliğine kolay alışılır,deşilmeyen yaralar çabuk iyileşir,geçer.

Sadece tekrarlar kalır bir de hiç çalmayan BOZUK telefon…

P

perşin

Kullanıcı
4 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
yazı bana ait belirtmeyi unutmuşum :)

P

perşin

Kullanıcı
4 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
maskelerim..maskelerim...
rujum,rimelim gibi yanımda taşıdığım renk renk maskelerim..
bugün temizledim sizi,makyajınız dağılmış tazeledim..
gülen gözlerinizden gözyaşı sızmış sildim..
baktım yıpranmış "umutlu maskem" yenisiyle değiştirdim..
kalkanımda zayıflamış mı ne ?
at çöpe yenisini giy üstüne ..
"mutluluk oyunu" maskemin yıpranan yerlerini onardım ..
bir de cila attım..
siz olmasanız ne yapardım ?
hangi cümlelere sığınırdım?
maskelerim...kabuğumdan sonra sığındığım limanlarım...

perşin

Y

yigitce

Kullanıcı
23 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
yigitce2007.spaces.live.com
maskeler...
kacimiz kullanmiyor kimbilebilir...
dile getirilmesi zor bir konuyu irdelemissin akici cümlelerle...
tebrikler...

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Ay banada bir maske lazım.
Yoruldum vesselam,içimde kullanabileceğim bi maske olsun dışımın değişebilitesi yok.
Maskelerim, maskelerim.. dünyayı maskelesem nasıl olur acaba ? istediğim gibi görünsün nolur. çok şeymi istiyorum.

Neyse.. Maskeli olan yazıyı beğendim.
Teşekkürler.

G

gökteki yıldız

Kullanıcı
13 May 2009
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
Maskem yok belkide ondan bu kadar çok yıpranıyorum...Hem güçlü görünmek hem güçlü olmak o kadar çok isterdimki...
Çok güzelmiş tebrikler...Aslında maskesiz yaşam çok güzel ama zayıf bir noktandada maskeye çok ihtiyacın oluyor...

G

gökteki yıldız

Kullanıcı
13 May 2009
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
Ben derimki en azından umudumuz için maskemiz olmasın...Mesela bi gün bütün bu maskelerden kurtulacağımızı  , o sızan gözyaşlarının hiç olmayacağını umut etmeli insan...Umudun olmadan yaşanan her saniye bence anlamsız...