PEMBENİN GİZEMİ!!

• Konbuyu başlatan Kristal
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde Kristal tarafından oluşturulan PEMBENİN GİZEMİ!! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,208 kez görüntülenmiş, 14 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı PEMBENİN GİZEMİ!!
Konbuyu başlatan Kristal
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ebruliyn
K

Kristal

Kızlar neden pembe rengi sever?

İngiliz uzmanlar kadınların neden pembe, rengi tercih ettiklerini araştırdı. Newcastle Üniversitesi uzmanları, bu sorunun cevabını net bir şekilde ortaya koydu.

İngiliz Newcastle Üniversitesi uzmanları kadınların pembe, erkeklerin mavi rengi tercih etmesinin öğrenilen bir davranış mı yoksa genetik mi olduğunu araştırdı. Toplam 200 kadın ve erkeğe mavi-pembe tonlarından oluşan renk şemaları gösterildi. Her biri 250 farklı şemayı değerlendiren deneklerde kadınların daima pembeye yakın renkleri, erkeklerin ise mavi skalasındaki renkleri seçtiği görüldü. Araştırmacılar kadınların pembeyi, erkeklerin maviyi sevmesiyle ilgili şu açıklamaları yaptı:

Pembe: Olgun meyve..

İlk çağlarda kadınlar toplayıcılık yapıyordu. Meyvelerin olgunlaşıp olugunlaşmadığını anlamak için de kızarıklıklarına bakıyorlardı ve pembeleşmiş olanları topluyorlardı. Ayrıca çoğalmak için eş seçerken de yanaklarının pembe olmasına dikkat ediyorlardı. Çünkü bu, erkeğin sağlıklı olduğu anlamına geliyordu. İşte bu içgüdüsel tercihler pembe rengi çok sevmelerine neden oluyor.

Mavi: Avlanma havası

İlk çağlarda erkekler avcılık görevini üstlenmişti. Açık ve berrak mavi bir gökyüzü, avcılar için havanın avlanmaya müsait olduğu anlamına geliyordu. Bu durumda bereketli bir gün geçirecekleri inancı maviyi sevmelerini sağladı.

alıntı

K

kabeka

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
16
İstanbul
bence inandırıcı değil
beni hiç tatmin etmedi

teşekkürler  :)

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
:-\

Konu pembe aramaksa erkekler daha çok bakıyorlar kadınların yanaklarına. Kadınlarda daha çok pembelik olur çünkü.
Konu gökyüzüne bakmaksa kadınlar da her sabah gökyüzüne bakıp hımm bugün çamaşır yıkayabilirim diyebilir veya daha farklı bir şeyler.

Bana da pek mantıklı gelmedi.

A

aysecik1

Kullanıcı
23 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
bursa
bencede saçma lakası bile yok

R

re-Member

Kullanıcı
16 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
evrim teorisine göre açıklamışlar.. :-\

S

smaile

Kullanıcı
15 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Sadece ilkçağlara bakılarak açıklanabilecek birşey olduğu pek inandırıcı gelmiyor ama yinede mantıksızdır diyemem. O zamanlardan gelen içgüdüsel bir durum olma olasılığı yüksek bencede...  ::)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
ben hiç pembeyi sevmem ama..kırmızı dese kesin derdim de  ::)

metalci

metalci

Kullanıcı
6 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
pembee  pek tercihim deildirr  genellikle

siyah tercih ederim

I

ilenay

Kullanıcı
28 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
benii de pak tatmin ermedi fakat gerçekten kız çocuklarının çoğu küçüklükten beri pembe rengini çok seviyorlar ;)

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
Çocuğa ufak yaştan pembe kıyafetler alırsan haliyle pembeyi sever.

Bi de şöyle bi söz var;

Pembeyi severim çünki kızlar pembeyi sever, kızları da severim.  :)

Acaba kızlar pembe giyen erkeklerden hoşlanırmı. Araştırılsın.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
maxMESA' Alıntı:
Bi de şöyle bi söz var;

Bu sözüde hiç duymamıştım daha önce Harun? Acaba hangi duvara hangi delikanlı yazdı? Ama maşallah Aristo mantığını iyi öğrenmiş.  :D :D
Pembe giyen erkek pek yok galiba? Yakışmadığından değil, koşullanmışlıktan sanırım?

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
Zynep' Alıntı:
maxMESA' Alıntı:
Bi de şöyle bi söz var;

Bu sözüde hiç duymamıştım daha önce Harun? Acaba hangi duvara hangi delikanlı yazdı? Ama maşallah Aristo mantığını iyi öğrenmiş.  :D :D
Pembe giyen erkek pek yok galiba? Yakışmadığından değil, koşullanmışlıktan sanırım?
Bende duymamıştım zaten ingilizceydi :)

I like pink cause girlz like pink and i like girlz.  ;D

L

lavinyaa

Kullanıcı
16 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
aslında turkuaz rengını cok sevdıgım halde soyle bır dusununce gardorabımda bır suru kıyafetın pembe veya tonları oldugunu goz onune alırsak ozellıkle pembe olsun dıye dusunulmus bırsey yokken haklı olabılırler belkı demeden duramadım..

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Artık erkeklerde pembeyi tercih ediyor,peki bunun açıklaması ne olabilir?
Bence araştırma inandırıcı bir sonuca varmıyor :(