Paylaştığınız Görselleri Yorumlayın Hayal Gücünüzü Zorlayın

• Konbuyu başlatan crt
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Oyun Odası kategorisinde crt tarafından oluşturulan Paylaştığınız Görselleri Yorumlayın Hayal Gücünüzü Zorlayın başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 79,679 kez görüntülenmiş, 209 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Oyun Odası
Konu Başlığı Paylaştığınız Görselleri Yorumlayın Hayal Gücünüzü Zorlayın
Konbuyu başlatan crt
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan crt
crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul

Konunu mimarı sevgili asukaki:)
Paylaşacağın ilk resimi yorumunu bekliyoruz

A

asukaki

Kullanıcı
23 Eki 2009
En iyi cevaplar
0
0
Trabzon

Burada ki beyaz güvercinimize bakarken resimde güzel bir poz verdiğini görebiliyoruz peki ya başka;
Ayakları iki yana açık ispanyol paça bir pantolon giymiş gibi başı birazcık sola yatık bıyık altı bir gülümsemesini görebildiniz mi ? :)

A

asukaki

Kullanıcı
23 Eki 2009
En iyi cevaplar
0
0
Trabzon
Ayakları iki yana açık kendine güvenen tarzı diyecektim ama olmadı ilk mesaj biraz aksilik olabilir :) Hayırlı ve uğurlu olsun diyorum :)

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul

Mutluluk bazen de bir tabak sıcak yemektir yaşlı teyzemin gülen gözlerinde.

Nazım Hikmet'in Abidin Dino'ya ''bana mutluluğun resmini yapabilir misin'' dediğinde aklından geçenleri bilmek gerekiyordu Nazım'ın.

"
Sen mutluluğun resmini yapabilir misin abidin?
işin kolayına kaçmadan ama
gül yanaklı bebesini emziren melek yüzlü anneciğin resmini değil
ne de ak örtüde elmaların
ne de akvaryumda su kabarcıklarının arasında dolaşan kırmızı balığınkini
sen mutluluğun resmini yapabilir misin abidin?
1961 yazı ortalarındaki küba'nın resmini yapabilir misin?
çok şükür çok şükür bugünü de gördüm
ölsem gam yemem gayrının resmini yapabilir misin üstad?"

A

asukaki

Kullanıcı
23 Eki 2009
En iyi cevaplar
0
0
Trabzon
crt teşekkürler :) güzel resim güzel bir yazı :)

Her yiğidin bir yiyiş tarzı herkesinde kendine göre bir yaşama biçimi var. Herkes farklı iplerde yürüyor evet ama çubuklar aslında denge sağlamak için mi ? Bir birini düşürmek için mi ?

bence güzel bir oyun olacak crt :) biraz ve insan tarzında katılımları bekliyoruz.  ;)

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
Gükçe:) Evet canım oyundan da öte belkide düşünce gücünü daha da tetikleyecek.
Sanatın ucube olarak değerlendirildiği şu günlerde  resimleri ruhumuzun derinliklerinde yaşayacağız ve resim sanatını yorumlayacak, fotoğraflara karşı daha bi'farklı gözle bakacağız diye düşünüyorum..

Düşüncenin gücü tehlikeyi hiçe sayıyor sınır tanımıyor.
Ölümü bile hiçe sayıyor çoğu zaman

A

asukaki

Kullanıcı
23 Eki 2009
En iyi cevaplar
0
0
Trabzon
Bana da öyle geliyor pek rağbet yok ama olucaktır inşallah :)

Bulutları hepimiz hatırlarız kaçımız bulutlara bakıp bir şeylere benzetmedi ki... Şekilden şekile sokmadık mı ? Bulutları.

Misal ben bu bulutta Napolyonu görüyorum elini gözlerine doğru getirmiş uzaklara bakıyor başında şapkası...
En üst geniş bulut şapkası ileri doğru bir uzantı oda eli...  ;)

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
Sevgili Gökçe:)
Buradaki geçlerin hepsi güzel düşünen değerli kişiler ve kalitede Kendinigeliştirde olduklarına göre elbetteki yorumlasrıyla bu bölümüde renklendirecekler..
Zaman tanıyalım biraz.
Şimdi senin gönderdiğin resimi yorumlamak istiyorum..
Sanki diyorum Pamukkale'nin güzelliği gözyüzüne yansımış bulut olmuş.

C

cantuuu

Kullanıcı
19 Mar 2011
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul

(örneğim içeriğe uygun olması için seçilmiştir. Caretta carettalar sırt tarafı kırmızımsı kahverengi alt tarafı ise beyazımsı açık sarı renklidir. )

Caretta caretta (Sini kaplumbağası) insanoğluna oldukça tepkili. Tüm yaşam alanlarını mahveden bencilce kullanan insanoğluna der ki: '' bırak bari buraya gelme hani sayımız azaldı bari burada rahat bırak ''

Sahilde inşaat sektörüne kullanılan kumların ve sahile yakın doğayı mahveden otellerin Caretta caretta'ların yaşam alanını artık tüketme  noktasına geldi. İnsanoğlunun yerleşme ve çoğalma kapasitesi yüzünden bugün sayıları giderek azalmaktadır. Nesli tükenme tehlikesi altında olduğu için koruma altındadır.

BENCİL OLMAYIN, BENCİL OLMAYIN...............................

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul

Öfkeyi kini cehhennem ateşine bıraktım ve kendi dünyamı kendim yarattım.
İyiyi kötüyü idrak edebiliyor korkmuyorum ateşten.!.Hak yolunda Tanrı'ya u ulaşmak mutluluktur benim için .
Cehennemde nar olmaz ateş yoktur.Herkes ateşini kendi götürür.

A

asukaki

Kullanıcı
23 Eki 2009
En iyi cevaplar
0
0
Trabzon
crt' Alıntı:

Öfkeyi kini cehhennem ateşine bıraktım ve kendi dünyamı kendim yarattım.
İyiyi kötüyü idrak edebiliyor korkmuyorum ateşten.!.Hak yolunda Tanrı'ya u ulaşmak mutluluktur benim için .
Cehennemde nar olmaz ateş yoktur.Herkes ateşini kendi götürür.
Bunu yorumlamak istedim :) alevler içinde ki denize dalarmış gibi dalan sadece kuyruğu havada kalmış bir balığı ve bir pelikan gagasını en sonuna doğruda ağaç kakağanı görebildiniz mi ? :)

C

cantuuu

Kullanıcı
19 Mar 2011
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul

Kim demiş onlar dost olmaz diye işte bize çok iyi örnek. Kedi ve köpek bir arada yaşayacaklarsa, bu ortamda daima kedinin kuralları geçerlidir. Önemli olan yapabildikleriniz değil CESARET EDEBİLDİKLERİNİZDİR.

A

asukaki

Kullanıcı
23 Eki 2009
En iyi cevaplar
0
0
Trabzon
İşte böyle bir şeyi kast etmek istiyorum(z) hayal gücünüzü zorlayın derken değil mi ? crt :) ayrıca tek mimar ben dediğim kendine haksızlık etmesen iyi olur diyorum ve konunun özüde zaten yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. ;)

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
Gökçe:)
"Dünyaya nasıl göründüğümü bilmiyorum; ama ben kendimi, henüz keşfedilmemiş gerçeklerle dolu bir okyanusun kıyısında oynayan, düzgün bir çakıl taşı ya da güzel bir deniz kabuğu bulduğunda sevinen bir çocuk gibi görüyorum."
Demişya hani Isaac Newton..
Evet  resme  baktığımızda ne görüyorsak onu paylaşalım ki düşünce gücümüzü zorlayalım.
Bu bölümün gerçekten güzel olduğunu düşünüyorum.
Zaten önemli olan konunun anlamlı olmasıydı.Her zaman arka planda durmayı tercih etmişimdir .
İşte bunun için hilafete -saltanata karşıyım :) Güzel olan düşünceyi özgürce ifade edebilmektir.

A

asukaki

Kullanıcı
23 Eki 2009
En iyi cevaplar
0
0
Trabzon
Genelde arka planda kalmayı ben daha çok tercih ederdim de neyse hadi kırmıyorum seni :) diyorum ve oyuna kaldığımız yerden evam diyorum :)

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
Sevgili Gökçe:)Bu konuyu çok sevdim kabul et esas mimarı sensin .
"Herkes kırılamaz bazen ipince dal olmak gerekirkırılmak için .
Ama dünya kütüklerin..."demişya hani şair.
Ben kolay kırılmam :)

C

cantuuu

Kullanıcı
19 Mar 2011
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
İnsan canlılığın bir parçasıdır. İnsan olmazsa canlılık sürer, ama canlılığın olmadığı bir yerde insan da olamaz.

Havamız eski hava, suyumuz eski su mu? Çevremiz bitki ve hayvanların serpilip gelişmesine uygun temiz bir çevre mi? İnsanın oluşumu sürecinde var olan birçok canlı türü şimdi neredeler? Biz insanlar çevremizi kendi yararımıza(!), diğer canlıların sırtından ve onların zararına sürekli değiştirdik. Bu bir süre idare etti. Peki ya sonra?

İşte bizi bekleyen felaket TÜKET TÜKETEBİLDİĞİN KADAR BİTİRMEK ÜZERESİN...

A

asukaki

Kullanıcı
23 Eki 2009
En iyi cevaplar
0
0
Trabzon

Her ne kadar romantik bir yürüyüş gibi görünsede...
Aslında yağmur altında yürüyen tartışmış bir çift görebiliyoruz. Kız başını öne hafifçe eğmiş erkeğe doğru, erkek başını kızdan ters tarafa çevirerek elleri cebinde yürümekte...

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul

Bu çocuğun hüzünlü bakışı taki yıllar öncesinde çok etkilemişti beni .
Hep böyle güzel yüzlü,bakışlarıyla umut saçan bir oğlum olsun istemiştim .Evet onun adı