Parası olanlar daha az depresyona giriyor

• Konbuyu başlatan Zynep
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde Zynep tarafından oluşturulan Parası olanlar daha az depresyona giriyor başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,708 kez görüntülenmiş, 10 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı Parası olanlar daha az depresyona giriyor
Konbuyu başlatan Zynep
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan spiritualsigns
Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Parası olanlar daha az depresyona giriyor!

Avrupa’da yapılan bir araştırmaya göre, yüksek sosyoekonomik güce sahip olanlar, olmayanlara göre daha az depresyona giriyor.

AB 7. Çerçeve Programı kapsamında desteklenen SHARE (Survey of Health, Ageing and Retirement in Europe) Projesi kapsamında sağlık, sosyoekonomik statü, sosyal durum ve aile bağları gibi çeşitli konuları kapsayan ve çeşitli ülkelerden 50 yaş üstü yaklaşık 40 bin kişiyle yapılan araştırmada göze çarpan en önemli bulgu sosyoekonomik güçle stres ve depresyon ilişkisi. Araştırmaya göre, Avrupa’nın tamamında ve özellikle Kuzey Avrupa ülkelerinde yüksek sosyoekonomik güç, depresyonu engelliyor, gücü olmayanlar stres ve depresyondan daha çok etkileniyor.

Kuzey Avrupa ülkelerinde yaşayanlar, Yunanistan, İspanya ve İtalya gibi Akdeniz ülkelerinde yaşayanlara göre daha sağlıklı ve varlıklı bir ömür sürüyor ancak Akdeniz ülkelerinin vatandaşları daha uzun yaşıyor. Eğitim seviyesi düşük olanların, olmayanlara göre yüzde 50 daha fazla obez olduğunu da belirten araştırmaya göre, sağlıklı yaşayanlar, yaşamayanlara göre üç yıl daha geç emekli oluyor.

Radikal

F

Feveran Estomp

Kullanıcı
6 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
Parayla saadet.. Olur. Depresyonda ki adamı depresyondan bile çıkartır.

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Kısacası

Para var,huzur var

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Geçen gazetede okumuştum bu yazıyıda,ilk aklıma gelen bu cümle olmuştu ;D

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Parasız depresyonu anlarım da aşağıdaki biraz karmaşık..

Eğitim seviyesi düşük olanların, olmayanlara göre yüzde 50 daha fazla obez olduğunu
Demekki obezitenin çok yemenin dışındaki etkenlerle de ilişkisi var!

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Herşey paraysa üstü kalsın, gibi klişe bir söz vardı ya :d
O geldi aklıma.

Valla ne bilim, parayla alakası yok gibi geliyor bana.
Duygusal bir bir durum yani ne bilim neyse.
Duygulanmadan çıkayım bari.

S

spiritualsigns

Bu tezi çürütecek kapasitede olan insanlar var çevremde hatta birini oldukça yakınen tanırım 24 saatimiz beraber geçiyor... ;D Nevrotik ve depresif hallerin asla parayla alakası yok emin olun... ince düşünüp hayatı detaylandırarak yaşamak yetiyo  :)