özledim diyenlere serbest kürsü?

• Konbuyu başlatan berrak
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Edebiyat kategorisinde berrak tarafından oluşturulan özledim diyenlere serbest kürsü? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 15,137 kez görüntülenmiş, 44 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Edebiyat
Konu Başlığı özledim diyenlere serbest kürsü?
Konbuyu başlatan berrak
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan eniseoz
S

sis_lekesi

Kullanıcı
27 Tem 2009
En iyi cevaplar
0
0
Çanakkale
hayır..bilemedin..aşığım..çok da güzel bir aşk yaşıyorum yalansız güven saygı üzerine kurulu...değecek birini hakettiği gibi seviyorum..mantıklı bir aşk benimki... kimsenin arkasından üzülüp ağlamam heleki beni üzen biri arkasından asla...

F

Flamingo

Kullanıcı
31 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
sis_lekesi' Alıntı:
hayır..bilemedin..aşığım..çok da güzel bir aşk yaşıyorum yalansız güven saygı üzerine kurulu...değecek birini hakettiği gibi seviyorum..mantıklı bir aşk benimki... kimsenin arkasından üzülüp ağlamam heleki beni üzen biri arkasından asla...
Yorumlarından farkettiğim kadarıyla ilginç birisin. Daha doğrusu mantıklısın. Ve de bu güçlülüğünden ötürü kutlarım seni sis_lekesi...

S

sis_lekesi

Kullanıcı
27 Tem 2009
En iyi cevaplar
0
0
Çanakkale
hayır..aşığım..hem de güçlü bir aşk...sadece beni sevmeyen birinin arkasından ağlayacak kadar gurursuz değilim... öldüm bittim hayatım bitti onsuz yaşayamam tripleri bana bencilce geliyor o kadar...kimse kimsenin her şeyi değildir ;)

S

sis_lekesi

Kullanıcı
27 Tem 2009
En iyi cevaplar
0
0
Çanakkale
msjların hepsi görünmüyor bende o yzden tekrar yazdım..tşk.ederim flamingo...sadece hyatta farklı sıkıntılar var,hayat aşk üzerine kurulu değil bunu anlatmaya çalıştım...seviyorum seciliyorum aldatmıyorum aldatılmıyorum,güveniyorum güveniliyorum..aşk bu olmalı bence ::)

A

ASLIHAN1

Kullanıcı
29 Ocak 2009
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
sis_lekesi' Alıntı:
sadece beni sevmeyen birinin arkasından ağlayacak kadar gurursuz değilim...
ısrarla kaçıyorum ama dayanamayacağım  :D
Bu cümle çok mantıklı evet....fakat şöyle birşey var sevmenin gururla alakası yok.
Seni sevmeyen insana öyle bir aşık oluyorsun ki...Yıllarca karşılıksız aşk yaşayan
bir başkasına bağlanamayan insanlar tanıyorum. Platonik aşk dediğimiz birşey var.
İnsanın elinde olan birşey değil...Ve kişi seni sevmediği halde onu sevmeye devam etmek
gurursuzluk değildir dikkani çekerim...Sevgide karşılık diye birşey yoktur.Beklersin istersin
karşılığı olsun ama sevmenin karşılığı olmaz.Hiç kimse karşısındakini onun sevdiği gibi eş
değerde sevemez zaten...

S

sis_lekesi

Kullanıcı
27 Tem 2009
En iyi cevaplar
0
0
Çanakkale
aşkın sendeki tanımı buysa bi şey diyemem aslıhancım...ama bendeki tanımı bu değil...bence karşılıksız aşk yoktur...takıntılar vardır...ne yazık ki bu insanlar takıntılarına aşk ismini vermiştir... benim varlığım değerli,hislerim gözyaşlarımda değerli,değmeyen biri için ziyan edemeyecek kadar değerli hem de...

A

ASLIHAN1

Kullanıcı
29 Ocak 2009
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
sis_lekesi' Alıntı:
aşkın sendeki tanımı buysa bi şey diyemem aslıhancım...ama bendeki tanımı bu değil...bence karşılıksız aşk yoktur...takıntılar vardır...ne yazık ki bu insanlar takıntılarına aşk ismini vermiştir... benim varlığım değerli,hislerim gözyaşlarımda değerli,değmeyen biri için ziyan edemeyecek kadar değerli hem de...
Takıntı falan değil...
O şekilde aşık olan insanlar var.
Sevi insanın elinde olan birşey mi...Sevmediğin birine aaa seni seviyorum diye
bağlanabilirmisin...Hayır bağlanamazsın...Sevdiğin birini aa o beni sevmiyor deyip
silip atabilirmisinn...
bu olayın gururla,kendine güvenle yada sevgi tanımı ile alakası yok.
Eğer senin dediğin gibi olsa idi döngü hiç kimse ama hiç kimse aşk acısı çekmezdi.
Ayrıldıkları insanların arkasından ağlamazdı.Onu atlatma evresi var.Senin konuştuğun
kadar basit değil bu.Kadın için de aynı erkek için de...Aman aman ölünür bitilir demiyorum
ölen de var...o ayrı bir konu...
Ama karşılıksız aşk da vardır.Ve bunun adı asla takıntı değil...Hiçbirşekilde katılmıyorum sana
bu konuda.

S

sis_lekesi

Kullanıcı
27 Tem 2009
En iyi cevaplar
0
0
Çanakkale
o insanlar için sadece üzülürüm... başka dertleri mi yokmuş...çocuklar babalarından vazgeçiyor yeri geldiğinde ya da anneler evlatlarından... açlıktan ölür ancak insanlar kimse aşktan ölmez...  ben oturup gözyaşı dökeyim seviyorum diye kendimi paralayayım...adam gitsin gününü gün etsin...oooh ne güzel...yok öyle yağma... beni sevmeyen birini ben sevmem buyur sen sev...ya da ayşe ahmet sevsin... insanlar nelerle uğraşıyor ne sıkıntılarla mücadele ediyor ben tıkılıp odama aman ahmet beni terketti ben naparım onsuz diye kendimi tüketeyim...bu kadarı bencillik... eğer silkelenilecekse bence bu anlamda silkelenmek gerek...

M

monalisa gülüşü

Kullanıcı
25 Ağu 2009
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bencillik mi??? Ölüm, fakirlik, savaş vs tabiki bunlar hepimizin umrunda ama insan bi kere sewince karşındaki seni sewmekten vazgeçtiğinde sen vazgeçemiyosun ki... Tabi gerçekten seviyosan...
Hem tek taraflıda sevilebilir, karşındaki seni sevmiyo diye onda vazgeçemiyosun.

A

ASLIHAN1

Kullanıcı
29 Ocak 2009
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
sis_lekesi' Alıntı:
o insanlar için sadece üzülürüm... başka dertleri mi yokmuş...çocuklar babalarından vazgeçiyor yeri geldiğinde ya da anneler evlatlarından... açlıktan ölür ancak insanlar kimse aşktan ölmez...  ben oturup gözyaşı dökeyim seviyorum diye kendimi paralayayım...adam gitsin gününü gün etsin...oooh ne güzel...yok öyle yağma... beni sevmeyen birini ben sevmem buyur sen sev...ya da ayşe ahmet sevsin... insanlar nelerle uğraşıyor ne sıkıntılarla mücadele ediyor ben tıkılıp odama aman ahmet beni terketti ben naparım onsuz diye kendimi tüketeyim...bu kadarı bencillik... eğer silkelenilecekse bence bu anlamda silkelenmek gerek...
Güzelim anlatamıyorum galiba.
Senin şu anda muhalefet ettiğin konu %90'ın mutlaka bir kere başına gelmiş bir durum.
Ben insan terkedilince herifin yada kadının arkasından ölsün bitsin demiyorum zaten.
Ama nasıl bir hastalığın iyileşme süreci var ise ayrılıkta da söküp atamıyorsun birden
kangren olmuş yeri...Ya düşünsene adamla evlisin yılların birlikte geçiyor birgün çıkıyo
ben sevmiyorum artık diyo dönüyor gidiyor...Bunu güle oynaya karşılayıp üzülmeden,ağlamadan
atlatabilen kaç kadın vardır  :-\ Buna bencillik diyemezsin ki...Yaşanmışlık var...İnsan hem neden
karşılıksız sevemez ki...Sevmek yada sevmemek bizim seçimimizle olan birşey mi...Ali'ye noktayı
koydum onu sevecem.Ayşe'ye nokta koydum onu sevecem.
Seversin karşılığını göremezsin...O zaman elde etmekten vazgeçersin...Sevmekten öyle kolay geçemezsin.
Volkan Konak ne demiş ;
Mesele Tahir ile Zühre olabilmekte yani yürekte  :D :p
Eğer Zühre Tahir'i sevmese idi Tahir ne kaybederdi Tahir'liğinden...  ;) dimi ya...Ben istemem
şahsen beni sevmeyen birini sevmek...Ama bunu yaşıyor insanlar malesef  :)
"Gönül ferman dinlemiyor,Bu ayrılık çok acı"demiş aynı zamanda Rahmetli Barış Manço  ;)

S

sis_lekesi

Kullanıcı
27 Tem 2009
En iyi cevaplar
0
0
Çanakkale
bu ayrılıktan sonraki süreç dediğin şey sevgi ya da aşk değil işte..sen terkediliyorsan ya da aldatılıyorsan hayata kapatıp kapını hala seviyorum diyosan burda bi tıkanıklık var...ben beni aldatan birini hala seviyorum demeye utanırım şahsen... bu süreç aşkın bittiği andaki kendini toplama sürecidir...bak aşkın bittiği diyorum...o adam ya da kadın seni sevmiyorum deyip gittikten sonra girdiğin ruh hali sadece aşkın gölgesidir o,ha bu gölgenin seni terketmesi senin kişiliğine bağlıdır,ne kadar güçlüsen o kadar çabuk aydınlığa çıkarsın...ama bu noktada aşkın bittiğini kabul etmek gerek,o yüzden ben karşılıksız aşk diye bir şey kabul etmiyorum.. seev deyince sevemezsin ama kriterlerine göre seversin mantığına fiziğine ve isteklerine karşılık verebiliyorsa bu insan onu seversin bi nokadan sonra istekleriniz aldıklarınız verdikleriniz birbirinizi tatmin etmiyorsa aşk bitmiştir....kimse durup dururken gitmez...

U

UNKAPANI

Kullanıcı
3 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Sana değer vermeyene,senin sevdiğini bile bile çekip gidene dur demeyeceksin.Özler tabi insan ama geçmişe dönmek sadece kendini üzer hiçbir şey değiştirmez. Zamanla azalır belli bir süre sonra da tamamen biter.Artık senin için sıradan birisidir.Hayat güzel,gün gelir seni gerçekten çok seven birisi çıkıverir karşına.. :) 

didem12

didem12

Kullanıcı
27 Kas 2009
En iyi cevaplar
0
0
Balıkesir
bence de hiç abartılı değil. bi insanı o kdr çok seviosn ki onu aşık olunca onu heran özlüosn onun yokluğunu düşünmek bile acı verici oluyor ah ahh bende çok özledim bee

I

ibrahimgemlik

Kullanıcı
23 Ocak 2010
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
ASLIHAN' Alıntı:
çiçek' Alıntı:
sis_lekesi' Alıntı:
ben hiç aşk acısı çekmediğim için bu tür yazılar fazla abartılmış geliyor bana.. ??? ölen bi annenin ya da babanın-ya da senin için ölmüş olan-bunların arkasından söylenebilr ama gitmiş seni terketmiş biri arkasından niye kendimi hırpalayayım ki sevgisi bitmiştir gitmiştir..böylesini de ben sewemem ki zaten.. bir de insanlar açlıktan ölürken fakirlikle savaşırken seni terkeden ya da aldatan birinin arkasından dövünmek bence bencillik..
mantıklııı  ???
HAYIR AŞIK OLMADIĞI GERÇEKTEN NET BİR ŞEKİLDE BELLİ  :D :D :D :D
GEÇMİŞ OLSUN FIRTINAYA YAKALANDIĞINDA İYİCE SİLKELENECEKTİR
DÜZELİR  ;)

Yirsin şepesirleyi.
OndAn sonra baslarsın sabahlar olmasın.Batan güneş beni de al.
Aman aman 7/24 servis dışı kalırsın.
ne yemek ne içmek ne uyku .
Kafayı tasamı vurusun gider duvaramı toslarsın.Tası yukarı atar altına mı gecersın.Amudamı kalkarsın. :-*

B

blt.cemile

Kullanıcı
11 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bende özledim çokk özledim :'(

F

fatosca

Kullanıcı
27 Ağu 2010
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
Özlemek... özlemden başka hiç bir sey içimi böyle yakamaz... :'(

B

bjkerim

Kullanıcı
8 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
Samsun
Yapılan onca şeye rağmen kızamıyorum ona.. Bağırıp çağıramıyorum niye böyle yaptın die.. Mutlu olmasını istiyorum nedense... Ne olursa olsun hem iyisiyle hem kötüsüyle unutamıcam onu.. Özlemeyi haketmeyen birisi belki ama özledim :(

F

frk_che

Kullanıcı
5 May 2010
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
duygu yyüklü bi yzı, derin bi nefes çektirdi bna !