Özgür Şahin

• Konbuyu başlatan Zynep
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kim, Neyi, Nasıl Başardı? kategorisinde Zynep tarafından oluşturulan Özgür Şahin başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 54,276 kez görüntülenmiş, 63 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kim, Neyi, Nasıl Başardı?
Konu Başlığı Özgür Şahin
Konbuyu başlatan Zynep
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Codex
Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bu Bölümüzde, "Başarılı İnsan"ların neyi nasıl başardıklarını konu ediyoruz çoğunlukla. Ve yazılanları hayranlıkla okuyoruz, gurur duyuyoruz.
Ben bugün içimizden birinin, belki biraz erken olsa da, çünkü çok daha büyük başarılara imza atacağına inancım tamdır, neyi nasıl başardığını paylaşmak istiyorum sizlerle. Bu bir otobiyografi değildir bu nedenle yaşam öyküsünü anlatmayacağım, sadece bizzat tanık olduğum başarılarına nasıl ulaştığını paylaşmak isterim.
Afyon Kocatepe Üniversitesi 2.sınıf öğrencisi iken tanıdım Özgür Şahin'i.
Tamamen kendi olanakları ile arkadaşlarını bir çatı altında toplayacağını düşündüğü bir Forum Sitesi kurmuş, 20 yaşında, neşeli bir genç.
Üye olduğum Site'sinde, her ne kadar amatör düşünce ile kurulmuşta olsa, "Emeğe Saygı" ilkesini ve Türkçe'mizin doğru kullanımını ön koşul olarak kabul ettirmiş, hakkında hiç bir şey bilmediğim bu genci, açtığı konulardan ve yorumlarından izledim. Oldukça araştırmacı, girişken, ölçülü bir kişilikle karşı karşıya olduğumu anlamam uzun sürmedi.
İnsanlar sanal ortamlarda bazen yanılgılara düşebilirler, yanılabilirler.
Ancak iyi bir gözlemci iseniz, ve ayrıntıları gözardı etmezseniz, bu yanılgıya düşme olanağınız azdır.
Özgür'ü izledim.
Kendisi ile ilk önce Site içi yazışmalarında başlayan fikir birliğimiz, kısa zamanda ortak yönlerimizin açığa çıkmasıyla tanışıklığa dönüştü.
Ben başarıyı takdir ediyordum, Özgür başarmayı hedeflemişti.
Tanıdığım genç insan, bana uzun uzun hedeflerini anlattı, heyecanla.
Gözlerinde ki pırıltılar, kendisine olan güveninin, ve başarma azminin en önemli ipuçlarıydı. Üstelik, kendisini sosyal yaşamdan hiç soyutlamayan ve yaşamın gereklerini aksatmayan pırıl pırıl bu insana, başarı yolunda, yardımcı değil ancak destek olunabilirdi.
İlk hedefi, 4 yıllık üniversite yaşamını daha kısa bir sürede tamamlamak ve hedeflerine daha erken ulaşmak için, çalışma yaşamına başlamaktı.
Alltan kalan derslerinin bütünleme sınavlarına hazırlanan Yaz Okulu öğrencilerinin yanında, Özgür bir üst sınıfın derslerini almış, ve hatta sadece 1 ay gibi kısa sürede dersleri hızla kavramış, Üniversite Hoca'larının dikkatini kendi üzerinde toplamış, ve Hoca'ların artık tezleri konusunda danıştığı bir öğrenciydi.
Arkadaşlarını bir araya toplamak amacı ile kurduğu Forum Sitesi ise, Türkiye'nin önde gelen, yüzbinlerce üyeli, ancak ilkelerinden hiç taviz vermeyen, saniyede 5 mesajın atılma rekoruna erişen, artık tanınan bir paylaşım platformu olmuştu.
İşte bu dönemde, artık birikimlerini ve deneyimlerini paylaşmak isteyen Özgür, onca meşguliyetine karşın Kendini Geliştir Site'sini kurmaya karar verdi. Kendisini destekleyen, kendisine inanan Türkiye'de bu konuda isim yapmış ciddi bir ekip vardı arkasında.
Aynı dönemlerde, Üniversite bitirme tezini hazırlıyor, Üniversite tarafından kendisine verilen Mezuniyet Törenleri ve Üniversite Yıllığı işleri ile uğraşıyor, tüm bunları yaparken karşısına çıkan engelleri, ki ne yazık bizim ülkemizde başarılı insanların kıskanılması durumu vardır, yine kendisine güvenle tek tek aşıyor ve görev aldığı her organizasyonu başarıyla tamamlıyor, hatta bu arada okulu öğrencileri için Seminerler düzenliyor, ülkenin önde gelen isimlerinin bu seminerlere katılımını sağlıyor ve yine okul öğrencileri için Eğitim konulu Tv programlarına katılma turları düzenliyor ve nihayet 2007 yılı yazında, muhteşem bir törenle, başarıyla bitirdiği okulunun kepini havaya fırlatıyordu.
Tüm bu gelişmeler sırasında, arkadaşlarını asla ihmal etmiyor, ve hatta aşık oluyor, kendisini çok seven ve takdir eden kız arkadaşını görebilmek için kilometrelerle yol aşıyor, beraber geçirilen kalabalık toplantılarda herkesle tek tek ilgileniyor, fıkralar anlatıyor, gitar çalarak şarkılara eşlik ediyordu. Seven ve sevilen bir insan.
Ailesinin desteği ve inancıyla, ve kendisine güvenen herkesin, kendisinden beklentilerinin farkında olan bu genç adam, mülakat sınavlarında yine çok başarılı olarak, zorlanmadan iş dünyasına adım atıyordu.
Kendisini ABD'den arayan bir hanım Kendini Geliştir Site'sinden ne kadar yararlandığını anlatırken kalbi heyecanla çarpan bu genç insan, yine kendisini arayan, Kişisel Gelişim konularında seminerler vermek üzere Üniversiteler dahil okullardan davet aldıkça amatör heyecanını asla yitirmiyor, olanakları elverdiğince daha çok insana ulaşma çabalarını sürdüyordu.
Özgür Şahin, kurucumuz sevgili Codex, yaşam tarzı ve başarıları örnek alınacak, hayat dolu, yılmayan kişilik, kurulması üzerinden çok kısa bir zaman geçmiş olmasına karşın Kişisel Gelişim Sitesi'ni zirveye taşımış ve Türkiye çapında çok önemli bir ödül için adaylar arasına girmiştir.
Kendisini başarılı grafiği nedeniyle kutlarım ve her zaman kendisine ifade ettiğim gibi, çok daha büyük başarılara imza atacağına güvenim tamdır.
Teşekkürler Özgür Şahin, pek çok genç arkadaşımıza örnek olabilmen ümidiyle seni kutlarım.

A

ayben

Zeynepçim önce sana Özgür'ü bize tanıttığın için teşekkür ediyorum, sonra Özgür'e bizi burda topladığı için...
Özgür başarılarının devamı gelir inanıyorum ki gelecekte.
Azmin elinden birşey kurtulamaz ki sen bunun için iyi bir örneksin.

C

CaspeR

Kullanıcı
27 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
Zeynep tanıtım için teşekkür ederim.
Bütün düzenlediğin yaptığın,ettiğin çalışmalar için gurur duyuyoruz ÖZGÜR.

Teşekkürler..

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Ya öncelik zynep e tesekkur ederim hani bana özgürü biraz daha iyi tanıma olanagı sagladıgı için.

Aslında ben kısa süredir tanıyorum özgürü ve bana göre özgür hoşgörü azim disiplin ve çalışkanlık gibi erdemleri bünyesinde barındırıyor.
Dahada iyi işlere imza atacagından şüphem yok BAŞARILARININ devamını dilerim özgür. 

Aslında o farkında olmadan banada yeni fikirler verdi desem yalan olmaz kendisinide örnek alıyorum yaptıklarınıda ne yalan soyleyeyim şimdi.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Korsan' Alıntı:
Aslında ben kısa süredir tanıyorum özgürü ve bana göre özgür hoşgörü azim disiplin ve çalışkanlık gibi erdemleri bünyesinde barındırıyor.

Aslında o farkında olmadan banada yeni fikirler verdi desem yalan olmaz kendisinide örnek alıyorum yaptıklarınıda ne yalan soyleyeyim şimdi.
Hoşgörü konusunu gündeme getirdiğin için teşekkürler Korsan.
Bazen atışırız kendisiyle ki, benim de çok hoşgörülü olduğum bilinir ama ben kızarım ve çıkışırım arada:)
Gerçekten, sabrın uzantısı mı hoşgörü yoksa hoşgörü mü sabrı besliyor ama Özgür'de her iki duyguda fazlasıyla gelişmiş.

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Ya ne yalan soyleyeyim şimdi ne sizler gibi hoşgörülü nede sabırlıyım:)
Çok eksiğim var ve daha çooooooooook çalışmam lazım başarırmıyım bilmiyorum artık.

K

kamuran

Hayranlık duydum.  :)
Ayrıca site kurucusu ve site konusunda daha da bilgi edinmiş oldum.
Teşekkürler Zynep ve Özgür Şahin.

S

semazen

Kullanıcı
19 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
tebrikler özgürbey..harikasınızı gerçekten...teşekkürlr zynep paylaşım icin..

F

fıstık

:) Codex, azmin zaferinin örneklerinden birisi imiş demek... Başarılarının devamını dilerim Codex.. O'nu bize tanıttığın için teşekkürler Zynep...  :)

A

altyy

Kullanıcı
31 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
konya
codex, umarım hayatının devamındada bu başarıların devamı gelir Zynep tanıtımın güzeldi teşekkürler

C

CaspeR

Kullanıcı
27 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
Korsan' Alıntı:
Ya öncelik zynep e tesekkur ederim hani bana özgürü biraz daha iyi tanıma olanagı sagladıgı için.

Dahada iyi işlere imza atacagından şüphem yok BAŞARILARININ devamını dilerim özgür. 

İnanırmısın korsan bende öyle..  :) özentiler ve örnek olarak onu seçiyorum..  :)

Herkese hayatın geri kalan kısmında başarılar dilerim..

U

UğurOnur

Kullanıcı
1 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
Ya ifadeler eksik burda alkış gerek ama yokk...
Özgür koymamış al sana kusur :)  :)
Gerçekten de tebrik etmek gerek kendisini bu şekilde azim göstermiş
bir insana da azimli ve sitenin gelişmesine destek olacak üyeler gerek....Kiii
emeğinin karşılığını alabilsin...
Kaptan gemin rotasını hiç şaşırmaz inşaallah.Tam yol ileri kim tutar senii  ;)

T

tera_1032

tesekkürler zynep site sahibini ayrıntılı tanıtman süperdi
bu arada özgür beyinde basarılarının devamını diliyorumm
hersey için tekrar tesekkürler.......

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
Diyecek birşey bulamıyorum.. Keşkeler(im)le imreniyorum...

Y

yaratici_idea

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
'Aradığım her şeyi bulduğum yer'
diyebilirim bu site için.
Ve üye olduğum tek site.
Anladığım kadarıyla Özgür Şahin
bu siteye kendi karakterini işlemiş.
Kendisine bize bu güzel ortamı tanıma
imkanı yarattığı için teşekkür ederim.
Başarılarının devamını dilerim... :)

E

esranur

Kullanıcı
19 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
paylaşım içinn teşkkr ederizz Zeynep.. :)

O

okyanusya

Kullanıcı
3 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bir solukta okudum eline sağlık ablacım çok güzel yazmışsın ..
Özgür seni de tebrik eder başarılarının daim olmasını dilerim ..

Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com
Böyle bir mahcubiyet alır, götürür ya insanı.
Tanıtılmaya çok alışığım. Belki eklenebilecek çok şey daha var bu yazılanlara ama Zeynep ALTAN'ın bu şekilde ifade etmesi bir başka mutlu etti beni.

Mümin SEKMAN ile tanıştığımda "anne yokluğundan" bahsetmiştim. Yokluğun bazı şeylere insanı "başarıya!" ittiğinden...

O da gülerek cevap verdi. VE şunları ekledi :

Sen de benim gibi başarmak zorunda kalcak şekilde doğanlardan birisin demek... Benim de babam ben 1.5 yaşımdayken 125 uyku hapı içip intihar etti. "Nasıl başardınız diyorlar ya?" gülüyorum. Çünkü başka seçeneğim yoktu ki :) Gemilerimi yakmışlardı yani...
Gemilerimi yakmışlardı. VE ben bu hayata daha çok tutundum. Teşekkürler Zynep'çim.

Dip Not : Mümin SEKMAN, Türkiye'nin en çok satan kişisel gelişim yazarı ve sayılı eğitmenlerinden biridir.