Osmanlı ve Çin İşkenceleri

• Konbuyu başlatan Feveran Estomp
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler kategorisinde Feveran Estomp tarafından oluşturulan Osmanlı ve Çin İşkenceleri başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 33,314 kez görüntülenmiş, 109 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler
Konu Başlığı Osmanlı ve Çin İşkenceleri
Konbuyu başlatan Feveran Estomp
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ZamanZede
C

ContaQ

Kullanıcı
18 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
www.turkcemiz.net
Gülşah' Alıntı:
Contaq;
şunu demek istemiştim: bilindiği gibi Türklük kavramı derken bizim asıl topraklarımız karışık yani göçebe hayattan yerleşik hayata geçerken değişik yerleri seçmiş ve yerleşmişiz. Ve tabi ki bu topraklar için savaşlar vermişiz. Bu savaşlar sonucunda işkence yapılmış olduğu doğrudur. Bunu Osmanlı Devleti de yapmıştır.

Ve bazı padişahlarımızın anneleri/eşleri yabancı uyrukludurlar demek istemiştim. :)
Tamam şimdi oldu :) İşkence zaten masum insanlara yapılmadığından cok kötü gibi bir şey söyleyemem... Sucu ispatlanmış insanlara en caydırıcı ceza verilmelidir.Hatta teşhir bile edilmelidir bence...Osmanlıda yapmıştır yapılmalıdır da bence. Günümüzden bir örnek insanı baldır kısmından bıçaklayan kimseler birkaç gün nezarette yattıktan sonra çıkıyorlar ve toplumu tehdit etmeye devam ediyorlar bu fare işkencesi bir tanesine uygulansa bu tür olayların tekrarlanacağını sanmıyorum.

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
ContaQ' Alıntı:
Tamam şimdi oldu :) İşkence zaten masum insanlara yapılmadığından cok kötü gibi bir şey söyleyemem... Sucu ispatlanmış insanlara en caydırıcı ceza verilmelidir.Hatta teşhir bile edilmelidir bence...Osmanlıda yapmıştır yapılmalıdır da bence. Günümüzden bir örnek insanı baldır kısmından bıçaklayan kimseler birkaç gün nezarette yattıktan sonra çıkıyorlar ve toplumu tehdit etmeye devam ediyorlar bu fare işkencesi bir tanesine uygulansa bu tür olayların tekrarlanacağını sanmıyorum.
Yahu bir insanın 'suçlu'olması o insana işkence yapılmasını onaylamazki.
Caydırıcı ceza olarak işkenceyi baz almanız günümüz dünyası için çağ dışı.
Kusura bakmayın işkencenin her türüne karşıyım.
Teşekkür ederim.

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
ContaQ' Alıntı:
Gülşah' Alıntı:
Contaq;
şunu demek istemiştim: bilindiği gibi Türklük kavramı derken bizim asıl topraklarımız karışık yani göçebe hayattan yerleşik hayata geçerken değişik yerleri seçmiş ve yerleşmişiz. Ve tabi ki bu topraklar için savaşlar vermişiz. Bu savaşlar sonucunda işkence yapılmış olduğu doğrudur. Bunu Osmanlı Devleti de yapmıştır.

Ve bazı padişahlarımızın anneleri/eşleri yabancı uyrukludurlar demek istemiştim. :)
Bu yorumunuza katılamayacağım.
İşkenceyi savunmadım ve savunmuyorum ama yapılanları inkar da etmiyorum
Buna Çin işkenceleride dahildir....

C

ContaQ

Kullanıcı
18 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
www.turkcemiz.net
Katılmamanız normaldir. Hümanist yaklaşıyorsunuz konuya. Ben yapıca biraz daha gaddarım galiba...Kendimi geliştirebileceğim bi yerde olduğumdan bu konuya eğilmeliyim sanırım.

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
ContaQ' Alıntı:
Katılmamanız normaldir. Hümanist yaklaşıyorsunuz konuya. Ben yapıca biraz daha gaddarım galiba...Kendimi geliştirebileceğim bi yerde olduğumdan bu konuya eğilmeliyim sanırım.
Aslında hümanizmle alakası yok konuya kendi adıma yaklaşımımın
Keza sizin durumunuzla ilgili teşhiste bulunmak haddim değil
Umarım kendinizi istediğiniz yönde geliştirebilirsiniz.

N

nil.dilek

Kullanıcı
8 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
5- suçlunun sığabileceği bir çukur kazılır ve suçluya tıkabasa yemek yedirilirmiş...dışkısını da o çukura yapmak zaorunda kalan adam bir süre sonra dışkılarının bedenini çürütmesiyle ölürmüş...

Bu işkence türünü metal fırtına adlı kitapta okumuştum kitabın sonunda kötü adamın ölüm şekliydi...

F

Feveran Estomp

Kullanıcı
6 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
Paylaştığım bilgileri "olmaz , Osmanlı böyle bir şey yapmaz , imkansız , Osmanlı böyle bir zulüm yapmazdı" diyerek eleştirenler olmuş geçen süre zarfında. Bunlar kanıtlanmış ve hatta turistik amaçlı bir kalede , manken karakterler aracılığı ile canlandırmaları yapılmış bilgilerdir. Lütfen gereksiz yere tartışmayın!

C

ContaQ

Kullanıcı
18 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
www.turkcemiz.net
Feveran Estomp' Alıntı:
Paylaştığım bilgileri "olmaz , Osmanlı böyle bir şey yapmaz , imkansız , Osmanlı böyle bir zulüm yapmazdı" diyerek eleştirenler olmuş geçen süre zarfında. Bunlar kanıtlanmış ve hatta turistik amaçlı bir kalede , manken karakterler aracılığı ile canlandırmaları yapılmış bilgilerdir. Lütfen gereksiz yere tartışmayın!

Haklısınız özgürlükler ülkesi Amerika dediğimiz yerde de insanlar elektrikli sandalyelere bağlanıyor. Dünya toz pembe değil malesef bizlerde iyilik melekleri değiliz.Burda  bence amaç Osmanlıyı karalamak kötülemek değil bilgi paylaşımında bulunmaktı.Zaten karalamaya kalksak ilk tokadı tarihimizden yeriz.

ZamanZede

ZamanZede

Kullanıcı
22 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
En güzel işkence stili bence zamansızlık...

bkz. Zindanda Şahlanış - Yavuz Bahadıroğlu...