Osmanli tokati nerden geliyor biliyor musunuz?

• Konbuyu başlatan nehir
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler kategorisinde nehir tarafından oluşturulan Osmanli tokati nerden geliyor biliyor musunuz? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 12,526 kez görüntülenmiş, 42 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler
Konu Başlığı Osmanli tokati nerden geliyor biliyor musunuz?
Konbuyu başlatan nehir
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan kevser gür
K

kabeka

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
16
İstanbul
harika bir şey
beni bilgime göre ön saflarda duruyorlardı
gelen atları tokat atıp yerele bir ediyorlardı
ama doğrusu seninkidir herhalde
teşekkürler ;)

K

kelem

Kullanıcı
11 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
tekirdağ
nehir' Alıntı:
Osmanli zamaninda ordu cesitli birliklerden olusurmus. O birliklerden biride Tokatci grubu imis.
Tokatci denilen askerler devsirmelerden olusur ve gayet iri yapili, iri elli kisilermis.
Bunlarin ozel calisma salonlari varmis. Salonlarda mermerden yapili olan buyukce kolonlar varmis.
Tokatcilar bu mermer kolonlari tokatlayarak ellerini daha da gelistirirlermis.
Savas sirasinda ordunun en arkasinda bulunur savasin sonlarina dogru hizla savas alanina girer ve bitkin durumda olan dusman askerlerini tek tokat darbesiyle yerle bir ederlermis.
Tokat attiklari kisinin yuzunu iceri cokertir ve beyin kanamasi gecirmesine sebep olarak oldururlermis.

İşte meşgur Osmanlı Tokatı  hikayesi

C

Conqueror

nacizane bu tokatla ilgili bir iki şey de ben ekleyim. tokatın vuruş tarzı ve çalışma tarzı farklıdır arkadaşlar. tokat atılırken bilekten değil. omuzdan gelen bir tokat hareketi var.
ve sakın evde demeneyin bileğinizi kırabilirsiniz. :D :D

C

crnkcclr

Kullanıcı
25 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
bu konu daha önceden paylaşılmıştı sanırım...

I

ilenay

Kullanıcı
28 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
evet arkadaslar elleri nasırlassada mermerlere ellerni vururlarmıs

M

M

Kullanıcı
31 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
hikayenın buradan geldiğini hiç bilmıyordum..Paylaşım için teşekkürler.. ;)

R

reddy_13

Kullanıcı
16 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
Konya
hey maşşallahhhh kürek gibi elleri varmış atalarımızın da haberimiz yokmuş... :)

A

ArcShotTR

Kullanıcı
25 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
Samsun
bunlardan ordunun en önündede olur diye biliyodum ben hatta amaçlarıda savaş sırasında ilk gelen atlıları etkisiz hale getirmekMİŞ. hangisi doğru :S?

B

baharat

Kullanıcı
21 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
işte budur tek vuruşla ölüm
teşekkürler

V

vega

Kullanıcı
24 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Diyarbakır
bildiğim kadarıyla zihinsel açıdan engelli olan kişilerden oluşan bir grupmuş bu tokatlı grubu bundan dolayı onlara silah verilemeyeceğini bilen yaratıcı osmanlılar onları böyle birşeye yönlendirmişler  tarih hocası söledi valla ben onun yalancısıyım :eek: