orada durmayın,harekete geçin .Hayat sürprizlerle dolu.

• Konbuyu başlatan ozlem71
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde ozlem71 tarafından oluşturulan orada durmayın,harekete geçin .Hayat sürprizlerle dolu. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,019 kez görüntülenmiş, 13 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı orada durmayın,harekete geçin .Hayat sürprizlerle dolu.
Konbuyu başlatan ozlem71
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan SedatEE
O

ozlem71

Kullanıcı
3 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
adana
ikiz kardeşlerden biri sonsuz bir iyimser,öbürü müthiş bir kötümsermiş.Anneleri kardeşlere ,ahırda onlar için bir sürpriz olduğunu söylemiş.Kötümser iyimserden önce ahıra koşmuş.Kapıyı açmış ve içerisinin at pisliğiyle dolu olduğunu görmüş.Hemen dışarı çıkmış ve yüksek sesle söylenmiş:”Şuna bak.Bu ahırda at pisliğinden başka birşey yok.”Bu arada öbür kardeş de sürprizi görmek için ahıra gitmiş.Aradan bir saat geçipte dönmeyince annesi kaygılanmış ve oğlunun ne yaptığına bakmak için ahıra gitmiş.Ahıra yaklaşınca onun bağıra çağıra şarkı söylediğini duymuş.Kapıyı açıpta bakınca ne görsün?Oğlu kan ter içinde yerdeki at pisliğini temizliyormuş.Annesi ne yaptığı sorunca”Burada bu kadar at pisliği olduğuna göre, buralarda bir yerde bir midilli olmalı”yanıtı vermiş.
hayatta bir anda iyi birşeyler var,ama onları arayıp bulmamız gerek.

E

etki84

Kullanıcı
10 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
uşak
herşeyi dozunda yapmalıyız bence fazla iyimser olursak veya fazla kötümser olursak bu milletin hali  ne olur sonra:)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Bir midilli pisliğin içerisinde görünmez bir halde olabilirmiki.
Orası nasıl bir ahırdır öyle. Hem anne neden çocukları kandırmış sürpriz ne ?
Ve buradan çıkıcak ders ne ?
Yav bir kerede şöyle mantığa uygun bir durumdan yaklaşılsa bir dişimi kırıcam.

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
Hayatta bazı şeyleri görmek o kadar da basit değil. Yani bilmiyorum farklı dünyalarda mı yaşıyoruz ama yapmak istediğim çok şey olmasına rağmen hiç birini yapamıyorum bu dünyada. Çünkü bir sürü gereksiz iş var fazladan yapmam gereken.

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ya at ahırı var, atları mı yok da at pisliği bu kadar şaşırtıyor anlamadımki! Valla öyle bir yeri görüp temizlemem, sürpriz neyse direk söylesin alayım gideyim. Ne olduğu belli olmayan bir sürpriz için ahır niye temizleyelim dimi..:))

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
dideM' Alıntı:
Ya at ahırı var, atları mı yok da at pisliği bu kadar şaşırtıyor anlamadımki! Valla öyle bir yeri görüp temizlemem, sürpriz neyse direk söylesin alayım gideyim. Ne olduğu belli olmayan bir sürpriz için ahır niye temizleyelim dimi..:))
;D

Çok realist bir yaklaşım olmuş. :)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
dideM' Alıntı:
Aferin :d Ondan sonrada karamsar oluyoruz. Olacak işmi bu yav. Pislik temizledinmi oh ne güzel iyimser oluyon. Len ben manyakmıyım, bu ne saçma bir durum deyipte başka bir duruma girince. Ay ne kadar kötümsersin neden ? Pislik temizlemediğin için. Belki içinde boncuk bulucan değilmi ama gibi bi durum çıkıo.

M

muraturkom

ozlem71  / çok ihtiyacımız var özlem yatmaktan sırtımız nasırlaştı

Hareket bizi başarıya taşır.
  Rüzgar estiğinde yel değirmenleri de dönmek zorunda kalır,buğday da un olmak durumundadır.
  Deprem olduğunda binalar dağlar denizler de hareket etmek zorunda kalır.Hayır biz bu hareketin dışındayız bizi ilgilendirmez diyemezler.
  Yağmur yağdığında insanlar sokakta yavaş yürümek yerine koşmak zorunda kalırlar.
  İşte bütün bu etkilenmeler günlük hayatımızın içinde olup duruyor.
  Kişi mevcut halini bozmaktan genelde uzak durur.Bilmez ki yaşamında değişiklik yaparak aynı yağmurun depremin yaptığı gibi çevresindeki bir çok insanı(kardeş arkadaş komşular akrabalar)olumlu anlamda etkileyecek.çevresindekilerin de yaşça büyük küçük fark etmez tavırları farklılaşmaya başlar daha çok sevilir ve sayılırsınız. Sizinde  başkalarının örnek almaya sizin gibi olmaya çalışacaklarını tahmin edemezsiniz ama öyle

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Konuya ,bağlantı şekline ve çıkarılan sonuca hayran kaldım  :p

A

agokalper

Kullanıcı
9 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
valla ben burdan bi ders çıkaramadım doğrusu  :D :D

M

Meltem83

Kullanıcı
24 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Harun, seninle ayni fikirdeyim, o yasadigin dünyada yanliz degilsin kardesim.

O

ozlem71

Kullanıcı
3 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
adana
güzel şeylere kolayca yaklaşılacağını mı sanıyorsunuz.her güzel şeyin elimizin altında olduğunu mu..veya her kötü şeyin ille de kötü şeyler doğurduğunu mu .sizden ricam ''olabilir yada olmayabilir'' adlı öyküyü mutlaka okumanız.

U

UNKAPANI

Kullanıcı
3 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
agokalper' Alıntı:
valla ben burdan bi ders çıkaramadım doğrusu  :D :D
Al benden de o kadar  :-\ Bu iyimserlik değil ki ama bence anne, çocuğa ahırı temizletmek için değişik bir yöntem bulmuş  ;D  ;D
Şimdi ben kötümser mi oluyorum düşünceye bak  ;D  ;D