Ofiste bir gün..

• Konbuyu başlatan senarist081
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Mizah kategorisinde senarist081 tarafından oluşturulan Ofiste bir gün.. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,014 kez görüntülenmiş, 18 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Mizah
Konu Başlığı Ofiste bir gün..
Konbuyu başlatan senarist081
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan MENEKŞE
S

senarist081

Kaan her zamanki yalancı telaşla ofise girer.
ŞEF: Ooo, Kaan bey nerelerdesiniz? Kötü bir şey olmamıştır inşallah... (Yine gec geldi hıyar.)

KAAN: Sormayın müdür bey, başıma neler geldi bir bilseniz! (Ulan bu da beni her gün kapıda bekliyor herhalde...)

ŞEF: Hayırdır n'oldu? (Gözleri kan canağı, akşam odun gibi içmiş bu hıyar!)

KAAN: Efendim dün halamın oğlunun evinde kaldım, gecenin vakti karakola düştük maalesef. (İnandı galiba. İsterse detay sorsun, yol boyunca hikaye düşündüm.)

ŞEF: (İnanmış gibi yaptım ya, gözleri parladı. Yol boyunca yalan düşünmüştür zaten.) Allah Allah geçmiş olsun, gelin oturun şöyle... (Hala leş gibi içki kokuyor it!)

KAAN: (O kadar da sakız ciğnedik ama kokuya uyandı galiba lavuk) Şimdi efendim, benim dayımın oğlu (lan demin halamın oğlu mu demiştim yoksa?) kedi ticaretiyle uğraşıyor...

ŞEF: (Oha! Uydurduğu mesleğe bak) Aaa, cok ilginç bir iş. Para bırakıyor mu bari...

KAAN: ( Sanane lan parasından) Sokak kedisi değil efendim, amcamın oğlu (Lan valla iyice karıştırdım. Amcaoğlu muydu, dayıoglu mu?) Van kedisi satıyor.

ŞEF: Eee, n'olmus, kedi mafyasıyla başı derde mi girmiş? (Lafı soktuk ama anlayacak adam nerede?)

KAAN: (Espri yapti hayvan) Yok efendim, öyle değil. Şimdi teyzemin oğlu (Ulan şuna baştan kuzen desene, iş iyice moka sardı) Van kedisi satıyor. İstanbul'da bu işi sayılı adam yapıyor biliyorsunuz...

ŞEF: Bu meslek dalını ilk kez sızden duydum, sayisini bilemiycem. (Yahu, laf sokmaya calışacağıma kafayı ucsam ya şuna... Neyse sakinleşeyim)

KAAN: Neyse beyefendi, diğer satıcılardan biri, sokak kedilerini toplayıp gözlerine lens takıyormuş meğer (uctuk mu ki?) sonra da değişik göz renkleri var diye Van kedisi olarak satıyormuş.

ŞEF: (Vay ki vay, vay ki vay! Bu itin idrarını tahlile göndericem, alkol kafası degil bu) Bakin siz şu sahtekarlara...

KAAN: Kesinlikle haklısınız efendim, neler var. Baksanıza, sen tut hayvanların gercek gözünün üstüne renkli lens tak, sonra da Van kedisi diye sat... (Kesin abarttık)

ŞEF: (Onu anladık eşsek sıpası, gerisinde ne yumurtlayacan ben onu merak ediyorum) Sizin kuzenin ne alakası var ki bununla? (Kuzen dedim ya, sevindi, gözleri parladı. Salak...Salaak... Salaaak...)

KAAN: (Kuzen dedi, valla kuzen dedi. Kurtuldum stresten) Efendim, İstanbul'da ne kadar Van kedisi ticareti yapan varsa topluyorlar...

ŞEF: Doğru ya, zaten sayılı... (Bunu dövmek de kesmeyecek, ne yapsam acaba?)

KAAN: Aynen öyle beyefendi. Neyse, evdeyim diye beni de aldılar. (Of be, kurtulduk galiba)

ŞEF: (Karşı saldırının zamanı geldi), Neyse olayın ayrıntılarını okuruz gazetelerden, ilginc olay, kesin haber olur. (Bakalım nasıl karşılayacak?)

KAAN: (Bunu da hesapladim dallama, ulan ne zekiyim be...) Yok efendim, yapanlar bulundu. Sonra araya bir sürü insan girdi, bizim yeğen (hay anasını mictik) de sucsuz olduğu için, ticari itibarı sarsılmasın diye gazetelere yansımayacak olay...
ŞEF: (Bak, bak, bak. Yavşaga bak! Analitik düşünüyor ya, bunu da hesaplamış. Analitik kötek atıcam bu deveye) Neyse, geçmiş olsun. Siz bugün eve gidin, iyice bi dinlenin isterseniz. Moraliniz bozulmuş, uykusuz kalmışsınız... (Lan bi git, daha kapida yersin ucan tekmeyi. Bu sefer girişmezsem serefsizim)

KAAN: (Hisar'da manitalar bekliyor, tabii giderim kerizim. Lan bu lambayı da müdür yapmışlar ya buraya, helal olsun valla. He he he...) Sağolun, aslında iyi değilim, dinlensem gercekten iyi olur... (Lan herif saatini falan cıkarıyor, odunu yiyecez galiba, vazgecelim) Ama gece ne güne duruyor ki beyefendi, gece dinlenirim. Zaten gec geldim, arkadaşlara da ayıp oldu...

ŞEF: (Saati boşuna cıkardık, uyandı hayvan) E hadi yerinize gecin o zaman. Tekrar tekrar geçmiş olsun. (İsten kovmak tatmin etse, dakikada kovucam da, dövmem lazım, şöyle evire cevire dövmem lazım ki hıncımı alabileyim. Neyse bir dahaki sefere)

KAAN: Sağolun efendim, anlayışınıza teşekkür ederim (Lan gitse miydim ki? Saati oylesine cıkardı belki de...)

S

senarist081

bıldırcın' Alıntı:
;D ;D ;D ;D ;D
Alıntı mı bu Tarık?
Evet alıntı..Buna benzer buradaki ortamımızı anlatan piyes şeklinde bir şey düşünüyorum kaç zamandır da vaktim olmamıştı ama en yakın zamanda bunu sizlerle paylaşmak amacındayım..

B

bıldırcın

senarist081' Alıntı:
bıldırcın' Alıntı:
;D ;D ;D ;D ;D
Alıntı mı bu Tarık?
Evet alıntı..Buna benzer buradaki ortamımızı anlatan piyes şeklinde bir şey düşünüyorum kaç zamandır da vaktim olmamıştı ama en yakın zamanda bunu sizlerle paylaşmak amacındayım..
Bence çok zekice hazırlanmış bir yazı..
Eminim senin hazırlayacağın yazı bundan daha güzel olur
Zeka çok maşallah taşıyor :D

S

senarist081

bıldırcın' Alıntı:
senarist081' Alıntı:
bıldırcın' Alıntı:
;D ;D ;D ;D ;D
Alıntı mı bu Tarık?
Bence çok zekice hazırlanmış bir yazı..
Eminim senin hazırlayacağın yazı bundan daha güzel olur
Zeka çok maşallah taşıyor :D
Sağol da bu kadar iyisini yazabilirmiyim,pek sanmıyorum.. :-\

S

sterious

Kullanıcı
28 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
muhteşem bişey ;D

tebrikler yazana müthiş bi kabiliyet değerlendirilmesi lazım

R

roze

KAAN: Sağolun efendim, anlayışınıza teşekkür ederim (Lan gitse miydim ki? Saati oylesine cıkardı belki de...)
Daha ne düşünüyor ya  ;D ;D ;D
Tşkler Senarist.

D

diloş

Kullanıcı
8 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
çok süper olmuş yaaa teşekkürler paylaşımın için senarist çok güldüm akşam akşam :D :D

M

MENEKŞE1

Kullanıcı
22 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
GİRESUN
AY ÇOK GÜZELDİ GÜLMEKTEN YÜZÜ M KIRIŞICAK