NLP nedir VE neden NLP ?

• Konbuyu başlatan mehmetd
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kim, Neyi, Nasıl Başardı? kategorisinde mehmetd tarafından oluşturulan NLP nedir VE neden NLP ? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 17,993 kez görüntülenmiş, 45 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kim, Neyi, Nasıl Başardı?
Konu Başlığı NLP nedir VE neden NLP ?
Konbuyu başlatan mehmetd
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan hayalhane
G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
tutankhamon' Alıntı:
evet seninle hemfikirim gülşah kesinlikle nlp seminerlerine katılım gösterilmeli ve imkanı olanlarda bence terapilerinede katılmalı
Evet ama biraz pahalı bir eğitim ve gerçekten inanarak yapılmalı ve uygulanması gereken bir eğitim.
Çünkü sertifika programı şeklinde veriyorlar eğitimi ve eğitim bitiminde sertifika yurtdışı bağlantılı olarak geliyor. :)

Ben henüz böyle bir eğitime katılamadım ama henüz katılamadım  :)
Çok isterdim...

T

tutankhamon

Kullanıcı
15 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
16
Bursa
ben daha pek araştıramdım fiyatı hakkında bilgin varmı

E

efza

Kullanıcı
26 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Gülşah' Alıntı:
tutankhamon' Alıntı:
evet seninle hemfikirim gülşah kesinlikle nlp seminerlerine katılım gösterilmeli ve imkanı olanlarda bence terapilerinede katılmalı
Evet ama biraz pahalı bir eğitim ve gerçekten inanarak yapılmalı ve uygulanması gereken bir eğitim.
Çünkü sertifika programı şeklinde veriyorlar eğitimi ve eğitim bitiminde sertifika yurtdışı bağlantılı olarak geliyor. :)

Ben henüz böyle bir eğitime katılamadım ama henüz katılamadım  :)
Çok isterdim...
evet bende merak ettim fiyatını

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Geçen yıl yaklaşık 1.500,00 YTL civarındaydı ama tabii aldığın programa ve eğitim veren kişiye göre değişiyor sanırım  :)

Eğer istekliysen ön aşama olarak kitaplarını okuyara ve belirtilen test şeklindeki çalışma programını uygulayarak başlayabilirsin.
Böyle sertifika programına katıldığında daha verimli olur ve hatta eğitim bile verebiliyorsun ama yanlış hatırlamıyorsam 3 eğitimden geçiliyordu  bunun için.

T

tutankhamon

Kullanıcı
15 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
16
Bursa
teşekkürler gülşah gerçekten pahalı bi eğtimmiş şu nlp yi bi dahamı sorgulasak ne acaba o kadar faydalı bi şey değilmidir

T

tutankhamon

Kullanıcı
15 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
16
Bursa
ne teşekkürü efza nlp yi ben bulmadımki

E

efza

Kullanıcı
26 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
olsun abi bilgilendirdin bizi çok saol  :D sen yinede bulmuş kadar oldun

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
tutankhamon' Alıntı:
teşekkürler gülşah gerçekten pahalı bi eğtimmiş şu nlp yi bi dahamı sorgulasak ne acaba o kadar faydalı bi şey değilmidir
Olur mu hiç bence çoook faydalı bir eğitim ama tabi kendi düşünceme göre  :)
Evet pahalı ama dediğim gibi çok ünlü eğitimcilerin,özellikle de bu konuya emek,zaman vermiş eğitimcilerin kitapları var onlardan da bakarak NLP yöntemini kendine uygulayabilirsin.

Türk yazar olarak bildiğim 2 kişi var ama bir çok yazar vardır; Oğuz Saygın ve Cengiz Semercioğlu'nun sade bir dil ve yötemlerle hazırlamış olduğu kitaplar var. :)

T

tutankhamon

Kullanıcı
15 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
16
Bursa
tamam gülşah ne kızıyon ben şakasına söyledim mutlaka katılacam

T

tutankhamon

Kullanıcı
15 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
16
Bursa
estağfurullah ne demek kızmak haddimemi istediğin zaman kızabilirsin ama ciddiyim kesin katılacam

A

agokalper

Kullanıcı
9 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
Türkçesi Sinir Dili Programlaması olarak çevrilen NLP, bireyin istediklerini elde etmesine imkân veren bir düşünce, uygulama ve davranış biçimidir.
İnsanı bir bilgisayara benzetirsek NLP, bu bilgisayarı nasıl kullanacağımızı öğreten bir teknolojidir. Her bireyin sahip olduğu potansiyelin nasıl daha etkin kullanılacağını gösteren modellerden ve stratejilerden oluşur.
NLP Kişinin Kendisiyle ve Diğer İnsanlarla İletişimidir…
NLP Bir Davranış Biçimidir… Merak, macera hissi, neyin öğrenmeye değer olduğunu ve iletişimde neyin insanları etkilediğini öğrenme arzusu ile yaşama, kaçırılmaz bir öğrenme fırsatı olarak bakar.
NLP Bir Yöntemdir… Her davranışın uyduğu bir yapı vardır. Bu yapıyı öğrenebilir, değiştirebilir ve modelleyebiliriz. Duyularımızla da hangi davranışın yararlı ve etkili olduğunu anlayabiliriz. NLP kendimizin ve başkalarının dünyayı nasıl anladığını açıklar. Şu an dünyada kişisel gelişim alanındaki en gelişmiş teknolojidir.
NLP Bir Teknolojidir… NLP’ yi öğrenen kişi algılarını ve bilgilerini bir zamanlar imkânsız gibi görünen sonuçlara ulaşmak için organize edebilmeyi öğrenir.

gerçektende bu eğitimi alan varmı, varsa biraz detaylandırabilirmi bizleri?

U

UNKAPANI

Kullanıcı
3 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
NLP nin eğitimini almadım ama,genelde şirket çalışanlarının performanslarını arttırmak için şirketler tarafından tercih edildiğini biliyorum.