NEDEN, NEDEN?

• Konbuyu başlatan tigerlook21
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler kategorisinde tigerlook21 tarafından oluşturulan NEDEN, NEDEN? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,126 kez görüntülenmiş, 13 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler
Konu Başlığı NEDEN, NEDEN?
Konbuyu başlatan tigerlook21
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan agokalper
tigerlook21

tigerlook21

Kullanıcı
3 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
Diyarbakır
1-Neden bozulan otobüsün yolculari bizim otobüsümüze
aktarildiginda, onlara mültecilermis gibi bakariz?

2-Neden her gördügümüz haritada hemen Türkiye'yi bulmaya

çalisiriz? Millet olarak dünyada kaybolma kompleksimiz mi vardir?

3-Neden insanlar birbirlerine sarilinca saga-sola sallanirlar?

NOT: ALINTIDIR..

4-Neden ögrenciler ilkögretimin besinci sinifina kadar ögretmene 'ögretmenim' diye seslenirken, altıncı sinifta bir anda 'hocam' diye seslenmeye baslarlar?

5-Neden sinavlarda '4 yanlis bir dogruyu götürür' seklinde bir uygulama ile ögrenciler cezalandirilirlar da'4 dogru bil, bir dogru da bizden' seklinde bir kampanya baslatilip, zekaya ve riske girme cesaretine ödül verilmez?

6-Neden insanlar kapali bir alandan yagmur yagan alana çikinca kafalarini egerler? Yagmura duyulan saygidan midir, yoksa ondan tirstigimiz için midir?

7-Neden ! dükkanini kapatip giden esnaf, kapiya '10 dakika sonra dönücem' yazar, ne zaman gittigini nasil anlarız?

8-Televizyona çikan insanlar neden kendilerini Türkiye'deki bütün insanlarin izledigini sanirlar? Örn: Su anda 70 milyon kisi bizi izliyor...

9-Neden gözlerinden öperim denir? Insan vücudunda öpülecek daha uygunsuz bir yer var midir? Kimse kimseyi gözünden öpmüs müdür?

10-Dügünlerde neden 'Dom Dom Kursunu' ile göbek atilmaktadir.'Bir avci vurdu beni, bin avci beni yedi' gibi sözler esliginde kendinden geçen baska milletler var midir?

11-Neden bazi kizlarimiz sirin bir hayvancagiz gördüklerinde 'ay inanmiyorum!' derler, inanilmayacak olan nedir?

12-Cumartesi ve Pazartesi'nin neden kendi isimleri yoktur?

13-Dolmuslardaki fiyat tarifesinde 'en kisa mesafe' neden 'indi-bindi' olarak tabir edilir? Önce inilip, sonra mi binilir? Bir terslik yok mudur?

14-Bir programi kurarken neden 'kabul ediyorum' ya da 'kabul etmiyorum' seçenekleri vardir? O ! kadar parayi bayilip bir bilgisayar programi satin aldiktan sonra 'kabul etmiyorum' seçenegini isaretleyen bir takim saf kisiler mevcut mudur?

15-Bulmacalarda boru sesinin karsiligi neden hep 'ti'dir? Bulmacalari hazirlayan arkadaslar hiç 'ti' diye ses çikaran boru görmüsler midir?

16-Ipana 7 reklamindaki kiza 'Ne zamandan beri Ipana 7 kullaniyorsun?' diye soran doktor, Ipana 7'nin yeni bir ürün oldugunu ve reklamdan sadece bir kaç gün önce piyasaya çiktigini bilmemekte midir?

17-Neden futbol takimi olan Ajax'Ayaks' diye okunur da temizlik ürünü Ajax 'Ajaks' diye okunur?

18-Neden ilanlarda 'doktordan temiz araba' diye yazilir? Hipokrat yemininde 'arabami temiz kullanacagim' seklinde bir madde mi vardir?

Ç

çiçek

Kullanıcı
4 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
koptum yah :ahah

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
1-Neden bozulan otobüsün yolculari bizim otobüsümüze
aktarildiginda, onlara mültecilermis gibi bakariz?
Mültecilermiş gibi bakmamız için otobüsü sahiplenmiş olmamız gerekir. Ayrıca rahatımızı bozabilecek her dış etkene bu gözle bakarız. Mesela sınıfa yeni gelen öğrenci ;D

2-Neden her gördügümüz haritada hemen Türkiye'yi bulmaya
çalisiriz? Millet olarak dünyada kaybolma kompleksimiz mi vardir?
Harita doğrumu diye kontrol etmek için  ;D
Çünkü ülke olarak sadece türkiye'yi biliyoruz o yaşlarda. Nereye bakalım, ugandaya mı bakalım nerdeymiş diye.

3-Neden insanlar birbirlerine sarilinca saga-sola sallanirlar?
Sarıldıklarında bir denge kaybı yaşanır. Dengeye gelen kadar sallanırlar.

4-Neden ögrenciler ilkögretimin besinci sinifina kadar ögretmene 'ögretmenim' diye seslenirken, altıncı sinifta bir anda 'hocam' diye seslenmeye baslarlar?
Racon öyledir. Ortaokullu olunca seviye atlarsın :)

5-Neden sinavlarda '4 yanlis bir dogruyu götürür' seklinde bir uygulama ile ögrenciler cezalandirilirlar da'4 dogru bil, bir dogru da bizden' seklinde bir kampanya baslatilip, zekaya ve riske girme cesaretine ödül verilmez?
Bilmedikleri soruları sallamasınlar diye :)

6-Neden insanlar kapali bir alandan yagmur yagan alana çikinca kafalarini egerler? Yagmura duyulan saygidan midir, yoksa ondan tirstigimiz için midir?
Tamamen piskolojik. Ama nedenini bilemiyorum.

7-Neden ! dükkanini kapatip giden esnaf, kapiya '10 dakika sonra dönücem' yazar, ne zaman gittigini nasil anlarız?
Ne yazaydı, az sonra geliyorummu yazsın  ;D Hem hadi diyelimki 15.25 de geliyorum yazdı, saatlerimizin aynı olduğunu nasıl anlayacağız. TRT saati referans mı olsun  ;D

8-Televizyona çikan insanlar neden kendilerini Türkiye'deki bütün insanlarin izledigini sanirlar? Örn: Su anda 70 milyon kisi bizi izliyor...
Reklamın iyisi kötüsü olmaz. Bazen abartı yapılabilir. Ama bir keresinde şu anda 2 trilyon insan bizi izliyor demişti ona ölmüştüm gülmekten. Sonra soda içtim tekrar canlandım.

9-Neden gözlerinden öperim denir? Insan vücudunda öpülecek daha uygunsuz bir yer var midir? Kimse kimseyi gözünden öpmüs müdür?
Zaten çok yapılan bir şey olmadığı için. Mektubun sonuna yazılır genelde. Yanağından öperim demenin ne anlamı var  :)

10-Dügünlerde neden 'Dom Dom Kursunu' ile göbek atilmaktadir.'Bir avci vurdu beni, bin avci beni yedi' gibi sözler esliginde kendinden geçen baska milletler var midir?
O şarkıyı bir de farid farjad abimizden dinleyin. Bakalım neler hissedeceksiniz  ;D

11-Neden bazi kizlarimiz sirin bir hayvancagiz gördüklerinde 'ay inanmiyorum!' derler, inanilmayacak olan nedir?
Hayvanın şirinliği  ;D İnanmıyovuuuumm..

12-Cumartesi ve Pazartesi'nin neden kendi isimleri yoktur?
İsim isimdir. Cumarteside bir isimdir neticede. Hem diğer dillerde vardır.

13-Dolmuslardaki fiyat tarifesinde 'en kisa mesafe' neden 'indi-bindi' olarak tabir edilir? Önce inilip, sonra mi binilir? Bir terslik yok mudur?
Bindi indi'nin söylenmesi zor olduğu için :)

14-Bir programi kurarken neden 'kabul ediyorum' ya da 'kabul etmiyorum' seçenekleri vardir? O ! kadar parayi bayilip bir bilgisayar programi satin aldiktan sonra 'kabul etmiyorum' seçenegini isaretleyen bir takim saf kisiler mevcut mudur?
Programın lisans sözleşmesini kabul etmeyebilirsin. Sonra da iade edersin.

15-Bulmacalarda boru sesinin karsiligi neden hep 'ti'dir? Bulmacalari hazirlayan arkadaslar hiç 'ti' diye ses çikaran boru görmüsler midir?
Demir boruya vurduğunda çıkan ses "diiiiiinnnnnnnn" diye bir sestir o yüzden.

16-Ipana 7 reklamindaki kiza 'Ne zamandan beri Ipana 7 kullaniyorsun?' diye soran doktor, Ipana 7'nin yeni bir ürün oldugunu ve reklamdan sadece bir kaç gün önce piyasaya çiktigini bilmemekte midir?
Kız avrupadan gelmiş olabilir. Bilemiyorum. Bu kızlara güven olmaz  ;D ;D

17-Neden futbol takimi olan Ajax'Ayaks' diye okunur da temizlik ürünü Ajax 'Ajaks' diye okunur?
Telaffuzla alakalı sanırım. Hem ikisine de aynı söyleseydik karışırdı  ;D

18-Neden ilanlarda 'doktordan temiz araba' diye yazilir? Hipokrat yemininde 'arabami temiz kullanacagim' seklinde bir madde mi vardir?
Doktor isminin insanda bir güven sağladığı için. Yoksa temizlikle alakası yok. Baaağyandan araba ise alınmaz. ;D ;D

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Reklamın iyisi kötüsü olmaz. Bazen abartı yapılabilir. Ama bir keresinde şu anda 2 trilyon insan bizi izliyor demişti ona ölmüştüm gülmekten. Sonra soda içtim tekrar canlandım.
hahahahahahahaaaaa offf yukarıdakilerden daha çok güldüm buna yaa  ;D ;D ;D ;D ;D

E

erdkncl

Kullanıcı
17 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
Sakarya
okadar çok neden varki bu yazıyı yazan arkadasım soruları sen sordun istersen cevabınıda sen vermek istersin  :)
güzel olmuşş

M

M e l i k e

Kullanıcı
11 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
harun yorumların çok tatlı olmuş  ;D