Nedeeeeeeen? :)

• Konbuyu başlatan syn
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Mizah kategorisinde syn tarafından oluşturulan Nedeeeeeeen? :) başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,446 kez görüntülenmiş, 25 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Mizah
Konu Başlığı Nedeeeeeeen? :)
Konbuyu başlatan syn
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan çiçek
S

syn

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
* Neden bozulan otobüsün yolculari bizim otobüsümüze aktarildiginda onlara mültecilermis gibi bakariz?

* Neden her gördügümüz haritada hemen Türkiye'yi bulmaya çalisiriz? Millet olarak dünyada kaybolma kompleksimiz mi vardir?

* Neden insanlar birbirlerine sarilinca saga-sola sallanirlar?

* Neden ögrenciler ilkögretimin besinci sinifina kadar ögretmene "ögretmenim" diye seslenirken altinci sinifta bir anda "hocam" diye seslenmeye baslarlar?

* Neden sinavlarda "4 yanlis bir dogruyu götürür" seklinde bir uygulama ile örgenciler cezalandirilirlar da; "4 dogru bil, bir dogru da bizden" seklinde bir kampanya baslatilip zekaya ve riske girme cesaretine ödül verilmez?

* Neden insanlar kapali bir alandan yagmur yagan alana çikinca kafalarini egerler? Yagmura duyulan saygidan midir yoksa ondan tirstigimiz için midir?

* Neden dükkanini kapatip giden esnaf, kapiya "10 dakika sonra dönecem" yazar, ne zaman gittigini nasil anlariz?

* Televizyona cikan insanlar neden kendilerini Türkiye'deki bütün insanlarin izledigini sanirlar? Örn: Su anda 70 milyon kisi bizi izliyor...

* Neden gözlerinden öperim denir?
Insan vücudunda öpülecek daha uygunsuz bir yer var midir?Kimse kimseyi gözünden öpmüs müdür?

* Dügünlerde neden "Dom Dom Kursunu" ile göbek atilmaktadir. "Bir avci vurdu beni, bin avci beni yedi" gibi sözler esliginde kendinden geçen baska milletler var midir?

* Neden bazi kizlarimiz sirin bir hayvancagiz gördüklerinde "inanmiyorum! "derler, inanilmayacak olan nedir?

* Cumartesi ve Pazartesi'nin neden kendi isimleri yoktur?

* Dolmuslardaki fiyat tarifesinde "en kisa mesafe" neden "indi-bindi" olarak tabiredilir? Önce inilip sonra mi binilir? Bir terslik yok mudur?

* Bir programi kurarken neden "kabul ediyorum" ya da "kabul etmiyorum" seçenekleri vardir? O kadar parayi bayilip bir bilgisayar programi satin aldiktan sonra "kabul etmiyorum" seçenegini isaretleyen bir takim saf kisiler mevcut mudur?

* Bulmacalarda boru sesinin karsiligi neden hep "ti"dir? Bulmacalari hazirlayan arkadaslar hiç "ti" diye ses çikaran boru görmüsler midir?

* Neden futbol takimi olan Ajax "Ayaks" diye okunur da temizlik ürünü Ajax "Ajaks" diye okunur?

* Neden ilanlarda "doktordan temiz araba" diye yazilir?
Hipokrat yemininde "arabami temiz kullanacagim" seklinde bir madde mi vardir?
Nedeeeeenn?

S

SUNFLOWERS

Neden bozulan otobüsün yolculari bizim otobüsümüze aktarildiginda onlara mültecilermis gibi bakariz?

* Neden her gördügümüz haritada hemen Türkiye'yi bulmaya çalisiriz? Millet olarak dünyada kaybolma kompleksimiz mi vardir?

;D ;D ;D ;D ;D ;D
TEŞEKKÜRLER  :D

B

Bülent

Bilgim dahilinde cevaplamaya çalıştım;

* Neden bozulan otobüsün yolculari bizim otobüsümüze aktarildiginda onlara mültecilermis gibi bakariz?
-Öyleler zaten.   ;D

-O fani dünyada da bir yerimiz var mı diye...

* Neden insanlar birbirlerine sarilinca saga-sola sallanirlar?
-Boşlukları doldurmak için.

* Neden ögrenciler ilkögretimin besinci sinifina kadar ögretmene "ögretmenim" diye seslenirken altinci sinifta bir anda "hocam" diye seslenmeye baslarlar?
-Harflerden tasarruf etmeyi öğrenirler.

* Neden sinavlarda "4 yanlis bir dogruyu götürür" seklinde bir uygulama ile örgenciler cezalandirilirlar da; "4 dogru bil, bir dogru da bizden" seklinde bir kampanya baslatilip zekaya ve riske girme cesaretine ödül verilmez?
-Bütün soruları bilenlerin notu, en yüksek notu geçeceği için.

* Neden insanlar kapali bir alandan yagmur yagan alana çikinca kafalarini egerler? Yagmura duyulan saygidan midir yoksa ondan tirstigimiz için midir?
-Ensemizden giren suyun sırtımıza yayılmaması için.

* Neden dükkanini kapatip giden esnaf, kapiya "10 dakika sonra dönecem" yazar, ne zaman gittigini nasil anlariz?
-10 dakikadan uzun süreceği için.

* Televizyona cikan insanlar neden kendilerini Türkiye'deki bütün insanlarin izledigini sanirlar? Örn: Su anda 70 milyon kisi bizi izliyor...
-İyimserlik işte...

* Neden gözlerinden öperim denir?
Insan vücudunda öpülecek daha uygunsuz bir yer var midir?Kimse kimseyi gözünden öpmüs müdür?
-Daha uygunsuz yerler olduğu gibi, uygunları da vardır.
Öpen vardır.

* Dügünlerde neden "Dom Dom Kursunu" ile göbek atilmaktadir. "Bir avci vurdu beni, bin avci beni yedi" gibi sözler esliginde kendinden geçen baska milletler var midir?
-Mecazi anlamdadır o.

* Neden bazi kizlarimiz sirin bir hayvancagiz gördüklerinde "inanmiyorum! "derler, inanilmayacak olan nedir?
-Kızları anlamanın zor olduğunu herkes biliyor zaten....

-Kişiliklerini bulamamış olabilirler.

* Dolmuslardaki fiyat tarifesinde "en kisa mesafe" neden "indi-bindi" olarak tabiredilir? Önce inilip sonra mi binilir? Bir terslik yok mudur?
-Kesinlikle bir terslik vardır.

* Bir programi kurarken neden "kabul ediyorum" ya da "kabul etmiyorum" seçenekleri vardir? O kadar parayi bayilip bir bilgisayar programi satin aldiktan sonra "kabul etmiyorum" seçenegini isaretleyen bir takim saf kisiler mevcut mudur?
-Olabilir. Pişmanlıklar da biz insanlar içindir.

* Bulmacalarda boru sesinin karsiligi neden hep "ti"dir? Bulmacalari hazirlayan arkadaslar hiç "ti" diye ses çikaran boru görmüsler midir?
-  ;D

* Neden futbol takimi olan Ajax "Ayaks" diye okunur da temizlik ürünü Ajax "Ajaks" diye okunur?
-Futbol ayak oyunu olduğu için "ayak's" şeklinde okunur.

* Neden ilanlarda "doktordan temiz araba" diye yazilir?
Hipokrat yemininde "arabami temiz kullanacagim" seklinde bir madde mi vardir?
Nedeeeeenn?
-Yeminde olmasa gerek ama iş icabı doktorların temiz ve düzenli olması ümit edilir.

S

SUNFLOWERS

:kahkaha :kahkaha :kahkaha
Bülent yapacağını yaptın gene :D ;D ;D ;D
Teşekkürler...

C

Conqueror

Bülent' Alıntı:
-Futbol ayak oyunu olduğu için "ayak's" şeklinde okunur.
;D ;D ;D ;D ;D ;D
süpersin bülent yaa
;D ;D ;D ;D

C

Conqueror

yok estağfirullah.
şu an ben hasetten yarıldım. bu espriyi ben niye yapmadım niye gelmedi aklıma diye.
:D :D

B

Bülent

Conqueror' Alıntı:
yok estağfirullah.
şu an ben hasetten yarıldım. bu espriyi ben niye yapmadım niye gelmedi aklıma diye.
:D :D
Estağfurullahlar benden abicim.
Rica et bir mod.'dan edit'lesin mesajı... Sen yap espiriyi...  ;)
Canın sağolsun.

C

Conqueror

bu benim çok sevdiğim ve atasözü olduğunu tahmin ettiğim bir söz :)
ya da sen direk fatihsözü diyebilirsin. bilen yoksa çaktırma ben sahipleniyim bunu. :D
başarılı olan bizden olsun demek yani. :D

B

Bülent

Conqueror' Alıntı:
ya da sen direk fatihsözü diyebilirsin. bilen yoksa çaktırma ben sahipleniyim bunu. :D
başarılı olan bizden olsun demek yani. :D
Bir şey daha öğrendim...
Teşekkür ederim.  ;)

S

syn

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
-Kızları anlamanın zor olduğunu herkes biliyor zaten....

-Kişiliklerini bulamamış olabilirler.
-Öyleler zaten.  ;D
cevaplar için ;D ;D ;D sağol bülent  sayende çok güldüm ;D ;D ;D