Ne istedi ?

• Konbuyu başlatan Harun
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Zeka Soruları ve Bilmeceler kategorisinde Harun tarafından oluşturulan Ne istedi ? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,365 kez görüntülenmiş, 19 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Zeka Soruları ve Bilmeceler
Konu Başlığı Ne istedi ?
Konbuyu başlatan Harun
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan özlem1980
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
Adamın birinin karşısına cin çıkar. Cin bu adama her zamanki klişe sorusu olan " Dile benden ne dilersen ey sahip.Ama tek dilek hakkın var" gibisinden laflar etmiş. Neyse , adamın o an aklına heycan ve panikten olsa gerek isteyecek bişey gelmemiş. (Bende sınırsız adsl e geçince indircek film bulamamıştım, o hesap.)

Cin'e demiş ki bana biraz mühlet ver, uzatmaları oynayalım. Ben sana yarın söylesem olur mu demiş. Cin iyi niyetli olduğundan tamam demiş, bugün git yarın gel , söyle isteğini.

Adam koşarak arkasına bile bakmadan annesinin yanına gitmiş. Annesine sormuş ne istiyim diye. Annesi de;

"oğlum benim gözler ne zamandır görmüyor. Söyle cine benim gözlerimi açsın"

demiş.

Adam peki demiş karısının yanına gitmiş. Karısı da bizim çocuğumuz yok,Cine söyle bizim çocuğumuz olsun demiş. Olduuuııı yavrım der gibisinden adam babasının yanına gitmiş. Baba sı da paragöz biraz. Oğlum cin den bir sürü para iste zengin olalım , orda burda yeriz paraları demiş. Adam peki baba demiş.

Neyse saat 12.00 yi geçmiş, ertesi gün olmuş gitmiş bu Cinin yanına tekrar. Uyandırmış cini sabahleyin.

Cin demiş "Eee , karar verdinmi dostum ne istiyosun ? "

Adam da evet demiş karar verdim. Adam öyle bişey istemiş ki herkesin dileği gerçekleşmiş. Ne istemiş olabilir ?

S

sibel yaman

Kullanıcı
7 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
oku oku sonuc yok merak ettim ne istemiş ya :-\

D

derman86

Kullanıcı
2 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
3 tane dilek birden istemiş olmasın ;D

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
derman86' Alıntı:
3 tane dilek birden istemiş olmasın ;D
Süperdi  cevap.Yaa ben bu sorunun cevabını  bılıyordum ama unuttum zincirleme bii istiyordu. HATIRLIYACAĞIM AMA bekleyın ;D ;D

A

ArcShotTR

Kullanıcı
25 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
Samsun
sınırsız dilek hakkı istemiş :D

S

sessiz_lik25

Kullanıcı
28 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
üç isteğide içine alan bir şey istetediği kesin.

"babam özel uçağıyla torununu gezdirirken bunu annemin görmesini istiyorum." gibi...

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Harun Türkiye Zeka Derneğin'de falan mı çalışıyorsun?Nereden buluyorsun bu soruları ;D
Gelelim cevaba mantık yürütürsek anne görmek,eş çocuk,baba para istiyor bir cümlede biraraya getirmeye çalışırsak böyle bir dilek çıkıyor,umarım doğrudur ::)
Çocuğum;babamın paralarını sayıyorken annem bunu görsün  ;)

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
ebruliyn' Alıntı:
Harun Türkiye Zeka Derneğin'de falan mı çalışıyorsun?Nereden buluyorsun bu soruları ;D
Gelelim cevaba mantık yürütürsek anne görmek,eş çocuk,baba para istiyor bir cümlede biraraya getirmeye çalışırsak böyle bir dilek çıkıyor,umarım doğrudur ::)
;D ;D ;D Süper bi cvp yaa kafadanmı yazdın yoksa baktınmı biyere..

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Zeka sorularını severim,Tübitak'ın zeka yarışmalarında ki sorularını çözmeye uğraşırım,nette bu tür sorular ve cevaplarıyla ilgilenirim.Örneğin resim,tablo incelemeyi de severim.Mantık,zeka sorusu çözme,tablo inceleme vs.insanın zekasını,konuya farklı açıdan bakmayı,görülmesi zor detayları görmeyi sağlıyor.
Bir yere baktın mı derken,buna benzer ama farklı sorulmuş bir zeka sorusu nette okumuştum,kalıp aynı sadece yüklem ve özneleri  değişikti,bu kadar ;)

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
ebruliyn' Alıntı:
;D

yok be, yabancı sitelerden bulup, Türkçeye çevirip sizlere soruyorum. Böylece daha önce hiç sorulmamış sorular geliyor.

Verdiğin yanıtta kısmen doğru, yani yanlış diyemem.sessizlik te doğru cevap vermiş. Ama benim baktığım yerde tam cevap,

Annem torununu para içinde yüzerken görsün idi. Sizinkilerde doğru sayılır  ;D

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Annem torununu para içinde yüzerken görsün
Yazdığım daha doğru bir cevap sanırım,neticede cevabı irdelersek;

Bu torun çocuk; kendi çocuğu olmayabilir,kardeşi varsa onunda olabilir,ozaman eşinin çocuk hayali gerçekleşmiyor :D
Parayı baba istiyor ama bu cevapta paranın kimin olduğu belirtilmiyor. :p

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
ebruliyn' Alıntı:
Annem torununu para içinde yüzerken görsün
Yazdığım daha doğru bir cevap sanırım,neticede cevabı irdelersek;

Bu torun çocuk; kendi çocuğu olmayabilir,kardeşi varsa onunda olabilir,ozaman eşinin çocuk hayali gerçekleşmiyor :D
Parayı baba istiyor ama bu cevapta paranın kimin olduğu belirtilmiyor. :p
ben sitenin yalancısıyım. tamam senin ki daha doğru. :)

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Yakında kilitlenir konu,hemen teşekkür edeyim ;D

R

rapunzel

Kullanıcı
3 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
hangisi daha mantıklı cvp yani..

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
maxMESA' Alıntı:
ebruliyn' Alıntı:
Yakında kilitlenir konu,hemen teşekkür edeyim ;D
rica ederim ne demek. daha kazık sorularda görüşmek dileğiyle  ;D
Kazık deyince aklıma Kazıklı Voyvoda geldi yaa hayret,hehehehhee...neyse görüşmek üzere Harun,kafayı sıyırırsam sebebi sensin,bilmiş ol ;D

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Sorunun doğru cevabı verildiğinden, soran kişide bunu onayladığından konu kilitlenmiştir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...