Mutlu yaşamak, kendini iyi hissetmek için 20 ipucu

• Konbuyu başlatan dideM
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde dideM tarafından oluşturulan Mutlu yaşamak, kendini iyi hissetmek için 20 ipucu başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 100,095 kez görüntülenmiş, 29 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı Mutlu yaşamak, kendini iyi hissetmek için 20 ipucu
Konbuyu başlatan dideM
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan crt
D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
- Her zaman dik durun, dik yürüyün.
- Yüzünüzde hep hafif bir gülümseme olsun. Surat asmayın. Surat asarak konuşmayın.
- Güzel kokun.
- Yemeklere saldırmayın. Sık ve az yiyin. Yemek yemeyi psikolojik durumlarınız için kullanmayın.
- Sabahları kendinize vakit ayırın ve bunun için bir özür yaratmayın. Ne kadar meşgul olursanız olun yarım saat için her zaman vakit vardır.
- Kendinizi geliştirin. Planlarınızı ertelemeyin. Üreten insan ışıldar.
- Kıyafet seçiminizde objektif olun. Başkasına değil kendinize yakışanı giyin.
- Abartmayın. Abartmak rüküşlüğe yol açabilir. Sade olan en güzeldir.
- Renk seçimlerinizde en azından günlük hayatta pastel veya tarafsız renkler tercih edin.
- Değişime açık olun. Bir gün kıvırcık, bir gün düz saçlı olmak şenliktir. Cesur olun. Ama çok da cesur değil, mor saçlar gibi.
- Çizgili, kareli, renkli kıyafetler seçerken sizi gerçekten seven, objektif birinden fikir alabilirsiniz.
- Takı seçiminizde çok dikkatli olun. Şangır şungur seçimler komik olabilir.
- Ortamına göre giyinin. Emin değilseniz yarı spor, yarı abiye seçimler kurtarabilir.
- Dedikodu yapmayın. Dedikodu yaparken çekilen insanların resimlerini görseniz bir daha asla yapmazsınız zaten.
- Müzik dinleyin, dans edin.
- Utanmayın, sosyal olun.
- İnsanları yanlış anlamayın, iyi dinleyin.
- İşyerleri insan enerjisini en çok yok eden, en kavgalı, en huzursuz yerlerdir. Bu ortamlardan kaçamıyorsanız kendinize geçici olduğunu ikna edin ve objektif durun.
- İş problemlerinizi evinize, ev problemlerinizi işinize getirmeyin. Aksi takdirde ikisinde de başarısız olabilirsiniz.
- Çizgi film, lunapark, patlamış mısır gibi çocukluktan kalma değerlerinizi yitirmeyin. Onlar sizin kaçış noktalarınızıdır.

Bige Dalkılıç

F

fıstık

Giyinmenin mutluluk üzerinde bu kadar çok etkili olduğunu bilmiyordum... Paylaştığın için teşekkürler Didem  :)

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Çoğu bayan neden makyaj yapar, şık giyinmek ister??
En önemlisi önce kendini iyi hisseder, mutlu hisseder..  ;)
Rica ederim

K

Kristal

Bayanlara önerileri çok beğendim.
Bakımlı olmak kişinin kendine saygı duymasıdır.
İllaki pahalı kıyafetler ve takılar olması gerekmez.
teşekkürler... ;)

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Kristal' Alıntı:
Bayanlara önerileri çok beğendim.
Bakımlı olmak kişinin kendine saygı duymasıdır.
İllaki pahalı kıyafetler ve takılar olması gerekmez.
teşekkürler... ;)
;)

F

fıstık

dideM' Alıntı:
Çoğu bayan neden makyaj yapar, şık giyinmek ister??
En önemlisi önce kendini iyi hisseder, mutlu hisseder..  ;)
Rica ederim
Evet haklısın ama mutlulukla ilgili yazıda giyinmek üzerinde bu kadar fazla durulduğuna ilk defa rastladım...  Kimbilir belki de yazarının mutluluğunda giyimin önemi çok fazladır..  ;)

E

esranur

Kullanıcı
19 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
fıstık' Alıntı:
Giyinmenin mutluluk üzerinde bu kadar çok etkili olduğunu bilmiyordum... Paylaştığın için teşekkürler Didem  :)
bir insan güsel giyindiği zaman kendine güveni artar böylece kendini mutlu hisseder..bunun için giyim ve mutluluk arasında ilişki vardr tabii.. :)

Y

YEŞİLAY

Kullanıcı
6 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
KESİNLİKLE DOĞRU BU BU YAZANLAR İNSANIN KENDİNİ İYİ HİSSETMESİ İÇİN GEREKLİ BENCE YA DA EN AZINDAN BENİM KENDİMİ İYİ HİSSETMEM İÇİN...

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bu yazıda sadece iyi hissetmek için değil, biraz da dışarıdan nasıl iyi görünebileceğin hakkında bilgi vermiş.

F

fıstık

esranur' Alıntı:
fıstık' Alıntı:
bir insan güsel giyindiği zaman kendine güveni artar böylece kendini mutlu hisseder..bunun için giyim ve mutluluk arasında ilişki vardr tabii.. :)
Kesinlikle  :)

L

Lier22

ama şöylede bir atasözümüz var "Ne insanlar gördüm üzerine giyecek elbisesi yok; ne elbiseler gördüm içinde insan yok"... ;)

K

Kristal

Lier22' Alıntı:
ama şöylede bir atasözümüz var "Ne insanlar gördüm üzerine giyecek elbisesi yok; ne elbiseler gördüm içinde insan yok"... ;)
Katılıyorum bu düşünceye. ;)
Ancak burada kişinin kendini daha iyi hissetmesi için öneriler anlatılıyor. :)

superisi23

superisi23

Kullanıcı
30 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
. İşte mutlu bir gün için size bazı önemli sırlar:

< Sabah henüz yataktan kalkmadan (uyandığınız an) dudaklarınıza bir gülümseme gönderin.

< Her gün kendiniz için olumlu onaylamalarla uyanmayı alışkanlık haline getirmeye gayret gösterin. Örneğin şöyle söyleyebilirsiniz: “Bugünüm aydın olsun.        Bugün evrenin bana vereceği tüm güzel mucizeleri        kabul ediyorum.”

< Pencerenin önüne gelin ve dışarıya (doğaya  bakarak) nefes alıp vermeye başlayın. Bu “nefes egzersizleri”ni, nefesinizi izleyerek gerçekleştirin. Bunu birkaç kez tekrarlayın.

< Sabahleyin eğer kendinizi çok ağır ve hareket edemeyecek kadar yorgun hissediyorsanız mutlaka egzersizle başlayın güne. Ya da enerjinizi sağlamak için bol vitaminli bir kahvaltı hazırlayın. Güne enerjik başlarsanız bütün gün öyle geçer. Bunu için şu sözü aklınızdan geçirin: “Hiç kimse içindeki coşkuyu kaybetmiş bir insan kadar yaşlı olamaz!”

< Beş veya on dakika denizi ya da yeşil bir alanı seyredin. Bu ortamda varlığınızı fark edin. Sahip olduklarınız için evrene (Örneğin sevdiğiniz işte çalıştığınız için ya da sağlıklı olduğunuzdan dolayı) teşekkür edin.

< Her şeyle ama her şeyle bağ kurmaya çalışın; çiçekle, ağaçla, hayvanlarla, cansız varlıklarla... Onlarla aranızdaki bağ günü mutlu geçirmeniz için size enerji sağlayacaktır. Örneğin işe giderken yolunuzun kenarındaki çiçekleri mutlaka “görün” varlıklarından dolayı mutlu olduğunuzu düşünün. Çiçeklerle kurulan bağ çok önemlidir. Yaşam bize bizim ona sunduğumuz kadar artı (+) veya eksi (-) frekans sunar.
< Her gün birisi ya da bir şey için iyi olduğuna inandığınız bir davranışta bulunun. Örneğin “Seni seviyorum.” deyin ya da ona çiçek alın. İhtiyacı olan birine iyilik yapın. Ancak asla “Ben yaptım”, “Ben gittim!”, “Ben hallettim!” gibi sözleri kullanmayın.

< Sabahleyin evde ve işte karşılaştığınız insanlara gülümsemeye çalışın. Bu sizin için zorsa kendinizi zorlayın. Çünkü bedenin de buna ihtiyacı var. Gülümsediğiniz zaman kendinizi daha iyi hissedeceğinizi biliyor musunuz? Ancak gülümsemenize canlılık katın, gözlerinizle de gülümsemeye çalışın. Bunun aksine kaşlarınızı çattığınız zaman da olumsuz duygularla örülü  bir çemberin bedeninizi saracağını.
< Miş gibi oyununu oynayın ve “Bugün mutluyum.” deyin. Mutluymuş gibi davranırsanız mutlu olmanızı sağlayacak ruhsal durumu davet eder ve bunun sonunda gerçekten mutlu olursunuz.

< Okuduğunuz gazeteyi düşünün. Olumsuz haberlere içiniz kararmıyor mu? Sabah ilk karşılaştığınız insanlara yönelik olarak kendinizle ilgili “olumlu haberler” yayınlayın! Unutmayın, iş yerinizde ve çevrenizdeki insanlar bu “haberlere” göre sizin hakkınızda fikir sahibi olacaktır. Örneğin “Bugün kendimi harika hissediyorum.” deyin. Her firsatta bunu tekrarlayın. Kendinizi gerçekten iyi hissetmeye başladığınızı göreceksiniz.

< O günün kötü geçeceğine dair bir düşünce zihninizde belirdiyse bunu derhal uzaklaştırın düşüncelerinizden. Örneğin “İşe gidiyorum, müdürümün o berbat yüzünü göreceğim yine.” diye düşünmek yerine,  “İyi ki bir işim var, sorunlarımı paylaşacağım bir iş arkadaşına sahibim.” diye düşünün. Uzmanlar, bu tür olumlu sözlerin yolda yürürken ya da gün boyunca dönem dönem tekrarlanmasını öneriyorlar.

< İşinizde veya çevrenizdeki insanlara daha farklı bakmayı deneyin. Örneğin insanlara “değer katma”yı düşündünüz mü? “Yardımcılarımın değerine değer katmak için ne yapabilirim?” diye kafa yorun. Onların daha verimli olmalarını sağlamak için ne yapabileceğinizi düşünün. Unutmayın bir insanın iyi yanını ortaya çıkarmak için önce onun en iyi yanını hayalinizde canlandırmaya çalışın.

< Eğer zorlu bir günü başlayacaksanız (Önemli toplantı, sınav veya konuk ağırlama gibi) hayal gücünüzü devreye sokun. İmgelemeniz, bedeninizin davranışlarını inanılmaz ölçüde belirler. Kendinizi zihninizin gözüyle resmedin. O gün, nasıl olmak ve nasıl görünmek istiyorsanız öyle olun. “Güçlü, güvenli ve dinlenmiş...” Bu olumlu imgenizin nasıl eksiksiz gerçekleştiğine siz bile inanamayacaksınız. Eğer günlük işleri iyi gidiyormuş gibi zihnimizde canlandırırsak işler inanın ki iyi gidecektir!
< Kendinizi sevmiyorsanız o gününüz iyi geçmeyecektir. Kendinizden nefret etmekten vazgeçin. Kendinizi küçük görmeyi bırakın. Kollarınız kendinize dolayıp, “Her şeyin güzel, saçların, dökülüyor olabilir ama sahip olduğum tek şey sensin.” deyin. İnsan zayıf yanlarıyla da insandır. Güçsüzlüklerinizle barış yaptığınız zaman her şey daha kolaylaşacaktır. 

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Bende ipin ucu kaçmış kız didem.
Hangi ipin ucundan tutak,birbirine düğüm olmuş valla.

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Bu günüm aydın olsun bari, evren, saat 2 oldu daha bir mucize  yok ortada.
Al sana mucize diyecen ya gecenin ilerleyen saatinde :d

Denizi seyredin yeşilliklere bakın, her ama her şeyle bağ kurun, çiçekle,kuşla böcekle, ccanlı cansız her şeyle.
Celallendim, birazdan masaya sarılıcam, ne bilim mause yemek ısmarlamayı düşünüyorum,akşamda cd lere parti vericem.
Bakalım nasıl yansıyacak.

Şaka bir yana ben beceremiyorum bunları, sevmediğimden beceremiyorum ama.
Bana tuhaf geliyor, ne bilim tuhaf işte.

S

spiritualsigns

O kadar çok sorun ve sıkıntı var ki kendimi olumlu dahi olsa birşeylere zorlamak beni daha çok geriyor..... iyi hissediyorsam iyi kötü hissediyorsam kötü gidiyor... buna müdahalemin olması olumlu sonuçlar vermedi bugüne kadar...