Mülakatlardaki şaşırtıcı sorular

• Konbuyu başlatan dideM
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde İş Dünyası Yazıları kategorisinde dideM tarafından oluşturulan Mülakatlardaki şaşırtıcı sorular başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 16,488 kez görüntülenmiş, 13 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı İş Dünyası Yazıları
Konu Başlığı Mülakatlardaki şaşırtıcı sorular
Konbuyu başlatan dideM
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan tubba
D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
İşi alma operasyonunu yürütenler de alım yaparken en az sizin kadar zorlanırlar. Ve bu zorlu süreci iyi değerlendirmeye özen gösterirler. Değerlendirmenin ilk basamağı iyi seçilmiş sorulardan oluşur. Adayların farklılıklarını ortaya çıkarabilecek soruları sorabilmek yaratıcılık ister. Görüşme sırasında sizi şaşırtan sorularla karşılaşacaksınız. Bu sorulara verdiğiniz yanıtlar, karşınızdaki yöneticinin ipuçları olacak. İşte, önceden hazırlıklı olmak isteyenlere birkaç gelmesi muhtemel soru...

O yüzden, sorunun mantığını sorgulamaya kalkmayın, tamamen sizin psikolojik tepkilerinizi ölçmek için sorulmuş sorular da olabilir. İşte, görüşmelerdeki olası sorular…

-Hangi kişilik özelliklerine sahip biriyle daha iyi çalışabilirsiniz? Neden?

-Şu anda size bu maaşı versem, ama gelecek yıl için istediğiniz iş tanımını yazmanızı istesem ne yazardınız?

-Yeni dahil olduğunuz ekip içinde güvenirliğinizi hızlıca sağlamak için ne yaparsanız?

-Sizden daha az bilgisi ve deneyimi olan birinin emrinde çalışsanız ne hissedersiniz?

-Sizin için ideal şirket hangisi? Örnek verebilir misiniz? Neden?

-Kariyerinizde ilerlemek için en çok neye ihtiyacınız var?

-Şahıs firması mı kurumsal bir şirket mi size daha uygun?

-Gerçekleştirmek istediğiniz bir projeniz var mı?

-Çalışma tarzınızı nasıl tanımlarsınız?

-Sizin için ideal iş ortamı nasıl olmalı?

-Önceki işinizin en sevmediğiniz yanı neydi?

-En sevdiğiniz yönetici kimdi ve neden?

-İşinizden en çok ne zaman memnun oldunuz/olursunuz?

-Bana bir görüşmeci olarak kaç puan verirsiniz?

www.yenibiris.com

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
İsterseniz burada cevaplara başlayabiliriz. Her zaman aynı işte kalamayabiliriz, yeni bir mülakat bizi bekliyor olabilir. Bakalım böyle sorular geldiğinde nasıl cevaplayacağız.

Buyrun!  :)

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Hangi kişilik özelliklerine sahip biriyle daha iyi çalışabilirsiniz? Neden?
uyumlu anlayışlı pozitif empati kurabilen işini seven ve işi yeni gelene anlatmakdan sıkılmıyan biriyle daha iyi çalışabilirim(çokmu şey isdedim acaba) neden çünkü iş arkadaşımızı ailemizden daha çok görüyoruz onunla çalışmaktan ne kadar zevk alırsak işimizdeki verimimizde okadar artar diye düşünüyorum.

kurumsal bir firma çünkü önceki işyerim şahıs firmasıydı helede küçük bir şeyse malesef profesyonellikden biraz uzak oluyorlar iş konusunda patronun borusu ötüyor daha çok
kurumsal bir firmada yine şuanki işime göre söylemek gerekirse biraz daha prosedüre uyuluyor ve sosyal haklarına daha çok dikkat ediliyor

Sizin için ideal iş ortamı nasıl olmalı?
ideal iş ortamı herşeyden önce çalışana saygı duyulan işini sağlıklı bir şekilde yapabileceğin bir ortam olmalı

-Önceki işinizin en sevmediğiniz yanı neydi?

şahıs firması olması vede küçük bir işletme olduğundan(bütün küçük işletmeleri kapsamaz tabiki) herşey çok amatörceydi işini güzel bir şekilde ortaya koymak için bayağı zorlanılıyordu(bunun faydalarınıda çok gördüm gerçi )sosyal haklara pek dikkat edilmiyordu

-İşinizden en çok ne zaman memnun oldunuz/olursunuz?
şu anki işimden memnunum :)

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
çokmu şey isdedim acaba)
Ehh biraz çok olmuş, evet:)))

-Hangi kişilik özelliklerine sahip biriyle daha iyi çalışabilirsiniz? Neden?
Uyumlu, çözüm getirebilen ve özellikle kıskanç olmayan biriyle lütfen:)

-Yeni dahil olduğunuz ekip içinde güvenirliğinizi hızlıca sağlamak için ne yaparsanız?
Dedikodu yapmam. İşimle ilgili anlattıkları herşeyi dinlemeye, öğrenmeye, sormaya çalışarak aklımın işimde olduğunu göstermeye çalışırım:)

Sizden daha az bilgisi ve deneyimi olan birinin emrinde çalışsanız ne hissedersiniz?
Bu, o işyerindeki yükselme imkanıma ve de o kişinin kişiliğine bağlı. Eğer yükselemeyeceksem ve de bilgisinin benden az olduğunu kabullenmeyip bana tavır takınıyorsa o işyerinde çok duramam.

Fırsat tanınmasına.. Şu anlamda; bana benden ne istediklerini söyleyecekler ve yalnız bırakacaklar, tepemde durmayacaklar. Patron baskısı beni çok geriyor maalesef.

Tabiiki kurumsal bir şirket. Çünkü kurumsal şirketin kuralları bellidir ve herkesin uyum sağlayabileceği türdendir. Herşey yerleşiktir, bir düzene oturmuştur. Şahıs firmasında ise müdürün düşünceleri doğrultusunda kurallar konur, O istediği zaman her an bir yasak gelebilir, her yasak bir anda normalleşebilir.
Bir de şahıs firmasında müdürle çalışan çok yüzyüze. Beni bu rahatsız ediyor, çok içli dışlı olmak yani.. Seviye korunamıyor.

Çalışma tarzınızı nasıl tanımlarsınız?
Detaycı, kontrolcü.

-Sizin için ideal iş ortamı nasıl olmalı?
Mümkünse dedikodusuz bir ortam. Eğlenceli de olmalıki işime gelmekten kaçmayayım, sıkılmayayım. Ayrıca müdürlerimin de insanlar arasında ayrımcılık yaptığı bir ortamda da çalışmak istemem.

R

re-Member

Kullanıcı
16 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
birçok soru tamamen o anlık psikolojiye bağlı olarak cevap bulacak tarzda sorular
''-Bana bir görüşmeci olarak kaç puan verirsiniz? ''
ee görüşme beğenilmese bile, işi kaybetmemek adına kötü bir puan verilmez herhalde  :D
teşekkürler didem :)

G

gasbodin

arkadaşlar biraz gerçekçi olalım lütfen ve bunlar normal bir personel alma politikasın da sorulan sorular sadece kaliten varsa ve sen bu kalitenin farkın daysan yeter iş aramaz o seni arar

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
gasbodin' Alıntı:
arkadaşlar biraz gerçekçi olalım lütfen ve bunlar normal bir personel alma politikasın da sorulan sorular sadece kaliten varsa ve sen bu kalitenin farkın daysan yeter iş aramaz o seni arar
re-Member' Alıntı:
birçok soru tamamen o anlık psikolojiye bağlı olarak cevap bulacak tarzda sorular
''-Bana bir görüşmeci olarak kaç puan verirsiniz? ''
ee görüşme beğenilmese bile, işi kaybetmemek adına kötü bir puan verilmez herhalde  :D
teşekkürler didem :)

İşte tam da böyle durumlarda verdiğiniz cevaplar belkide sizi diğerlerinden farklı kılıp,işe alınmanızı sağlayacaktır. :)

T

Tuzlu Kahve

Kullanıcı
14 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
Antalya

Fırsat tanınmasına

Didem bu cevap 10 numaralık olmuş.

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
dideM' Alıntı:
-Bana bir görüşmeci olarak kaç puan verirsiniz?

Bu soru ya verebileceğim en gerçekçi yanıt (o heyecanla)
"Sayısal öğrencisi değilim bunu benden istemeyin " olurdu : (
Şaka bir yana
Yeni iş ortamına atılacak olan gençler soruların hepsi gerçektende şaşırtıcı ve düşündürücü    hazırlıksız yakalanmamak gerek...

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Yeni iş ortamına atılacak olan gençler soruların hepsi gerçektende şaşırtıcı ve düşündürücü    hazırlıksız yakalanmamak gerek...
Ya hakikaten artık çok zorlaştı. Mülakatlarda çok ince bakıyorlar cevaplara ve hazırlıksız yakalanabilinecek sorular soruyorlar. Ee işçi çok, üretim az, fabrika az, iş az.. Bir de hepimizin üç çocuğu olduğunu düşünün, açlıktan ölecekler herhalde işin bu kadar zor bulunduğu memlekette.

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
Bence kişisel donanım olarak iyiyseniz bu soruların hepsi faso fiso. Hatta öyle adamlar var ki onlar soru soruyor. Yani diyor şunu veriyomusunuz, bu varmı, maaş az,  ;D  :)

A

asukaki

Kullanıcı
23 Eki 2009
En iyi cevaplar
0
0
Trabzon
bankacılık mülakatından masanın üstünde duran bir kalemlik var bu kalemliği bana sat :)

bana sormuş olsaydı bu soruyu alıcımısın bakıcımısın derdim herhalde  ;D

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Çok şey geçti aklımdan ama... Neyse... Konu için teşekkürler.

T

tubba

Kullanıcı
22 May 2011
En iyi cevaplar
0
0
SELAM ARKADAŞLAR. PAZARTESİ GÜNÜ TÜRK TELEKOM İLE İŞ GÖRÜŞMEM VAR. MÜŞTERİ İLİŞKİLERİ DEPARTMANI İÇİN.ACELE YARDIM İSTİYORUMMM NE YAPMAM LAZIM NE SORARLAR?  ::)