MSN de programa ihtiyaç duyulmadan çoklu oturum açmak

• Konbuyu başlatan barisya
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Teknoloji Dünyası kategorisinde barisya tarafından oluşturulan MSN de programa ihtiyaç duyulmadan çoklu oturum açmak başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 7,484 kez görüntülenmiş, 16 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Teknoloji Dünyası
Konu Başlığı MSN de programa ihtiyaç duyulmadan çoklu oturum açmak
Konbuyu başlatan barisya
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan isacan41
B

barisya

Kullanıcı
21 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
16
hiç bir yama (program) kullanmadan çoklu oturum açmayı kendimiz yapalım.

Aşağıdakileri adım adım uygulayın.

Başlat / Çalıştır a Regedit yazıp Tamam a tıklayın
Karşımıza gelen pencerede solda ki klasör yapısından Aşağıdaki yolu izleyin
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows Live\Messenger
Sağ taraftan Messenger dizinini seçip sol menüye sağ tıklayarak “Yeni / DWORD” seçeneğini seçiyoruz.
Yeni DWORD kaydının adını “Multipleinstances” olarak değiştirin.
Değerini ise 1 olarak değiştiriyoruz.
Şimdi Regedit penceresini kapatarak 2. bir msn açmayı deneyebiliriz.

Vista (64 bit) kullanıcıları için Regedit'te değişiklik yapılacak yer aşağıdaki gibidir.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Windows Live\Messenger

S

spiritualsigns

Teşekkürler çoklu oturum açınca bir sürü msn accountunu açabiliyosun demek ki... iyiymiş

1)çapkınlık msni
2)işyeri msn i
3)aile ve arkadaş msn i
;D ;D ;D
4)moralli olduğum günler açtığım msn
5) kafam bozukken açtığım msn
6) eski sevgililerimin olduğu msn
hepsini açabiliyoruz değil mi ?  :D

:D yav şaka bir yana bir tanesini bile ayda yılda bir açabiliyorum.... diğerlerine ne hacet ama gerçekten güzel paylaşım olmuş.. umarım sağlıklı çalışıyordur :)

B

barisya

Kullanıcı
21 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
16
birden fazla msn adresi kullananlar genelde aynı anda 2. msni açmak için programa ihtiyaç duyuyorlar ki bu gibi programlar bilinçsiz bir şekilde indirildiğinde çoğu zaman zararlı olabiliyor. o yüzden bu yöntem (regedit çok kurcalanmadığı sürece) en sağlıklı yöntemdir :)

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Teşekkürler çoklu oturum açınca bir sürü msn accountunu açabiliyosun demek ki
Bir bilgisayarda iki farklı kişi oturum açmak istediğinde kullanılıyor canem:))

Teşekkürler Barış.

S

spiritualsigns

dideM' Alıntı:

Teşekkürler Barış.
yav biliyorum da oraya mizah yapmamın nedeni dün bir arkadaşım istedi bende "bende ne arar yahu git işine dedim" ;D

Onun kullanma amacı sanırım benim maddelediklerimdi...  okuyunca güldüm tam olayın üstüne anında hizmet gibi oldu yazdım gönderdim iş gördü yani  :)

Teşekkürler valla iyi birşeymiş :)

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
;D ;D
Konu tam üstüne denk gelmiş. Anlat bari ona da oradan buradan aramasın.:))

S

spiritualsigns

Harun' Alıntı:
dideM' Alıntı:

Teşekkürler Barış.
Ya  bir bilgisayarda iki kişi oturum açınca nasıl konuşuyolar yani anlamadım. İki klavye mi var  :) :)
Sanırım iki ayrı kişiliğe bürünüyosun...  ;D yav ben bu konuya çok taktım ayrılamıyorum...  ;D

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ya  bir bilgisayarda iki kişi oturum açınca nasıl konuşuyolar yani anlamadım. İki klavye mi var 
Yok tam olarak öyle değil. Biz kuzenle yapıyoruz, gayet oluyor yani. Tek bilgisayar var mesela, ikiniz de bakmak istiyorsunuz. O konuşurken sen susuyon, sen konuşurken o susuyor. Bu kadar basit arkadaşım.  ;D

Z

zor_yilar

Kullanıcı
17 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
bilgisyardan anlamayan bunu yapmamasını tavsiye ederim

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bu ayarı "pcyi uçurun" adlı bir konuda degiştirmiştim...Talimatlar aynen uyuyor..Böyle oldumu çoklu oturumda açılıyormuş demek programsız...
Bana gerek yok zaten,discover kullanıyorum,evde 4 kulanıcı olunca ve herkesin en az 4 msn sini oldugunu düşünürsek  ::)
Teşekkürler.

B

barisya

Kullanıcı
21 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
16
zor_yilar' Alıntı:
bilgisyardan anlamayan bunu yapmamasını tavsiye ederim
bilgisayara çoklu msn açma yamalarını kurmaktan daha güvenilir olduğunu söyleyebilirim, insanlar bilgisayarı bilmiyor diye sürekli bilmeyerek yaşayamazlar. biz gerekli uyarımızı zaten yaptık aynen sadece yazılanlar yapıldığı takdirde hiçbir sorun çıkmayacaktır. ve şunuda söylemeden geçmek istemiyorum, işim bilgisayar sistemleri uzmanlığıdır kimseyi zor durumda bırakacak şeyler paylaşmam.

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bu konuyu unutmuşum..Çoklu oturum için kaç gündür kotanın dolmasını bekledim,ek program kurmak için..Böyle pcnin kendi içinden açıldıgını hatırlasaydım,şimdi plus başıma dert açmayacaktı  :mad:

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bu gün plusu kaldırıp talimatları aynen uyguladım..Sonuç  mu? Sorunsuz birden fazla msn açıldı  :)

Teşekkür ederim  Barış  ;)

H

hayalhane

bende plus vardım onda oluyodu şimdi düz msn yükledim,bunda olmuyo Allah Allah aynısını yaptığım halde  :( :(

I

isacan41

Kullanıcı
28 Tem 2010
En iyi cevaplar
0
0
Kocaeli
anlatım için tesşekkürler faydalı oldu
emeğine sağlık