MERAK EDİYORUM

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde Zynep tarafından oluşturulan MERAK EDİYORUM başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,895 kez görüntülenmiş, 32 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı MERAK EDİYORUM
Konbuyu başlatan Zynep
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan korsan
Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Sevgili Kendini Geliştir Ailesi;

Forumdaki konulara göz attığım zaman karşıma çıkan tabloyu paylaşmak istiyorum sizlerle;
Bir konu açılmış ve altında yorumlar. Bazı arkadaşlarımız sadece "teşekkür" mesajı ile, bazıları ise konuya yorum getirerek, ya kendi yaşantısından örnek veren açıklamalar, ya da bir yakınından, ve bazı arkadaşlarımız ise yapılan yorumlardan alıntılarla konuya katılımda bulunmaktalar.
Ben önce konuyu okuyorum, ve sonra benden önce yorum yapan tüm arkadaşların mesajlarını okuyorum, alıntı yapılacak kısımlar varsa, katkıda bulunuyorum, yoksa yazıya mutlaka bir yorum yaparak katılıyorum konuya.
Aynı gündelik yaşamımda sohbet edercesine.
Bana bir konu anlatan kişiye, sadece "teşekkür ederim" demediğim ve fikirlerimi, anlattığı konu hakkında ki düşüncelerimi dile getirdiğim gibi, Forum çatısı altında da buna özen gösteriyorum.
Ayrıca, ara yorumlardan da farklı bilgiler kazanabileceğim anlayışıyla mutlaka okuyorum, yine aynı gündelik yaşamımızda kalabalık sohbetlerde, bir başkasının yorumlarınıda dinlemek gibi.
Ben ev dışında çalışmıyorum. Pek çoğunuza göre vakit bakımından daha şanslı sayılırım.
Ancak yine de merak ediyorum;
Acaba açılan bir konuya yaklaşımızın nedir? Tüm yorumları okumaya da fırsatınız olabiliyor mu, yoksa fırsatınız olduğu halde, es mi geçiyorsunuz?
Bu konu asla bir sorgulama değildir, başlıkta belirttiğim gibi sadece merak ve araştırma isteği birazda.
Çünkü bir konu açılıyor ve üzerinde daha tartışılacak pek çok şey varken, bir yenisi açıldığı zaman konu biraz da yarım kalarak unutuluyor gibi geliyor bana?
Sizlerden ricam, kimsenin kırılıp alınacağını düşünmeden dürüstçe düşüncelerinizi paylaşır mısınız?
Teşekkür ederim.
Sevgilerimle.

L

Lier22

evet bazen çok güzel konular hiç yorum yapılmadan atlanıyor...
bazı arkadaşların yorumları konulara lezzet katıyor... onları çok seviyorum...
daha duyarlı olmamız gerekiyor... dekkat etmek gerek...  emeğe saygı ve gerekli değeri vermek lazım... size katılıyorum...  ;)

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ben illa ki yorum yapılması gerektiğini düşünmüyorum. Kendimce, fikirlerimi aktarabileceğim bir konuysa eğer, önce yorumlayan arkadaşları okuyorum sonra ben de yorum yapıyorum. Fakat okuyup da yorum yapmak istemediğim konular da oluyor. Onlara da okuduğumu belli etmek, emeklerine saygı duyduğumu göstermek için teşekkür ediyorum.

S

senarist081

Bu tamamen vakitle alakalı,mesela ben o bahsettiğiniz kişilerin içinde varım ve de bunu kabul ediyorum ama inanın yorum yapıcak kadar vaktim olmuyor çoğunlukla veya o an ya kendimi yorgun hissediyorum ya da kafam bir şeylere takılıveriyor işte..Lakin ifade ettiğiniz gibi galiba işin biraz da kestirme yolunu seçiyoruz..Forumda çalışan insanların varlığını da gözardı etmemeliyiz ama..Teşekkürler.. ;)

E

eftelya

Kullanıcı
20 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
genellikle bütün konuları okurum, yorumları özellikleri okurum...ama her konuya teşekkür edip, yorum  yapmam bu asla konuyu beğenmediğimden değildir...o anki ruh halimle alakalı birşeydir...zira her konuda katkı sağlayan bir fikir vardır....şuna kesinlikle katılıyorum çok hoş ve üzerinde çokça tartışılması gereken, muhakkak herkesin söyleyecek birşeyi olduğunu düşündüğüm konular atlanabiliyor malesef...

K

Kristal

Öncelikle konuyu okuyup,konu hakkında ki düşüncelerimi yazıyorum.Farklı bir bakış açısı yakalamaya çalıştığım da oluyor.
Eleştiri yapmam gerekirse kırıcı olmadan,yapıcı eleştiriler olmasına özen gösteriyorum.
Dikkatimin dağıldığı,kaçırdığım yorumlar da oluyor.
Açıklama yapılmasını gerekli görmediğim konularda emeğe teşekkür ediyorum.

B

Bülent

Merhaba Zynep Hanım.

Zynep' Alıntı:
Bir konu açılmış ve altında yorumlar. Bazı arkadaşlarımız sadece "teşekkür" mesajı ile, bazıları ise konuya yorum getirerek, ya kendi yaşantısından örnek veren açıklamalar, ya da bir yakınından, ve bazı arkadaşlarımız ise yapılan yorumlardan alıntılarla konuya katılımda bulunmaktalar.
Yazılan konuya büyük oranda katılıyor, ancak yorum yazmak için zamanım olmadığında, emeğe ve paylaşıma saygı için sadece "teşekkür" ile yetiniyorum.
Konuya katıldığımda ve aklıma örnekler geldiğinde, başımdan geçen veya çevremde olan, eklerim.
Konuya katılmıyorsam ve vaktim varsa cevap yazarım.
Vaktim yoksa o an için yazmam. Unutmazsam sonra yazabilirim.

Zynep' Alıntı:
Ben önce konuyu okuyorum, ve sonra benden önce yorum yapan tüm arkadaşların mesajlarını okuyorum, alıntı yapılacak kısımlar varsa, katkıda bulunuyorum, yoksa yazıya mutlaka bir yorum yaparak katılıyorum konuya.
Benden önce mesaj yazıldıysa mutlaka okumaya özen gösteririm.
Hatta bazen yorumlar mesajı gölgede bırakacak güzellikte oluyor.
Ben yorum yapılan konuya katıldığımda ve dile getirmek istediklerim diğer arkadaşlar tarafından yazılmış ise, ekleyecek yeni bir şeyim olmadığı için
yorum yazmayabilir veya sadece "teşekkür" ederim.
Herhangi bir mesaja itirazım ve vaktim de varsa cevap yazarım.
Vaktim yoksa daha sonra yazmak için ertelerim.
Unutmazsam yazarım.

Zynep' Alıntı:
Her konuyu sohbet havasında tartışmak zor.
Bazılarını bir konferans şeklinde dinlemek/okumak yeterli olabilir.

Saygılar.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Forumda çalışan insanların varlığını da gözardı etmemeliyiz ama..
Bu soruyu bu açıdan sormadım elbette:) Sonuç olarak burada hepimiz aslında "katılımcıyız".

eftelya' Alıntı:
genellikle bütün konuları okurum, yorumları özellikleri okurum...ama her konuya teşekkür edip, yorum  yapmam bu asla konuyu beğenmediğimden değildir...o anki ruh halimle alakalı birşeydir...zira her konuda katkı sağlayan bir fikir vardır....şuna kesinlikle katılıyorum çok hoş ve üzerinde çokça tartışılması gereken, muhakkak herkesin söyleyecek birşeyi olduğunu düşündüğüm konular atlanabiliyor malesef...
Peki "o andaki ruh hali" geçtiğinde, yorum yapmadığınız konuya yeniden dönüyor musunuz?

Ama Forum'un özelliği tartışmak değil midir? Konferanslardan farklıdır Forumlar?

B

Bülent

Zynep' Alıntı:
Bülent' Alıntı:
Ama Forum'un özelliği tartışmak değil midir? Konferanslardan farklıdır Forumlar?
Mutlaka konferanslardan farklıdır ama herkesin de her konu için sohbet babında söyleyeck sözü olmayabilir.
Nacizane itirazım bundandır.
Sırf yorum yapmak için de yazmamak lazım.
İnsan yazmamak için kendini tutamıyorsa yazmalı.  :)

Y

yaratici_idea

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Aslında yorumlayış biçimim konuya göre değişiyor.
Mesela eğer konu beni çok aşıyorsa yorum yapmak
haddim değilse ya da mesela bir fıkraya sadece gülebiliyorsam
teşekkür ediyorum,gülümsüyorum.
Eğer konu üzerine düşünmüşsem, söylemek istediklerim varsa
bunları ifade eden bir yorum yazıyorum.
Hatta yorum yazarken farkettiğim yeni şeyler de oluyor.
Başka yorumları da okuyarak bakış açısı kazanmaya ve
ortak bakış açıları ile farklı bakış açılarını gözlemlemeye çalışıyorum.
Tüm konuları okumaya çalışıyorum.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bu zaten belli oluyor az çok sanırım. Ancak benim bir ideal düşüncem var, bir konu verilmiş, hoş bir konu ama pek fazla bilgim yok diyelim. İnternet dünyasının olanaklarından yararlnıyorum hemen ve konu hakkında ufak bir araştırma yapıyorum. Hem katılımda bulunmama yardımcı oluyor, hem de yeni bilgilere ulaşmama.

B

Bülent

Zynep' Alıntı:
Bu zaten belli oluyor az çok sanırım. Ancak benim bir ideal düşüncem var, bir konu verilmiş, hoş bir konu ama pek fazla bilgim yok diyelim. İnternet dünyasının olanaklarından yararlnıyorum hemen ve konu hakkında ufak bir araştırma yapıyorum. Hem katılımda bulunmama yardımcı oluyor, hem de yeni bilgilere ulaşmama.
Bu harika bir uygulama aslında...
Tek sorun zaman...
Keşke herkes böyle araştırıp kendini geliştirebilse... Hatta bizlerin gelişimine de katkıda bulunsa...
Tebrik, takdir ve teşekkür ediyorum...

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Keşke herkes böyle araştırıp kendini geliştirebilse... Hatta bizlerin gelişimine de katkıda bulunsa...
Sevgili Bülent, zaten mutlaka paylaşırım.
Bugün ben bir konu açtım, Ayben konuya yorumda Kyoto Antlaşmasını gündeme getirdi. Çok normal karşılarım, bu konuyu duymayanlar elbette olabilir. Konu hakkında bilgiler vermeye çalıştım. Ve bu bilgileri paylaşmak keyifli.
Bu arada hep "ben" diyorum, lütfen "ben şöyleyim...vs vs" anlaşılmasın, gerçekten tartışarak en doğruyu nasıl yapabiliriz, buna ulaşmak aslında amacım. "Ben" diyorsam, arkadaşlarımı az çok tanısam da, tam olarak nasıl davrandıklarını, bu konuya verilen yanıtlardan öğrenebilirim.
Burada isim vermek, "şu kişi şöyle bu kişi böyle" demek  haddim değildir doğal olarak. Dediğim gibi mükemmele ulaşmaya amacıyla sorduğum bir soru ve ufak bir araştırma sadece.
Yanıtlayan herkese ayrı ayrı teşekkür ederim.

C

CaspeR

Kullanıcı
27 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
Zynep' Alıntı:
Sevgili Kendini Geliştir Ailesi;

Forumdaki konulara göz attığım zaman karşıma çıkan tabloyu paylaşmak istiyorum sizlerle;
Bana bir konu anlatan kişiye, sadece "teşekkür ederim" demediğim ve fikirlerimi, anlattığı konu hakkında ki düşüncelerimi dile getirdiğim gibi, Forum çatısı altında da buna özen gösteriyorum.
Ayrıca, ara yorumlardan da farklı bilgiler kazanabileceğim anlayışıyla mutlaka okuyorum, yine aynı gündelik yaşamımızda kalabalık sohbetlerde, bir başkasının yorumlarınıda dinlemek gibi.
Ben ev dışında çalışmıyorum. Pek çoğunuza göre vakit bakımından daha şanslı sayılırım.
Ancak yine de merak ediyorum;
Acaba açılan bir konuya yaklaşımızın nedir? Tüm yorumları okumaya da fırsatınız olabiliyor mu, yoksa fırsatınız olduğu halde, es mi geçiyorsunuz?
Bu konu asla bir sorgulama değildir, başlıkta belirttiğim gibi sadece merak ve araştırma isteği birazda.
Çünkü bir konu açılıyor ve üzerinde daha tartışılacak pek çok şey varken, bir yenisi açıldığı zaman konu biraz da yarım kalarak unutuluyor gibi geliyor bana?
Sizlerden ricam, kimsenin kırılıp alınacağını düşünmeden dürüstçe düşüncelerinizi paylaşır mısınız?
Teşekkür ederim.
Sevgilerimle.
Katılıyorum bu yazıya..  ;)

Bazen konular oluyor ki yani yorumsuz kalıyor insan sadece Teşekkür edebiliyor.

Teşekkür'den hariç çok yorumlanacak konular'da  var tabi.. ben kendim olarak şahsen yorum fazla yapamıyorum..

İlerdeki günlerimizde daha dikkatli güzel yorumlar'la paylaşmak diğimle..   ;)

Saygılar.

E

eftelya

Kullanıcı
20 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
Peki "o andaki ruh hali" geçtiğinde, yorum yapmadığınız konuya yeniden dönüyor musunuz?

yeni yorumları okumak için konuya dönerim, yazacak birşeyim varsa yazarım...ama ben bu konuda yorum yapmadım illede birşeyler yazayım diye konuya dönmem... ;) ;)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
eftelya' Alıntı:

yeni yorumları okumak için konuya dönerim, yazacak birşeyim varsa yazarım...ama ben bu konuda yorum yapmadım illede birşeyler yazayım diye konuya dönmem... ;) ;)
Yok yok:) sorduğum bu değildi, bu hal bana da olur, aklımda bir şeyler vardır ama o anda yazmak istemem, ya da daha öncelikli bir işim vardır falan filan. Ve bazen konuya dönmeyi unuttuğum oluyor, üzülüyorum da... :)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Casper teşekkürler. Baştada dediğim gibi ben bu konuyu asla sorgulama, yargılama gibi düşüncelerle açmadım. Sadece görüşlerinizi almak istedim.
Aramızda bazı arkadaşlarımız var ben deneyimlerimden bilirim, bir şeyler yazmak ister ama "ya yanlışsa" korkusuyla çekinir.
Oysa Forum amacı tam olarak anlaşılırsa, bu çeknmlerin gereği kalmaz aslında.

S

sehla

Kullanıcı
5 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
konuyu okuduktan sonra mutlaka arkadaşların yorumlarını okurum konulara herkesin bakış açısı farklı oluyor benim göremediğimi bir arkadaş görüyor olabilir bu da benim için bir artıdır.

Bende çoğunlukla evdeyim ama gündüzleri fırsat bulabilirsem  ki çok nadir en fazla 15-20 dakika girebiliyorum foruma ondada ara ara yorum yapıyor  ara ara da açılan konuları sadece okuyorum  ( geceden vakit kazanmak adına )  :)  gece zamanım elverdiğince mutlaka yorum yapmaya özen gösteriyorum. Konunun içinde benim hissettiklerim varsa alıntı yapıyor arkadaşa emeğinden ötürü teşekkürlerimi sunuyorum. Sonuçta hepimiz emek veriyoruz. Yoruma gerek kalmayan konularda muhakkak oluyor.  Velhasıl en büyük sıkıntım malesef zaman .  :(  teşekkürler.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Zaten ben konuyu açarken, "zaman" konusunun, sanal forumlar için en büyük dezavantaj olduğunu belirtmiştim şehla. Haklısınız, özellikle uzun yazılar, yorumlar bu nedenle sıkça es geçilmekte:(

U

UğurOnur

Kullanıcı
1 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
Yazını okudum acil işim olduğu için arkadaşlarımızın yaptığı yorumları okuyamadan
kendi yorumumu yazıyorum şu an  :) Normalde ben bir forumda konu açılmış ise
bütün yorumları tek tek okurum 3- yada 4 sayfa faketmez.Konuyla alakalı bir fikrim
paylaşacağım bişey var ise heme yazıyorum ama yoksa sırf konu güzel diye "teşekkürler
güzel paylaşım" demiyorum...Hiç sevmediğim bir yorum şeklidir çünkü.Bir fikrim varsa yazıyorum
ama yoksa sessiz kalma hakkımı kullanıyorum.