Mehmetçiğe Saygı Anıtı

  • Konbuyu başlatan mehmetd
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kim, Neyi, Nasıl Başardı? kategorisinde mehmetd tarafından oluşturulan Mehmetçiğe Saygı Anıtı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,483 kez görüntülenmiş, 2 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kim, Neyi, Nasıl Başardı?
Konu Başlığı Mehmetçiğe Saygı Anıtı
Konbuyu başlatan mehmetd
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan mehmetd
M

mehmetd

Kullanıcı
23 Şub 2007
En iyi cevaplar
0
0
             
” Conkbayırı’nda korkunç siper savaşları oluyordu. Siperler arasındaki mesafe 10 metreye kadar indi. Süngü hücumundan sonra savaşa ara verildi. Askerler siperlere çekildi. İki siper arasında açıkta ağır yaralı ve bir bacağı kopmak üzere olan İngiliz yüzbaşı avazı çıktığı kadar bağırıyor, ağlıyor çırpıyor, ” kurtarın” diye yalvarıyordu. Ancak siperlerden hiçbir kimse çıkıp yardım edemiyor. Çünkü en küçük bir kıpırdanışta yüzlerce kurşun yağıyordu. Bu sırada akıl almaz bir olay oldu. Türk siperlerinden beyaz bir iç çamaşırı sallandı. Arkasından aslan yapılı bir Türk askeri silahsız olarak siperden çıktı. Hepimiz donup kaldık. Hiçbirimiz nefes alamıyor ona bakıyorduk.
  Asker yavaş adımlarla yürüyor, siperdekiler kendisine nişan almış bekliyordu. Asker, yaralı İngiliz subayı yumuşacık bir hareketle kucakladı. Kolunu omuzuna attı ve bizim siperlere doğru yürümeye başladı. Yaralıyı usulce yere bırakıp geldiği gibi kendi siperine döndü. Teşekkür bile edemedik. Günlerce bu cesareti, güzelliği ve insan sevgisini konuştuk.”

                                                    Üsteğmen Casey*

· Üsteğmen Lord Casey Çanakkale Savaşlarında görev yapmış bir anzak askeridir. Bu hatırası Avustralya Genel Valisi sıfatıyla Çanakkale ye yaptığı gezide anlatmıştır.
· ”Bir Milletin İmtihanı Çanakkale s.37”[/glow]
 
Z

zeyna007

Kullanıcı
16 Şub 2007
En iyi cevaplar
0
0
cok guzel insallah biz de vatanımıza layık evlatlar olabiliriz rabbim yardımcımız olsun cumlemizin inanın bunu okuduktan sonra içim kan aglıyor su ankı halimizi dusununce biz niye bu kadar rahatız niye insanlarımız hep kolayı seciyor umarım biz olmayız vatanımıza hayırlı evlatlar olup hayırlı evlatlar yetiştiririz insallah cok tesekkurler mehmetd bey
 
M

mehmetd

Kullanıcı
23 Şub 2007
En iyi cevaplar
0
0
ben de size teşekkür ederim.
bu ülke dürüst, çalışkan, ilkeli,milletini ve devletini birinci sıf yapmaya çalışan ve gerektiğinde en aziz varlığı olan canı bile bu vatan için feda edecek güzel  insanların omuzlarında yükmelmişti. İnşallah yeniden yükselecektir.
başarı dileklerimle.
 
Üst