Masabaşı çalışanlar için boyun hareketleri

• Konbuyu başlatan Harun
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde İş Dünyası Yazıları kategorisinde Harun tarafından oluşturulan Masabaşı çalışanlar için boyun hareketleri başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,033 kez görüntülenmiş, 8 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı İş Dünyası Yazıları
Konu Başlığı Masabaşı çalışanlar için boyun hareketleri
Konbuyu başlatan Harun
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan özlem1980
H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
Eğer siz de ben gibi iş yaşamınızın büyük bölümünde sandalye de oturarak çalışıyor ya da sürekli bilgisayara bakıyorsanız bu hareketleri her gün mutlaka yapın. Biz ofis olarak sürekli yaparız faydalı olduğu kanaatindeyim.

1- İZOMETRİK EGZERSİZLER:
(Dik olarak otururken veya ayakta yapılır)

Fleksiyorta direnç: Eller alna koyulur, baş öne doğru itilmeye çalışılırken ellerle engel olunmaya çalışılır, 10' a kadar sayılır ve bırakılır. 3 defa tekrarlanır.

Ekstansiyona direnç:
Eller başın arkasına (enseye değil) koyulur ve baş arkaya doğru itilmeye çalışılırken ellerle engel olunmaya çalışılır. 10' a kadar sayılır ve bırakılır. 3 defa tekrarlanır.

Yana eğilmeye direnç: Sağ el yüzün sağ tarafına koyulur ve baş sağa doğru itilmeye çalışılırken sağ elle engel olunmaya çalışılır, 10' a kadar sayılır ve bırakılır. 3 defa tekrarlanır. Aynı hareket sol elle sola doğru tekrarlanır.

Döndürmeye   direnç:
Sağ el başın sağ arka kısmına, sol el sol şakağa koyulur. Sağ omuzun üzerinden bakmaya gayret eder gibi elin direncine karşı baş sağa dönmeye zorlanır. Bu durumda 10'a kadar sayılır. Hareket el değiştirerek aksi yönde tekrarlanır.

İZOTONİK EGZERSİZLER

Başınızı yavaşça sağa döndürün ve üç saniye böyle durun. Başınızı öne döndürün. Dinlenin. Aynı hareketi aksi yöne yapın. Dinlenin. Hepsini 5 defa tekrarlayın.

Aşırı zorlanmaya sebep olmadan, başınızı çeneniz göğsünüze değecek kadar öne eğmeye çalışın. Dinlenin. Başınızı yavaşça arkaya bükün. Dinlenin. 5 defa tekrarlayın

Y

yaratici_idea

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Çok teşekkürler...
Ben de tam bunun arayışındaydım.
Zamanla omurganın şekli değişiyor.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bilgisayar başında çok vakit geçirdiğim için yapmaya çalışıyorum bunları ve gerçekten yararlı.
Çok teşekkürler.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Biz ofis olarak sürekli yaparız faydalı olduğu kanaatindeyim.
demişsin ya Harun, hepiniz aynı anda yaparken içeri birisi girince ne düşünür acaba?
"Ohh maşallah, koymuşlar ellerini enselerine... bir keyif bir keyif..." diye düşünmesinler sakın? :)

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
Zynep' Alıntı:
Biz ofis olarak sürekli yaparız faydalı olduğu kanaatindeyim.
demişsin ya Harun, hepiniz aynı anda yaparken içeri birisi girince ne düşünür acaba?
"Ohh maşallah, koymuşlar ellerini enselerine... bir keyif bir keyif..." diye düşünmesinler sakın? :)
Zaten sık sık onun muhabbeti geçiyor. Dışardan bizi görenler ne der diye. Ayin mi yapıyo bunlar ne yapıyor kafalar bir sağa bir sol  ;D

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Aklın yolu yine bir durumundayız yani... :)
Ama gerçekten yapmak lazım, bir kaç aydır oturduğum sandalye çok rahatsız, ve ciddi olarak sıkıntı yaşıyorum, bu tip hareketlerle epey rahatlıyorum.
Sağolasın tekrar.

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
Bilgiler için saol bilmediğim hareketlerde varmış...Aşırı bilgisayara bakan kişiler gözlerini kırmayı unuturmus buda göz kurluguna neden olurmus.. Ondan Gözlerinizi sık sık kırpmaya özen gösterin doktorların tavsıyesı.. :D

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
İhtiyacım olan bir bilgiydi,yaparmıyım tartışılır :),teşekkürler paylaşım için

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Masa başında üstelikte nerdeyse masayla bütünleşecek bir şekilde çalışıyorum bu huyumdanda bir türlü vazgeçemedim  kamburum çıkacak yakında.
Benim içinde faydalı bilgilendirmeler oldu ama tek başıma yapmaya hiç niyetim yok en iyisi herkesi ayartayımda beraber yapalım sizin gibi :)