Makine Mühendisliği...

• Konbuyu başlatan czat
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Mesleğiniz kategorisinde czat tarafından oluşturulan Makine Mühendisliği... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 9,586 kez görüntülenmiş, 7 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Mesleğiniz
Konu Başlığı Makine Mühendisliği...
Konbuyu başlatan czat
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan LafArası
C

czat

Kullanıcı
30 May 2009
En iyi cevaplar
0
0
ankara
-makine mühendisliğinde yabancı dilin önemi sizce nedir??...
-meslekte verimli olabılmek için neler yapılabilir?...
-

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
Artık yabancı dil makine mühendisliğinde değil her yerde önemli. Çoğu yer ingilizce biliyormusun diye sormuyor bile. İngilizceden başka dillerde öğrenmek lazım.

He ben makine mühendisi olarak doğalgaz tesisatı çizeceğim, proje onaylayıp imza basacağım diyorsan orası ayrı tabi. O zaman dile pek gerek yok. Vatandaşın dilinden anlasan yeter :)

H

hayalhane

makine mühendisleri veya teknik öğretmenler makina projeleri çizip işleme geçirdikleri için vede projelerde yabancı kelimeler çok olduğu için veya yabancı şirketlerin işlerini yapacaklarındaki gelen projeler hep inglizce veya almanca olduğu için belmeleri gerekiyor(ben ne kadar çok bilmşlimde mi?her ...tan haberim var? ;D)biraz sıkıcı konuştum ne kadar sürçil ihsan eylediysek affola

P

pir.baba

Kullanıcı
1 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
türkiyede makine mühendisi mezun sayısı aşırı giderek artıyor ve değeri bir o kadar düşüyor maalesef.

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
Tanıdığım makina mühendistlerinde çözemediğim  tuhaflık var:)..Hele birtanesi varki ona bu diplomayı nasıl verdiler çok merak ediyorum..:)
Anlayacağınız bu mesleğe karşı aşırı antipati duymaktayım....(kimse üzerine alınmasın sadece şahsi düşüncemdir)

S

semih_49

Kullanıcı
13 Nis 2010
En iyi cevaplar
0
0
edirne
doğru dürüst makina müh .olan yok yazanllar arasında.. herkes ağzına geleni söylüyorrrr....

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
Sevgili semih..
Sanırım bu branştansın yada ilgileniyorsun?
Konuyla ilgili daha içerikli yorumlar yazar isen okumak isteriz.

L

LafArası

Kullanıcı
12 Haz 2011
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
www.lafarasi.net
Bir makine mühendisi olarak yazıyorum :)

Türkiye'de hakettiği değere ulaşamamıştır bence! Çoğu makine mühendisi usta başı olarak çalışmaktadır. Ar-Ge departmanlarının sayısı, bu departmanlara harcanan ekonomik güç arttırıldıkça değeri daha da artacaktır bu mesleğin.
Yabancı dil konusuna gelince de, yabancı dil bilmeden, özellikle de İngilizce bilmeden bu mesleği tam anlamıyla icra etmek çok zordur.