m2' ye 6.000 mermi!

• Konbuyu başlatan mehmetd
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kim, Neyi, Nasıl Başardı? kategorisinde mehmetd tarafından oluşturulan m2' ye 6.000 mermi! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,887 kez görüntülenmiş, 7 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kim, Neyi, Nasıl Başardı?
Konu Başlığı m2' ye 6.000 mermi!
Konbuyu başlatan mehmetd
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan SERDARÖZ
M

mehmetd

Kullanıcı
23 Şub 2007
En iyi cevaplar
0
0
Türkiye’ye Japonya’dan bir eğitim heyeti gelir. Temas ve incelemeler yapacak, neticeyi yetkililere aktaracaklar. Gerektiği kadar DA ikili işbirliği gerçekleştirecek. İşler buraya kadar çok iyi...

Japon heyeti yurdumuzun bazı bölgelerinde gerekli incelemelerini yapar. Sonra Bakanlıkta toplanırlar. Heyetin hakkımızdaki tespiti ilginçtir: ”Sizin çocuklarızda milli şuur yok”. Bizimkiler şaşırır! ”Bizim çocukların damarlarındaki kan, Milli duygumuzun kaynağıdır.” Yine de fazla ses çıkarmazlar! Ne de olsa misafirdir! Bizimkiler sorar, ”Peki, Sizin gençlerinizde milli şuur var mıdır? Japon uzmanları anlatmaya başlar:

Biz gençlerimize ilkokula başlamadan ”şok testler” uygularız. Mesela uçak gibi hızlı giden trenlerimize bindirir, bir tur yaptırırız. Çok katlı yollardan DA geçen tren, onları şöyle bir sarsar. Mini mini çocuklarımız teknolojinin bu baş döndürücü neticesini görerek bir şok olurlar. Sonra... Bu şoktan sonra Hiroşima’ya götürürüz. Bölgeyi aynen koruyoruz. Bombalanmış bu bölge hakkında bilgilendirir; değil hayvan, bitkinin bile yeşermediğini gösteririz. Ve deriz ki ”Eğer sizler çalışmaz, sizden öncekileri geçmezseniz vatanız, işte böyle düşmanlar tarafından bombalanır. Hiçbir canlı yaşayamayacak biçimde size bırakıp giderler. Çalışırsanız, bindiğiniz hızlı trenleri bile geçecek yeni vasıtalar yaparsız. Gerisi sizin bileceğiniz iş.

Çocuklarımız bununla ikinci bir şok daha yaşarlar. Sizlere şunu
hatırlatalım ki, Türkiye’de birçok teknik elemanımız bulunmaktadır.Bunların herhangi birine bu konuyu sorabilirsiniz.”

Bizimkiler şaşkınlık içinde sorarlar : ”-Peki ya Türkiye için tespitiniz var mı? Varsa gözlemleriniz nedir?” Japonlar; ”elbette var” derler. ”Bizimkinden çok daha önemli. Bir tanesi Çanakkale Savaşları’nın olduğu bölge. Bu bölge gençlerinizin şok olması için yeter de artar bile. Bir metre kareye altı bin merminin düştüğü savaşta, Türk’ler her şeye rağmen galip çıkıyor, olamayacağı olur hale getiriyorlar. En son teknolojiye ve donanıma meydan okuyarak, inancın galip geldiğinin ispatı yapıyorlar. Üstelik karşılarında tek bir düşman değil, müttefik güçler; sizin tabirinizle yetmiş iki millet var.

Evet M²’ye 6.000 Mermi!...
M²’ye 6.000 Mermi!...
6.000 Mermi!...
Bileniniz var mıydı ?
300 M2 lik bir tepe için 2 gece savaşıldı...
M2’ye 50 ölü düşüyordu...

Cerrahpaşa’dan gelen 130 son sıf öğrencisi gönüllünün hepsi şehid oldu O tepede... O sene mezun verilmedi tıbbiyeden...
Anlatacak çok şey var bu savaşta.
Oradan geçen varsa tepelere kazınmış yazıyı bilir.

[color=blue]’Dur yolcu bilmeden basıp geçtiğin bu toprak bir devrin battığı yerdir’...

Allah 250 bin şehidimizin ruhunu şad etsin...[/
color]                                                                                                    alıntı

Y

yineyeni

Kullanıcı
7 Ağu 2009
En iyi cevaplar
0
0
Amasya
Hem saramadığımız bir yara, hemde milli benliğimizin canlı şahididir ÇANAKKALE şehitlerimizn ruhları şadolsun

K

kaan0327

Kullanıcı
31 Ocak 2010
En iyi cevaplar
0
0
hatay
Çanakkalede gerçekten atalarımız canlarını ortaya koyarak bu vatanı korumuşlar.Ruhları şad olsun.Ancak günümüzde milli ruh birlik beraberlik kaldığına ne yazıkki ben inanmıyorum.Kaç tanemiz gidip çanakkaleyi gezdik?

K

kahvekeyfi

Kullanıcı
11 Ocak 2010
En iyi cevaplar
0
0
ben o kadar çok gittim ki ve her seferinde tüylerim ürperir.. çok etkileyici...saygılaırmla..Ne Mutlu Türk'üm Diyene!

I

intar

Kullanıcı
12 Şub 2010
En iyi cevaplar
0
0
adana
çanakkaleye son ziyaretim geçen yaz oldu.belki saçma gelebilir  insanların plajlarda şezlonglar üzerinde abideye (özür dileyerek söylüyorum)kıç dönerek güneşlenmeleri kahkaha dolu naraları umursamaz tavırları hala gözümün önünde.bu durum bendeki hassasiyet olgusunun zirvede olduğunu gösteriyor galiba.o kadarda değil canım diyenler olabilir saçma bulanlarda çıkabilir.basit bi durum gibi gözüksede çanakkale destanının önemsizleştirilmeye çalşıldığının bir göstergesidir bence...saygılar

cokbılmıs

cokbılmıs

Kullanıcı
8 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
cok güzel bir bilgi .eline sağlık.yaa hani  bazzen diyoruz ya tr milleti milliyetçidir falan diye ,bence hepsi hikaye arkadaşlar.bakın arkadaşın dediği gibi örnek japonya...ben de bir  örnek vereyim RUSYA,geçenlerde moskovaya fuara gıttım.adamlar daha standı kurarken tüm katılımcı firmalara söyle seslendi ( dağıtılacak tüm katalog ve broşürler rusça olacak hatta  her satant ta rusça bilen eleman olmak zorunda..ya işte buyrun burdan yakın.adamlarda mantık şu burda bize ürün satma istiyorsanız bizim şartlarımıza göre çalışacaksınız..TÜRKİYE de ise adamlar hala kullanma kılavuzlarını bile ing gönderiyor satın aldığımız ürünlerde..

mabed528

mabed528

Kullanıcı
3 Nis 2009
En iyi cevaplar
0
16
Ankara
"Dur yolcu bilmeden basıp geçtiğin bu toprak bir devrin battığı yerdir" Bu son cümleyi okuyunca içim üşüdü. Malesef zamanında ülkemizin ne kadar zorluklar atlattığını tam olarak bilmiyoruz. Şu an evlerimizde rahatça oturabiliyorsak atalarımızın olağanüstü çabaları sayesindedir. Onların bize bıraktığı ülkenin değerini bilmiyoruz. Herkes kendini düşünüyor ülkesini düşünen çok az. Geçmişini bilmeyenin geleceğini başkaları çizer diye güzel bir söz var. İnşallah bir an önce kendimize gelir ülkemize faydalı insanlar oluruz.

S

SERDARÖZ

Kullanıcı
10 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
BU VATAN'A CANIM BİR DEĞİL BİN KERE FEDA OLSUN...