lütfen okuyun

• Konbuyu başlatan zuzu835
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde zuzu835 tarafından oluşturulan lütfen okuyun başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,057 kez görüntülenmiş, 14 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı lütfen okuyun
Konbuyu başlatan zuzu835
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan *spinoza*
Z

zuzu835

Kullanıcı
26 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Kontör yüklüyor

“Alo... İyi günler, ben X Emniyet Amiri X X... Kusura bakmayın lütfen, birkaç dakikanızı alacağım... Sizi rahatsız etmemin sebebi, Türk Polis Teşkilatı'nın yürütmekte olduğu bir destek projesi.

Şehit polislerimizin ailelerine yardım için bir kampanya yürütüyoruz. Amirlerimiz bu görüşmeleri yapmak için bizleri görevlendirdi. Eğer katılmak isterseniz, şehitlerimizin ailelerine siz de gücünüz ölçüsünde bir destekte bulunmuş olursunuz..."

Çalan cep telefonunuzu açtınız ve karşınızdaki kişi işte bunları söyledi. Fonda telsiz sinyalleri ve telsiz görüşmesi sesleri... "Amirim..." vb hitapların yer aldığı konuşmalar...

Telefonda gayet kibar konuşan, adını soyadını ve görev yerini veren bir emniyet amiri var... Ne yaparsınız?.. En azından bir,

"A, öyle mi?.. Peki nasıl bir yardımda bulunmamı istiyorsunuz?" diye sormaz mısınız gariihtiyari?

İşte bu sorunuza gelen yanıt: "Efendim, yardım kampanyamıza, size vereceğim telefon numaralarından biri ya da eğer arzu ederseniz hepsine, dilediğiniz kadar kontör göndererek katılabilirsiniz. Bu kontörler şehitlerimizin çocukları ve ailelerine dağıtılacak. Bu tabii gönüllülük esasına göre yürüyen bir proje. Şehit ailelerimize herkes kendi gücü oranında destekte bulunuyor. Ben kontör gönderebileceğiniz numaraları vereyim... 05?? XXX XX XX, 05?? XXX XX XX ya da 05?? XXX XX XX. Bu numaralara istediğiniz zaman, istediğiniz kadar kontör gönderebilirsiniz. Çok teşekkür ederiz hanım/beyefendi. Vaktinizi aldım, sağ olun... "

Bu arada bir not: Bu konuda çok sahtekarlık haberi duyduğunuz için şüphelendiniz diyelim... Kontrol etmek zor değil... Bir telefon ettiniz... Ve öğrendiniz ki, sizi arayan kişinin görev yeri de ismi de gerçek. Yani evet, X Emniyet Amiri'nin adı X X. Bu doğrulamanın ardından, yardım etmek için gereğini yapmaz mısınız şehit polislerin ailelerine?.. Sizi bilmem ama o kadar çok insan katılmış ki kampanyaya!

Bu tip konularda duygusallığı yüksek olan orta yaş üstü kadınlar bir yana, eğitim ve gelir seviyesi yüksek birçok kişi basmış telefonunun tuşlarına. Kendini, görev yeri ve ismini öğrendiği emniyet amiri olarak tanıtan birinin, gayet gerçekçi bir mizansen ile araması üzerine, parça parça 2 bin kontör yollayan bile var listede.

Emniyet amiri seviyesindeki sekiz polis, kısa bir süre önce, savcılığa suç duyurusunda bulundu. İsimleri kullanılarak, cep telefonu abonelerinden kontör talep edildiği şikayetiyle...

Suç duyurusu ile eş zamanlı olarak başlatılan istihbarat çalışmasında ortaya çıkıyor ki; 'şehit polislerin ailelerine yardım kampanyası' adı altında yürütülen, sıradan bir grubun sıradan bir dolandırıcılık faaliyeti değil. Yapılan takip sonucu, farklı isimler üzerine kayıtlı olduğu tespit edilen cep telefonu hat ve kartlarının, söz konusu GSM operatörünün Diyarbakır'daki bir bayiinde toplandığı belirleniyor. Ve istihbarat birimleri, binlerce kontörün yüklü olduğu bu hatların, Diyarbakır'daki aynı merkez üzerinden terör örgütü PKK ve yandaşlarına dağıtıldığı bilgisine ulaşıyor.

Aktardığım bu 'kontör dolandırıcılığı'nı, son dönemde alınan önlemlerle maddi kaynakları kesilen PKK'nın içine düştüğü zor durumu gösteren bir gelişme olarak da değerlendirmek mümkün elbette. Ama öyle ya da böyle, durum bu işte... Böyle bir çete de var Türkiye'de. Konuyla ilgili kapsamlı soruşturma ve yasal takibat sürüyor. Polis ve savcılık, söz konusu GSM operatöründen de teknik destek bekliyor.

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
Bilgilendirmen için çok teşekkür ederim.
Çok ilginç gelen bir konu daha önce hiç bir şekilde duymamıştım (Basında çalıştığım halde).

M

mavili

Kullanıcı
29 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
kim bilir daha neler yapıyorlardır resmen kendi elimizle yardım ediyoruz iyimi

saf oldugumuzun kanıtıdır 

teşekürler bilgiler için

C

CaspeR

Kullanıcı
27 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
Bilgilendirdiğin için teşekkürler. :eek:

Z

zuzu835

Kullanıcı
26 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
rica  ederim  arkadaşlar çevremde  biçok  kişye  bu  numarayı  yaptıklarını duydum  bu  yazıyıda  görünce  paylaşmak  istedim.

H

humyra

Kullanıcı
2 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
EVET GECEN GUN HABERLERDE DE VERDILER . NELERE DÜŞMÜŞLER ACİZLER! DAHA DA FAZLA ACİZ OLACAKLAR İNŞALLAH!!

S

sehla

Kullanıcı
5 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
ilginç insanoğlu daha ne hilelere başvurur kimbilir. teşekkürler bilgi için.

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Hey gidi yurdum insanı..
Hani kaynak desem bir şey olurmuki.
İyisimi demim ben.

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
hehe Bizim patronun başına geldi. Tüm konuşmalar boyunca yanındaydım hatta tam gittik kontör almaya sonra patron birden uyandı noluyo ya niye kontör yüklüyoruzki ne alaka diye:))
Bu yazılanları birebir söylüyorlar gerçekten de..

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Benim telefonumu dinleyip, saçma saçma soruşturmalarda bulunan emniyet. Bu telefonları dinleyip adamları bulamıomu ?
Bu ülkede ne oluyosa, olmaması gereken insanlara oluyo valla.

Dışarı çıkıp kahrolsun şu desem, hadi bakalım 4 gün göz altı.
Elin adamı, gsm yolu ile insanları dolandırıyo, yaptırım ? yok..
Amannn.
Hem benim teleson hatlı kontörlü değil.

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
teleson hatlı kontörlü değil.
hehe ne fark eder sen kontörü alıp noyu karşı tarafa iletiyon zati.:)))

Dışarı çıkıp kahrolsun şu desem, hadi bakalım 4 gün göz altı.
Elin adamı, gsm yolu ile insanları dolandırıyo, yaptırım ? yok..
Artık beraber mi çalışıyorlar nedir, suçlamak gibi olmasın.. Kimseye güvenimiz kalmadı, herkes kendini kurtarmanın peşinde..

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Çile bülbülüm  çile işte.
Ne diyelim.
Kontör kaptıranlara geçmiş olsun bari.

S

spiritualsigns

70 milyon kişinin telefonlarının dinlenebildiği ve o teknolojiye sahip Türkiyemizde gps zırvasıyla elinle koymuş gibi bulunabildiğin memlekette sözümona....

bu adamları tespit edemiyolar... yuhhh...

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bu tarz bir hikaye başıma gelmişti,genelde mail olarak bilgileniyordum ama inandırıcı gelmiyordu taaa ki yaşayıncaya kadar,kesinlikle kendinize ait özel bilgilerinizi ne kadar inandırıcı olursa olsun paylaşmayın,şahsım adına şanslıydım,tecrübe konuşuyor ;)

S

*spinoza*

Kullanıcı
29 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
eskişehir
insan artık dilediği gibi yardım etmeyede korkuyor.. :-\ :-\ :-\