Kötü patron çalışanın kalbine zararlı

• Konbuyu başlatan ibrahim58
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde ibrahim58 tarafından oluşturulan Kötü patron çalışanın kalbine zararlı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,229 kez görüntülenmiş, 8 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı Kötü patron çalışanın kalbine zararlı
Konbuyu başlatan ibrahim58
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan harariye
I

ibrahim58

Kullanıcı
9 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Sivas
          Uzmanlar, düşüncesiz patronların iş ortamını daha stresli hale getirmekle kalmayıp, çalışanların kalp hastası olma riskini artırabileceğini de öne sürdü.

İsveçli uzmanlar, kötü yönetici ile ciddi kalp hastalıkları riski arasında güçlü bağlantı buldu. Bu risk, kişi aynı işte ne kadar uzun süre kalırsa o kadar artıyor.

Mesleki ve Çevresel Tıp dergisinde yayımlanan araştırmayı yapan uzmanlar, iş yerinde hafifsenmenin ve destek görmemenin strese neden olabileceğini ve bunun da çalışanı sigara içmek gibi sağlıksız davranışlara itebileceğini belirttiler.

Karolinska Enstitüsü ve Stockholm Üniversitesi'nden uzmanlar bu son araştırma için, Stockholm bölgesinde çalışan 19 ile 70 yaş arasındaki erkeklerin kalp sağlıklarını yaklaşık 10 yıl boyuncu inceledi. Araştırma süresinde ölümle sonuçlanan ya da sonuçlanmayan 74 kalp hastalığı vakası meydana geldi.

Araştırmada ayrıca, katılımcılardan yöneticilerinin iletişim kurmada ne kadar iyi oldukları ya da personel için hedefleri ne kadar net belirleyebildikleri gibi yönetim tarzlarını değerlendirmeleri istendi. Bu değerlendirmenin sonucunda da, yöneticilerini ehil bulmayan çalışanların kalp krizi geçirme riski yüzde 25 olarak saptandı. Aynı işte uzun süre çalışanlar içinse bu risk yüzde 64 çıktı.

Alıntı

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Üstelik İsveç gibi koşulları rahat bir ülkede bu sonuçlar çıktıysa...
Teşekkürler İbrahim.

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bizim ülkemizde de çoğu kişi kalbinden rahatsız,demek ki çalışma şartlarından,aklımızlada uğraşıyorlar ama bakalım onu  ne zaman bozucaz :)
teşekkürler İbrahim paylaşım için

I

ibrahim58

Kullanıcı
9 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Sivas
Rica Ederim arkadaşlar.

ContaQ' Alıntı:
Sorsalardı bana söylerdim zararlı diye :) Kötü patronlarla çalıştım zamanında...
Kusurlarına Bakma sormayı unutmuşlar. Çekerim kuluklarını ben onların ;)

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Önceki iş yerimden kalp hastası olmadan yollarımızı ayırmakla iyi etmişim desene :)
İş yerindeki amirler vede patronlar zaman zaman insanı hem ruhsal hemde fiziksel olarak kötü yönde etkileyebiliyor. Teşekkürler İbrahim :)

H

harariye

Kullanıcı
22 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
bu da mantıklı stres tüm hastalıklara kjapı aralıyor zaten..